Archive for: مرداد ۱۳۹۷

امام‌جمعه:امیدواری عده به آمریکا نشانه جهالت وخیانت آنهاست

به گزارش‌داورزن نیوز،حجت‌الاسلام جواد علی‌زاده درخطبه نمازجمعه داورزن که درمحل مصلی‌موقت شهرستان برگزارشد اظهارداشت:بسیار عجیب است آمریکایی که مرتکب جنایت در ایران،بدعهدی در برجام شده،رسما حکم به براندازی نظام می دهد ومی‌گوید کمر جمهوری اسلامی را باید شکست، باز عده ای امیدوار به آمریکا هستند.

 

وی افزود:امروز کسانی که از ارتباط با امریکا سخن می‌گویند یا خائن‌ند ونوکر آمریکا هستند یا که نشانه جهالت وسفاهت آنان است.

 

امام جمعه داورزن با اشاره به سخنان اخیررهبر معظم انقلاب ابرازداشت:آحاد مردم مشکلات معیشتی امروز را احساس می‌کنند وبخش زیادی از مردم واقعا زیر فشارند،درقصه ارز وسکه بر اثر برخی بی‌تدبیری‌ها و بی‌توجهی‌ها ارز کشور رفت دست کسانی که از آن سوءاستفاده‌کردند این مشکل مربوط به نحوه‌ی مدیریت اجرایی است.

 

وی‌گفت:تقصیر عمده متوجه کسانی است که آن ارز وسکه را داد که خطای بزرگی کرده،آمریکا حال هم پیشنهاد مذاکره داده این که مسئله جدیدی نیست از اول انقلاب بوده و ملت ما به تبعیت از سخنان رهبرشان که  ایشان فرمودند:جنگ نخواهد شد ومذاکره نخواهیم‌کرد و این خلاصه حرف بود که همه مردم ایران بدانند پایبند هستند.

 

وی در ادامه با گرامی‌داشت ایام حج و فرارسیدن  روزعرفه و عید سعید قربان اظهارکرد:شهادت مظلومانه ۴۰۰زائران ایران اسلامی درسال ۱۳۶۶توسط عربستان وجنایت شهادت ۴۶۴حاجیان در منا همیشه در تاریخ محکوم خواهد ماند.

 

وی با اشاره به‌کودتای ۲۸مرداد که توسط دوکشور انگلیس وآمریکا در ایران اجرا شد ابرازکرد:. نتیجه کودتاسقوط دولت قانونی مصدق بود وبرگشتن دوباره شاه که نشان از  دشمنی آمریکا از قدیم تا به امروز است و به انجام این کودتا اعتراف کرده‌اند.

 

وی ادامه داد:مرحوم مصدق تا زمانی که با آیت اله کاشانی ارتباط داشت به موفقیت‌هایی رسیدنداز جمله ملی شدن صنعت نفت در رابطه با این کودتا هشدار مرحوم کاشانی مورد توجه واقع نشدمصدق گفت:این‌جانب مستظهر به پشتیبانی ملت ایران هستم،که متاسفانه سبب سقوط دولتش شد،یک عده هم تهمت به مرحوم کاشانی می‌زنند که صحیح نیست هرگاه از علماءجدا شدند ،ملت ضربه خوردند.در مشروطه شیخ فضل الله نوری را تنها گذاشتند،رضا خان قلدر حاکم شدآیت الله کاشانی را کنار گذاشتند محمدرضا حاکم شدکه هردو جنایات فراوانی مرتکب شدند و باید این نکته آموزنده توجه کرد.

 

علی‌زاده با بیان اینکه بین عبادت وعبودیت تفاوت است تصریح کرد:گاهی انسان عبادت می‌کند اما عبودیت ندارد،عبودیت یعنی بنده خدا بودن وآن چه خدا به او داد مالکیتی برای خود قائل نیست،مالک حقیقی را خداوند می‌داند ومال را در راهی خرج می‌کند که خدا می‌خواهد  و برای خود تدبیر وچاره اندیشی نکند عمل به واجبات مقدم بر مستحبات است.

 

وی افزود:گاهی قلب انسان ادبار دارد گناه یعنی از عوامل مهمی است که سبب می‌شود لذت عبادت از انسان سلب شود عده ای می‌گویند ما از خواندن قرآن لذت نمی‌بریم ازشنیدن موسیقی لذت می‌بریم،این برمی‌گرددبه قلب انسان که گاهی بیمار می‌شود.

 

۱۰۰ تن شیرین بادیان در داورزن برداشت شد

مسئول باغبانی جهاد کشاورزی داورزن گفت: سال زراعی جاری از سطح ۱۰۴ هکتار کشت گیاه دارویی شیرین بادیان یا رازیانه در این شهرستان ۱۰۰ تن محصول برداشت شد.

