Archive for: تیر ۱۳۹۷

نمایشگاه توانمندی زنان عاملی برای توسعه پایدار کارآفرینی

داورزن نیوزگزارش می دهد

نمایشگاه توانمندی زنان برای توسعه پایدار کارآفرینی

فرماندارداورزن صبح امروز درمراسم افتتاح نمایشگاه و بازارچه توانمندی‌های بانوان داورزن اظهارداشت:این نمایشگاه برای شناساندن ظرفیت های بالقوه زنان شهرستان است که می تواند زمینه برای ایجاد اشتغال خانگی و کمک به اقتصاد خانواده را فراهم نماید.

سیدغلام‌علی پیش‌بین افزود:شناسایی و ظرفیت‌های موجود زنان خانواده و سرپرست خانوار و رونق صنایع دستی و مشاغل خانگی از ضرورت‌هایی است که حجمی از تولید را می‌تواند از آن خود نماید.

وی ادامه داد:تسهیلاتی نیز برای این توانمندی‌ها و مشاغل‌خانگی درنظر گرفته‌شده‌است که متقاضیان با ثبت‌نام در سامانه‌ی کارا می‌توانند از آن بهره‌مند شوند،به‌ویژه که امروز در منطقه ظرفیت‌های زیادی برای اداره مراکز بوم‌گردی توسط بانوان وجود دارد.

فرماندارداورزن به مشکل اساسی دریافت تسهیلات اشاره‌کرد و گفت:یکی از مشکلات مهم،ضمانت بانکی تسهیلات است که بانک‌ها باید در این باره ملاحظاتی داشته باشند،زیرا اسناد رسمی در روستاها مانند کلان شهرها ثبتی نبوده و بانک‌ها باید تفاوت‌هایی در این زمینه برای دریافت وام‌های روستائیان قائل شوند.

وی اهداف مهم این نمایشگاه را توسعه پایدار کارآفرینی دانست و گفت:اجرای فاز سه طرح توانمندی زنان روستایی،مشارکت عرضه محور بجای تقاضا محور،آشنایی با مشاغل خانگی و بازارچه فروش محصولات بوده است.

تاکید کمسیون اقتصادی پارلمان زنان بر توانمندسازی

مشاور اموربانوان فرمانداری‌داورزن نیز در حاشیه این افتتاحییه به خبرنگار فارس گفت:یکی از برنامه‌های امور بانوان،توانمندسازی زنان است که کمسیون اقتصاد پارلمان زنان نیز براین امر تاکید دارد.

فاطمه داورزنی افزود:ایجاد نمایشگاه در نشان دادن توانمندی‌های بانوان شهرستان در جهت اشتغال و توسعه اقتصاد گام مهمی در خودکفایی و تولید خواهد بود.

وی گفت:بررسی و آموزش توانمندی‌های بانوان در دستور کار پارلمان زنان قرار دارد که استانداری نیز برای آموزش در کارگاه‌های آموزشی شهرستان با حضور اساتید رایگان قول مساعد داده است و در این راه برای پیشبرد اهداف از نقطه نظرات صاحب‌نظران که قصد مساعدت وهمیاری وهمکاری را با ما دارند استقبال خواهیم کرد تا در آینده‌ی نزدیک با همت مسولان به بازارچه هفتگی تبدیل شود.

داورزنی این نمایشگاه را اولین و بزرگترین نمایشگاه توانمندی‌های زنان شهرستان‌داورزن عنوان نمود و گفت:در این نمایشگاه،غرفه های زیادی از نمونه فعالیت‌های پایگاه‌های بسیج خواهران،توانمندی‌های مددجویان کمیته امداد و بهزیستی،گیاهان دارویی،طرح روستای پاک،جشنواره غذای محلی،بوم گردی،بهداشت ودرمان،صنایع دستی و گردشگری،آسیب‌های اجتماعی،نیروی‌انتظامی،کتابخوانی،مشاوره وقف،و خانواده و.. ایجاد شده است که در گام اول استقبال بی نظیرآن ستودنی است.

مسئول کمسیون اقتصاد و اشتغال مجمع مشورتی بانوان اظهارکرد:این کمسیون با ایجاد کارگاه‌های آموزشی استاندارد،یک ماه است کارخود را برای آموزش بانوان شهرستان آغاز کرده است.

