Archive for: مهر ۱۳۹۷

جمع‌آوری ۱۰۰میلیون تومان زکات در داورزن

دبیرستادزکات درداورزن گفت:از ابتدای سال جاری تاکنون نزدیک به ۱۰۰میلیون‌تومان زکات درداورزن جمع‌آوری شده‌است.

 

هادی امیدیان صبح امروز در جلسه ستاد احیاء زکات شهرستان اظهارداشت: در۶ ماهه اول سال ۱۳۹۷ مبلغ ۱۰۰میلیون تومان زکات درشهرستان جمع‌آوری شده‌است که ازاین مقدار ۴ میلیون زکات واجب و ۱۹میلیون زکات مستحبی و نیز ۷۷ میلیون تومان زکات انتظامی بوده‌است.

 

وی در ادامهگفت: ملاقات چهره بهچهره در روستاها، هزینهشدن زکات جمعآوریشده در محل خود،ارسال پیامک‌های تبلیغاتی در فضای مجازی وشبکه‌ها، اهدای زکات برای رفع نیاز محرومان ونیازمندان همراه با تشویق مودیان زکات ازجمله فعالیت‌های دبیرخانه احیای زکات داورزن بوده‌است.

 

امام جمعه داورزن نیزگفت: مبلغان و عاملان باید با تبیین آثار پرداخت زکات در بین مردم،آنها را نسبت به این وظیفه اجتماعی آگاه نمایند و بهآنان یادآورشوند و در روایات متعددداریم ،پرداخت زکات باعث افزایش رحمت الهی می شود و باید براساس روایات معتبر فواید پرداخت زکات نیز برای مردم بازگوشود.

 

حجت الاسلام جواد علی‌زاده  درادامه به ارزش‌های دینی پرداخت زکات اشارهکرد وافزود: زکات از واجباتیاست که همه ما باید تلاش‌کنیم با همکاری همگانی این فریضه دینی را انجام دهیم چرا که همواره در احکام درکنار نماز آمده و شرط قبولی دیگر اعمال بیان شده‌است.

 

همچنین سرپرست فرمانداری داورزن ضمن عرض تسلیت شهادت امام حسن مجتبی(ع) از خدمات و فعالیتهای کمیته امداد در خصوص ستاد احیای زکات قدردانی‎کرد وافزود: باید مردم را با فرهنگ پرداخت زکات و اثرات دنیوی و اخروی آن بیش از پیش آشناکرد، زیرا این مسئله سبب تقویت این فریضه دینی می‌شود و تبلیغ صحیح مسأله زکات از سوی روحانیت می‌تواند بسیار موثرباشد.

 

علی‌رضا عبدالهی در ادامه برلزوم تشکیل شورای فرعی زکات در روستاهای تاکید کرد و بیان‌داشت:راه اندازی شورای فرعی زکات در روستاها باهمکاری شوراهای‌اسلامی،دهیاران و معتمدان قابل اجرااست و کمک‌های کشاورزان ،دامداران و خیران می‌تواند برای حل مسائل معیشتی فقرا و نیازمندان شهر وروستا راهگشا باشد.

 

رویکرد امریکا پس از ۴۰سال از انقلاب هنوز متکبرانه است

به گزارش‌ داورزن نیوز،حجت‌الاسلام جواد علی‌زاده درخطبه نمازجمعه داورزن که درمحل مصلی‌موقت شهرستان برگزارشد اظهارداشت: رویکرد امریکا پس از ۴۰سال از انقلاب هنوز نسبت به ایران و کل دنیامتکبرانه است.

 

وی با اشاره به اعتراض امام راحل(ره)به پذیرش کاپیتولاسیون درسال ۱۳۴۳ افزود: کاپیتولاسیون عزت واستقلال ایران را زیر سؤال برده و دراین قانون آمده بود اگر آمریکایی‌ها هر جنایتی را مرتکب شوند دولت ایران حق برخورد ندارد.