داورزن‌نیوز،محمدرضا داورزنی روز سه شنبه افزود: شهرستان داروزن به لحاظ سطح زیر کشت و برداشت گیاه دارویی شیرین بادیان(رازیانه) رتبه نخست را در خراسان رضوی دارد. این گیاه دارویی در بهبود تنفس، کاهش درد و کاهش تشنگی موثر است.

وی دیگر گیاهان دارویی تولید داورزن را شوید، خاکشیر و فلفل اعلام و بیان کرد: با توجه به اقلیم آب و هوایی و بحران آب بهترین گزینه برای رونق کشاورزی شهرستان داروزن کشت و ترویج گیاهان دارویی است.

مسئول باغبانی جهاد کشاورزی داورزن گفت: هم اکنون دو هزار و ۲۵۲ هکتار از زمینهای کشاورزی این شهرستان به کشت هزار و ۳۰۰ نوع گیاه دارویی اختصاص دارد.

چهار هزار بهره بردار در بخشهای کشاورزی، باغداری و دامپروری داورزن فعال هستند و سطح کل عرصه های کشاورزی این شهرستان ۲۰ هزار هکتار شامل ۱۷ هزار هکتار کشتزار و سه هزار هکتار باغ است.

داورزن در فاصله ۳۱۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد./ایرنا

 

نمایندگان بر اصلاح برخی قوانین تلاش‌کنند/ لزوم ارتقا اداره فرهنگ وارشاد و استقرار محیط زیست در داورزن

فرماندار داورزن

نمایندگان بر اصلاح برخی قوانین تلاش‌کنند/ لزوم ارتقا اداره فرهنگ وارشاد  و استقرار محیط زیست در داورزن

فرماندارداورزن صبح امروز در جلسه‌ی شورای اداری شهرستان در جمع مسئولان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت:نمایندگان برای اصلاح برخی قوانین دست وپاگیر تلاش‌کنند تا روند خدمت به مردم تسریع شود.

به گزارش داورزن نیوز،غلامعلی پیش بین افزود:قوانینی وجود دارد که در تعارض به قوانین دیگر مانع توسعه شده و در اجرای آن توسط عوامل اجرایی مشکلاتی را ایجاد می‌کند.

وی با بیان اینکه تمرکز دشمن بر ایجاد نارضایتی‌های داخلی است بیان‌داشت:مسئولان تلاش‌کنند با استفاده از اختیارات خود قوانین را به نفع مردم تفسیر نمایند و استاندار نیز برخرید اقلام مورد نیاز مسئولان توسط شخص خودشان در محل خدمت تاکیدکرده‌اند.

عضو شورای اسلامی روستای مهر نیز از چگونگی حضور مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی در شهرستان گلایه کرد وگفت:یک روز تمام وقت اعضای شورای اسلامی روستا گرفته شده است تا ایشان با اطلاع قبلی حضور یابند اما وی به قصد شهرستان دیگر به داورزن نیامد و ساعت ۴بعد ازظهر معاونین ایشان حضور یافتند.

حسین پوراسماعیلی‌گفت:وقتی مسئولی برای جایی اعلام حضور می‌کند مردم و مسئولان محلی نیز از امکانات موجود برای میزبانی هزینه می‌کنند اما این بی احترامی ها به مردم قابل تامل است.

فرماندار داورزن پاسخ داد:برخی مدیران‌کل برای آمدن به داورزن با قصد سفر به شهرستان های دیگر به اینجا می آیند و این گلایه منتقل شده است و استاندار محترم تذکر لازم را داده‌اند که سفر به هر شهرستان باید مختص همان جا باشد.

مسئول دفتر نمایندگی فرهنگ و ارشاد داورزن نیز ابراز داشت:گزارش سه ساله مکتوب این نمایندگی با حمایت مردم برای وزیر و مدیرکل ارسال و رتبه اول استان را بدست آورده است.

محسن توکل افزود:این گزارش تاییدی بر ظرفیت های منطقه برای ارتقای دفتر نمایندگی به اداره بوده که حق مردم شهرستان است.

رئیس حوزه قضایی داورزن نیز با بیان این‌که پرونده های محیط زیستی زیادی وجود دارد که برای رسیدگی نیازمند وجود این اداره در شهرستان است.

رضا سیدآبادی ابراز داشت:استقرار یک نمایندگی یا اداره محیط زیست نیاز مبرم شهرستان داورزن است که باید با پیگیری های لازم این مهم عملی شود.

در ادامه این جلسه بر روند تسریع آبرسانی به چند روستای شهرستان تاکید شد و کیفیت نان در منطقه و وضعیت مسکن مورد بررسی قرار گرفت.