ربابه انوشا گفت:این کارگاه‌ها در ابتدا با ۱۵ نفر شروع شده است و در خاتمه نیز به کارآموزان مدارک فنی و حرفه ای معتبر ارائه می‌شود که می‌توانند با ارائه آن برای ایجاد اشتغال‌های خانگی به نهاد‌ها معرفی و یا از بانک‌ها تسهیلاتی دریافت کنند.

توانمندسازی معلولان و مددجویان کمک به بیرون شدن آنان از چرخه نیازمندی

سرپرست بهزیستی‌داورزن نیز ابراز داشت:دو غرفه برای توانمندی‌ها و کارهای دستی معلولان در این نمایشگاه وجود دارد که این محصولات از فروش ویژه ای برخوردار بوده است.

محمدعلی زیدآبادی گفت:غرفه‌های تیم اجتماع محور بهزیستی روستای ریوند،مرکز سلامت روان محلی باران و توان‌بخشی مبتنی بر جامعه توانسته اند محصولات تولیدی معلولان را به نمایش بگذارند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره)داورزن نیز در توضیح ایجاد غرفه های مددجویان و زنان سرپرست خانواراین اداره گفت:از سال گذشته تاکنون ۵۶مورد وام اشتغال با مبلغ ۱میلیارد تومان به مددجویان و زنان سرپرست خانواده پرداخت شده است.

هادی امیدیان گفت:اغلب محصولات صنایع دستی،دامی و گیاهی است که در بازارهای محلی،سنتی و نمایشگاه ها عرضه و فروخته می شود و این نمایشگاه توانسته است توانمندی های زنان را در کمک به اقتصاد خانواده به زیبایی به رخ بکشد.

موسس بزرگترین پروژه توان‌بخشی روستایی کشورنیز در حاشیه غرفه توانمندی‌ها و محصولات معلولان این موسسه به خبرنگار فارس ابراز داشت: در این موسسه خیریه ۷۰۰نفر مددجوو معلول، تحت پوشش قرار دارند که برای توانمندسازی آنها کارگاه‌های آموزشی خیاطی،صنایع دستی،گیاهان دارویی،محصولات کشاورزی و دامی و طیور ایجاد شده است.

فاطمه گلستانی ادامه داد:تعداد۲۰معلول نیازمند نیز برای ایجاد اشتغال ۲۰۰میلیون تومان کمک و امروز نیز برخی از این محصولات در این نمایشگاه معرفی و عرضه شده است.

داورزن شهرستان پایلوت در تولید گیاهان دارویی

مدیر جهاد کشاورزی داورزن نیز با بیان اینکه داورزن شهرستان پایلوت در تولید گیاهان دارویی شناخته شده است بیان داشت: تولید،فرآوری و بسته بندی گیاهان دارویی در شهرستان اغلب توسط زنان انجام و از مشاغل مهم خانگی محسوب می شود.

حسین تاج آبادی گفت:شیلات،زنبورداری،دامداری،گیاهان دارویی و پرورش قارچ از جمله مشاغل مرسوم در روستاهای شهرستان بوده که اعضای خانواده به ویژه زنان در انجام این کارها کمک می کنند و اغلب مدیریت این امور در دست زنان خانواده است.

وی گفت:یکی از ویژگی‌های منحصر زنان در نگهداری سموم در منازل کشاورزان است که نسبت به مردان از ظرفیت بالاتری برخوردارند.

تاج آبادی در ادامه از پرداخت ۶۰۰میلیون تومان تسهیلات به ۶۰ نفر برای مشاغل خانگی در سطح شهرستان خبر داد.

خانم فضه حق‌یار نیز یکی از روستائیانی است که محصولات گیاهی تولید شده منزل خود را را در این نمایشگاه به نمایش گذاشته است.

وی می‌گوید:در کنار کمک به کارهای کشاورزی و دامپروری به همسر،چندخانواده در یک کارگاه به تولید محصولات گیاهی و دامی مشغول هستیم و تولید خشک‌بار و ادویه جات چون فلفل از عمده کارهای زنان در روستاست.

توانمندسازی دختران برای زندگی و آینده ای بهتر

مسئول غرفه توانمندی‌های دختران شهرستان نیز در گفتگو با خبرنگار ما ابراز داشت:در گام اول دختران توانمند شهرستان را شناسایی و تیم هنری برای زندگی و آینده ای بهتر تشکیل داده‌ایم.

غزاله داورزنی ادامه داد:ساخت زیورآلات دستی،بافتنی،عروسک سازی و کارهای تزئیناتی از جمله کارهایی است که دختران آموزش می‌بینند و اکنون برخی محصولات آنها نیز در نمایشگاه عرضه شده است.