 

وی ادامه‌داد:امریکا با القای این طرح به نوعی برقراری امنیت قضایی برای مستشاران خود درایران درست‌کرده بود که روح استکباری وفرعونی دولت آمریکا را نشان می‌دهد و امروز هم ۴۰سال از انقلاب‌اسلامی می‌گذرد هنوز هم همان روح متکبرانه را نسبت به دنیا دارد.

 

خطیب جمعه داورزن به ادامه بحث های عبادی خود در خطبه های نماز جمعه داورزن پیرامون صفات افراد متقین پرداخت و افزود:صفت دیگر متقین چشم پوشی از حرام است و چشم نقش مهمی در تربیت وتزکیه انسان داردکه روزنه ملکوت است و هرکس از  حرام چشم ببندد،.چشم ملکوتی او باز وبینا میشود.

 

علیزاده گفت:چشم‌پوشی از حرام باعث نورانیت دل ودر فردای قیامت موجب رضایت الهی می‌شود.

 

 

 

مردم داورزن بالغ بر۵۰۰میلیون به موکب اربعین درکربلاکمک کردند

رئیس ستادبازسازی عتبات عالیات داورزن
مردم بالغ بر ۵۰۰میلیون تومان به موکب اربعین در کربلا کمک کرده‌اند
رئیس ستادبازسازی عتبات عالیات داورزن از کمک های مردمی به موکب اربعین شهرستان در کربلای معلی خبر داد.
نصرالله مهدیان‌فر صبح امروزدر حاشیه مراسم ستاد اربعین داورزن به خبرنگارخراسان رضوی گفت:برای اولین سال است که شهرستان داورزن مجزا موکب امام رئوف علی بن موسی الرضا(ع) را در شهرکربلا راه اندازی کرده است.
وی بااشاره به استقبال مردم ابراز داشت:از ابتدای سال جاری تا زمان ارسال محموله و اجناس موکب ۱۵میلیون تومان کمک نقدی و بالغ بر ۵میلیون تومان کمک غیرنقدی مردمی به موکب بوده است.
وی درادامه‎گفت:کمک‌های امانی مردمی نیز بالغ بر ۵۰۰میلیون تومان است که برای این موکب درکربلا بارگیری وارسال شد.
مهدیان‌فرافزود:از ابتدای سال جاری تاکنون نیز ۸۷ خشت طلا معادل ۲۶میلیون تومان برای بازسازی حرمین شرفین توسط مردم و دوستداران اهل بیت در اختیار ستاد بازسازی عتبات عالیات داورزن قرار گرفته است.

اختصاص ۴۰۰میلیون تومان برای بیابان زدایی در داورزن

سرپرست فرمانداری داورزن

بیابان‌زدایی باید با تقویت منابع ذخیره آبی همراه باشد

سرپرست فرمانداری داورزن گفت:برای حفاظت از مراتع روستایی و اراضی ملی و بیابان‌زدایی باید منابع ذخیره آبی را تقویت کنیم.

علیرضا عبدالهی در حاشیه بازدید ازطرح حفاظتی ازمراتع روستایی در اراضی فیض‌آباد، بوته مرتعی ،پروژه هلال‌های آبگیر و بندهای‌خاکی و ذخیره نزولات جوی  شهرستان داورزن اظهارداشت:اجرای پروژه‌های آبخیزداری در راستای سیاست‌های اجرایی دولت نسبت به حفاظت از اراضی‌ملی،تقویت منابع ذخیره‌آبی،بیابان‌زدائی و زمینه‌های تولید علوفه‌ی دام در سطح مراتع این شهرستان است.

وی بااشاره به تامین آب شرب سبزوار از منطقه‌ی داورزن افزود:تقویت منابع ذخیره آبی ۲۴ حلقه چاه‌های آب شرب سبزوار در بفره‌ی داورزن که در پایین دست قراردارد نیازمندکار وتوسعه بیشتری‌است.

رئیس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری نیزدرادامه اظهارداشت:پروژه پخش سیلاب فازمیانی داورزن در اراضی بفره که درسال ۱۳۸۹طرح مطالعاتی آن تهیه و درسال ۱۳۹۷ با توجه به اعتبارات ابلاغی از صندوق توسعه ملی در حال انجام‌است.