 

شهرک صنعتی داورزن آماده سرمایه گذاری است/ احداث نیروگاه ۵۴۶ مگاواتی در داورزن

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس

شهرک صنعتی داورزن آماده سرمایه گذاری است

نماینده مردم سبزوار داورزن و عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس صبح امروز در حاشیه شورای اداری شهرستان داورزن اظهار داشت:زیرساخت‌های لازم در شهرک صنعتی داورزن به اتمام رسیده است و سرمایه‌گذاران می‌توانند برای سرمایه‌گذاری اقدام‌کنند.

به گزارش‌داورزن‌نیوز، حسین مقصودی افزود:داورزن دارای ظرفیت‌هایی نظیر داروهای گیاهی،آثارتاریخی و گردشگری با عبور سالانه ۲۰میلیون زائر و مسافر است که این ظرفیت‌ها هنوز مغفول مانده است که نیازمند یک کنسرسیوم برای بهره‌مندی این ظرفیت‌ها  با حضور دولت،سرمایه‌گذاران و بخش خصوصی است.

وی به احداث نیروگاه ۵۴۶مگاواتی در داورزن اشاره کرد و گفت:قراردادها بسته و ضمانت نامه ها از بخش خصوصی گرفته شده که با احداث این نیروگاه ۱۲۰۰نفر مشغول کار می شوند.

مقصودی همچنین با اشاره به ارتقای مرکز درمان بستر داورزن به بیمارستان ابراز داشت:مسیر جاده ای شهرستان با ظرفیت بالای تردد نیازمند ارتقای بخش درمانی به بیمارستان است که طی بازدید وزیر بهداشت و درمان در سال گذشته،دستورات لازم داده شده است.

عضو کمیسیون شوراها در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همدلی و اتحاد می تواند مشکلات مردم را حل کند بیان داشت:اگر اختلافاتی بین مسئولان یا شوراهای اسلامی وجود دارد در مجموع عامل تقصیر نماینده عالی دولت شناخته می شود که باید تلاش کند این مسائل حل و فصل شود.

وی ابراز داشت:ولایت و انقلاب خط قرمز های مردم هستند و ملت اگر به نتیجه برسند مسئول یا نماینده ای کارایی ندارد آن را کنار می گذارند.

شرایط امروز کشور از ابتدای انقلاب تاکنون قابل مقایسه نیست/شهرک صنعتی داورزن نیازمند سرمایه‌گذاری است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی

شرایط امروز کشور از ابتدای انقلاب تاکنون قابل مقایسه نیست

نماینده مردم سبزوارداورزن وعضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ظهر امروز در گفتگو با خبرنگارداورزن نیوز اظهارداشت: شرایط امروز کشور با شرایط،از ابتدای انقلاب تاکنون قابل مقایسه نیست.

رمضان‌علی سبحانی فر افزود:دشمنی امریکا از ابتدای انقلاب تاکنون برهمه محرز بوده،اما مانند امروز نبوده است،به نحوی که از جنگ رودر رو ،برنامه هسته‌ای و توطئه‌های دیگر به نتیجه نرسید و اکنون با تحریم های یک جانبه می خواهد مقابله کند.

وی ادامه داد:ستاد جنگ در خزانه‌داری امریکا،با ایجاد عملیات روانی و کمک مخالفان داخلی و خارجی،افراد ناآگاه و آمد نیوز و همراهان با آنها توانسته است تا حدودی نیز موفق شود تا یک جبهه علیه کشور ایجاد نماید.

سبحانی‌فر با بیان این‌که کارگزاران برای رفع نارضایتی‌ها باید تلاش کنند بیان داشت:مسئولان یک شهرستان باید با همدلی و مشورت و کمک یکدیگر مشکلات را حل کنند و با تدبیر نسخه همان منطقه را بپیچند.

وی افزود:به جای رفتن به حواشی به ظرفیت های منطقه خدمت بپردازیم و شهرستان داورزن با وجود جاده ترانزیتی می‌تواند زمینه های مناسبی برای گردشگری و ایجاد اشتغال باشد.

نماینده مردم داورزن با اشاره  به شهرک صنعتی‌ شهرستان گفت:زیرساخت‌های لازم برای راه‌اندازی این ناحیه صنعتی انجام شده است و نیازمند حضور سرمایه‌گذاران است.

وی همچنین به پروژه نیمه تمام مجتمع فرهنگی دکترشریعتی مزینان اشاره کرد و ابراز داشت:برای وزیر فرهنگ و ارشاد شرح موضوع شده است و ایشان تکمیل آن را در دستور کار قرار داده اند تا از محل اعتبارات متمرکز برای اتمام آن بودجه در نظرگرفته شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی پیرامون گردشگری منطقه ابراز داشت:آثار تاریخی زیادی وجود دارد که می تواند با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی ،اشتغال ایجاد کند و کاروانسراها در شهرستان درحال واگذاری به بخش خصوصی هستند.