ملیحه داورزنی نیز از جمله دختران شهرستان است که در این نمایشگاه،غرفه ای را به کارهای هنری و دستی خود اختصاص داده است.

وی در گفتگو با خبرنگار فارس گفت:کارهای دستی و تزئیناتی،لباس عرس و کودک از جمله کارهایی است که در منزل تولید و به بازار برای فروش عرضه می‌کند.

بانوان پرستاران برترخانواده

سمیراسادات نقوی مسئول غرفه موسسه مردم نهاد آبشارعاطفه هاست که اظهار می‌کند:از سال ۱۳۹۲ تاکنون با توانمندسازی ۱۵۰معلول و نیازمند،آن ها از چرخه تحت پوششی این موسسه بیرون آمده اند.

مسئول امورجوانان و زنان هلال احمر داورزن نیز با بیان اینکه زنان در خانواده پرستارانی بی نظیر هستند تصریح کرد:جمعیت هلال احمر نیز برای آموزش و توانمندسازی زنان و دختران خانواده طرح خانواده خادم را راه اندازی کرده است.

ملیحه وطن افزود:تاکنون ۱۲۰نفر از بانوان در شهرستان تحت آموزش کمک‌های اولیه قرار و به آنها مدارکی ارائه شده است و در این نمایشگاه این پایگاه را برای اطلاع رسانی و جذب کارآموز  زن در دوره‌های آموزشی ایجاد کرده‌ایم.

رفع بیکاری ارتقای امنیت در جامعه

فرمانده انتظامی داورزن نیز با تقدیر از حمایت همه کسانی که در ایجاد اشتغال در جامعه این زمینه ها را فراهم می کنندگفت:رفع بیکاری و ایجاد شغل کمک فراوانی به امنیت بهتر جامعه می‌کند و این نمایشگاه نشان‌گر فرصت هاست تا بتوانیم آرامش را در جامعه گسترش داد.

جمشید بدری افزود: نیروی انتظامی نیز از این فرصت استفاده کرده است تا با ایجاد غرفه ای در این نمایشگاه مشاوره و آموزش پیشگیرانه را به خانواده ها ارائه دهد.

وی گفت:نهادها با سوق دادن مردم به سمت توانمند شدن و ایجاد اشتغال کمک فراوانی به امنیت پایدار جامعه می کنند و موجب خواهند شد تا خانواده های سالم و جامعه ای سلامت داشته باشیم./انتهای پیام

گزارش:حسین داورزنی

گزارش تصویری از نمایشگاه توانمندی زنان در داورزن

ولین و بزرگترین نمایشگاه توانمندی‌های زنان شهرستان‌داورزن

 

مسئولان برای حل مشکل اقتصادی به سخنان رهبری توجه کنند

به گزارش‌خبرگزاری فارس ازداورزن،حجت‌الاسلام جواد علی‌زاده درخطبه نمازجمعه داورزن که درمحل مصلی‌موقت شهرستان برگزار شدبا اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در جمع مسئولان دولتی اظهار داشت:مسئولان برای حل مشکل اقتصادی به سخنان رهبری توجه کنند و از هیچ تلاشی فروگذار نباشند.

 

وی افزود:روحیه قوی،انگیزه،شجاعت وعزم راسخی را  که مقام معظم رهبری شرط موفقیت مسئولان درهمه عرصه ها دانستند نیازمند تلاش برای رسیدن به این مهم است که باید مورد توجه همه مسئولان قرار گیرد.

 

علی‌زاده ادامه داد:عملکردمثبت دولت می تواند در نظرمردم ،تصویری توانا،کار آمد وتلاش گر را نشان دهد که نفس تلاش‌گری بارقه‌ی امید و نشاط را برای مردم به ارمغان می‌آورد.

 

امام جمعه داورزن با تاکید بر سخنان رهبر معظم انقلاب ابراز داشت:ضرورت برخورد قاطع با متخلفان از توصیه های رهبر معظم انقلاب بود که در هر سطحی که هستند با تخلفات برخورد شود و این می‌تواند در عمل‌کرد مثبت دولت و ایجاد روحیه نشاط و امید،بر مردم تاثیر فراوانی داشته باشد.