حسن قلعهنوی گفت:برای این پروژه‌ها در دوبخش احداث بندخاکی با حجم ۱۰۱۴۰ مترمکعب وسریز ملاتی با حجم ۶۶۹ مترمکعب ۳۵۰میلیون تومان اعتبار درنظرگرفته‌شده‌است.

وی درادامه به اهداف این طرح اشاره‌کرد وافزود:باتوجه به‌اینکه ۲۴ حلقه چاه آب عمیق ونیمهعمیق و قنات در پایین دست عرصه وجوددارد اهداف این طرح بهبود کمی وکیفی سفره های آب زیرزمینی ،تامین آب موردنیاز بخشکشاورزی وشرب چند روستا وآب شرب شهرسبزواراست  و همچنین از خطرسیلاب باتوجه به عدم اجرای عملیات آبخیزداری در حوزه بالادست ، وجود اراضی‌کشاورزی و قرارگرفتن جاده تهران،مشهد در مسیر،جلوگیری می‌کند.

قلعهنوی در ادامه خاطرنشانکرد:دراین حوزه عملیات بیولوژیک در سطح ۲۵ هکتار بااعتبار ۵۰میلیون تومان نیز به زودی وپس ازانعقاد قرارداد انجام می‌شودکه درصورت مشارکت اهالیمنطقه در سطح بیشتری انجام خواهدشد.

رئیس دامپزشکی:بیش از ۵۰درصد دام‌های داورزن واکسیناسیون شدند

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان‌داورزن از عملیات واکسیناسیون بر علیه بیماری تب برفکی درداورزن خبرداد

علی‌رضا داورزنی درگفتگو با داورزن‌نیوز اظهارداشت:عملیات واکسیناسیون برعلیه بیماری تب برفکی در جمعیت دام‌های سبک و سنگین شهرستان از سوم مهر به مدت ۳۰ روزکاری و بااستفاده از توان  بخش خصوصی ودولتی دامپزشکی در حال اجراست.

وی‌افزود:در طول انجام این طرح همه دام‌های سنگین(گاو و گوساله) در واحدهای دامی سطح شهرستان اعم از گاوداری‌های صنعتی،نیمه‌صنعتی و دامداری‌های روستائی بر علیه بیماری تب برفکی واکسینه می‌شوند.

داورزنی با بیان اینکه تعداد۴هزار راس گاو در داورزن وجودداردگفت:هزینه خرید واکسن برعهده دامدار و اجرت تزریقات و ایاب وذهاب به‌صورت رایگان است که تاکنون باهمکاری دامداران دوهزار دام واکسینه شده‌اند.

وی در ادامه از دامداران خواست با توجه به مشاهده مواردی از بروز بیماری در برخی نقاط شهرستان و برای تضمین سلامتی وجلوگیری از بروز بیمار دردام و عدم ایجاد مشکلات اقتصادی ،برای انجام واکسیناسیون دام‌های خود در زمان مقرر با شبکه دامپزشکی هماهنگی لازم را به عمل‌آورند.

وی یادآور شد بیماری تب برفکی یکی از بیماری‌های ویروسی و واگیر دام بوده که با جابجایی و نقل وانتقال دام ،فرآورده‌های دامی آلوده،خودرو، کود دامی،علوفه آلوده و… به حیوان سالم منتقل می‌شود و در صورت وقوع بیماری در یک نقطه، سایر دام‌های آن روستا و حتی روستاهای مجاور نیز در معرض خطر ابتلا به بیماری مذکور قرار می‌گیرند و درصورت درگیری دام ،خسارات اقتصادی زیادی را به صنعت دامپروری کشور وارد می‌کند.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان داورزن اعلام کرد بیماری تب برفکی قابل سرایت از دام به انسان نیست،ولی گوشت دامهای ذبح شده مبتلا به بیماری تب برفکی باید تحت نظارت و تایید کارشناسان دامپزشکی مصرف شوند.


Fatal error: Call to undefined function getPostViews() in /home/davarzan/public_html/wp-content/themes/SilverOrchid/archive.php on line 41