 

وی گفت:تلاش دشمن برای جدایی دین از سیاست است که با آمدن جمهوری اسلامی ایران این برنامه باطل شد و معامله قرن وسیاست شیطانی که آمریکا در فلسطین در نظر گرفته است به توفیق الهی هرگز تحقق پیدا نخواهدکرد وشهر مقدس بیت المقدس پایتخت فلسطین وقبله اول مسلمانان برای مسلمان ها باقی خواهدماند واین خواب آشفته اتفاق نخواهدافتاد.

 

خطیب جمعه داورزن در ادامه به آفت‌هایی که به تحکیم خانواده آسیب می‌رساند اشاره‌کرد و افزود:یکی ازآسیب ها در شروع زندگی مهریه‌ی بالاست واین مسئله سبب می‌شوددر ادامه زندگی انسان آسیب ببیند.

 

وی گفت:تحقیرکردن و بخل مرد در خانواده رابطه صمیمانه در خانواده را برهم می زند و درخواست از شوهر بیش از توان اوتوسط همسر و خود آرایی برای غیرمی‌تواند آسیب جدی به کانون گرم خانواده وارد نماید.

 

 

 

 

 

۱۱ رشته قنات در داورزن مرمت شد

مدیر جهاد کشاورزی داورزن گفت: امسال ۱۱ رشته قنات این شهرستان به طول پنج کیلومتر با هزینه ۹ میلیارد ریال مرمت و بهسازی شد.

حسین تاج آبادی افزود: در سال زراعی جاری عملیات مرمت ۲۲ رشته قنات به طول ۱۰ کیلومتر در دست اجراست که تاکنون نیمی از این قنوات مرمت شده است.
وی اظهار داشت: برای مرمت این قنوات ۱۰ میلیارد ریال اختصاص یافته و هفت میلیارد ریال نیز با همیاری و مشارکت کشاورزان داورزن جمع آوری شده است.
وی با بیان اینکه احیای قنوات منجر به رونق بخش کشاورزی می شود گفت: در مجموع ۴۶ رشته قنات فعال در شهرستان داورزن نیاز به احیا و مرمت دارد که برای لابرویی کامل آنها حدود ۳۵ میلیارد ریال مورد نیاز است.
تاج آبادی افزود: قنات های داورزن ۲۱ درصد از حجم آب بخش کشاورزی این شهرستان را تامین می کنند و هم اکنون ۴۶ رشته قنات در این منطقه با دبی ۸۵۶ لیتر در ثانیه وجود دارد.
چهار هزار بهره بردار در بخشهای کشاورزی، باغداری و دامپروری داورزن فعال هستند و سطح کل عرصه های کشاورزی این شهرستان ۲۰ هزار هکتار شامل ۱۷ هزار هکتار کشتزار و سه هزار هکتار باغ است.
داورزن در ۳۱۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد./ایرنا

 

نجات جان ۶ هموطن با اهدای عضو بیمارداورزنی

اهدا و پیوند اعضای بیمار مرگ مغزی ساکن داورزن به شش بیمار نیازمند عضو، جان دوباره بخشید.

به گزارش خبرگزاری داورزن نیوز به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، در هفتصد و هفتاد و نهمین عمل اهدای عضو از اهداکننده مرگ مغزی این دانشگاه اعضای زنده یاد موسی الرضا موری ۴۷ ساله که از بیمارستان شهید بهشتی سبزوار معرفی شده بود پس از انجام مراحل تأیید مرگ مغزی و رضایت خانواده اش در بیمارستان منتصریه مشهد تحت عمل جراحی اهدای عضو قرار گرفت.
کبد این بیمار مرگ مغزی به مرد ۶۰ ساله ساکن نیشابور پیوند و به وی زندگی دوباره بخشید و کلیه های زنده یاد مودی نیز جهت پیوند به بیمارستان بوعلی سینای شیراز ارسال شد.
قرنیه های مرحوم مودی به بیمارستان تخصصی چشم خاتم الانبیاء مشهد و قسمتی از پوست وی به بخش سوختگی بیمارستان امام رضا (ع) این شهر جهت پیوند ارسال شد.
واحد پیوند اعضا از بیماران مرگ مغزی دانشگاه علوم پزشکی مشهد که از سال ۱۳۸۰ فعالیت خود را آغاز کرده شمال شرق کشور را زیر پوشش دارد.

وی در هفته گذشته براثر سانحه واژگونی خودرو ،دچار این ضایعه شده بود.


Fatal error: Call to undefined function getPostViews() in /home/davarzan/public_html/wp-content/themes/SilverOrchid/archive.php on line 41