Archive for: اردیبهشت ۱۳۹۷

سکوت برخی کشورهای اسلامی درباره فلسطین تاسف آور است

امام جمعه داورزن
سکوت برخی کشورهای اسلامی درباره فلسطین تاسف آور است
امام جمعه داورزن اظهار داشت:سکوت برخی کشورهای اسلامی درباره فلسطین تاسف آور است.
به گزارش خبرگزاری فارس از داورزن،حجت الاسلام جواد علی زاده در سخنان نماز جمعه که در مصلی موقت شهرستان برگزار شدگفت:اعلام پایتختی قدس شریف به عنوان پایتختی اسرائیل جنایتکار حوادث تلخ این ایام است البته عکس العمل های شدیدی توسط فلسطینیان را درباره این مسئله شاهد بودیم ودرهمین ایام تعداد زیادی از مردم فلسطین در دفاع از قدس شریف به شهادت رسیدند.حتی طفل ۸ماهه را به شهادت رساندندکه نشان از اوج خباثت این رژیم جعلی است.
وی افزود:مردم کشورهای مختلف اسلامی این حرکت را محکوم کردند و اعضای شورای امنیت سازمان ملل هم مخالفت خود را با اقدام آمریکا اعلام کردند انتظار می رود سران کشورهای اسلامی با جدیت وقاطعیت از این حق مسلم فلسطینیان دفاع کنند.
علی زاده گفت:سکوت بعضی از کشورهای اسلامی ومتاسفانه ارتباط پنهانی سران این کشورها با اسرائیل سبب شده است که این نتایج وحوادث را در فلسطین شاهد باشیم که بسیار تلخ است.
وی به. مناسبت فرارسیدن سال روز آزادی خرمشهر ابراز داشت:خرمشهر بعد از ۵۸۷ روز اشغال با مجاهدت رزمندگان عزیز آزاد شد.امام(ره)فرمودند:خرمشهر را خدا آزاد کرد.فتح خرمشهر درس هاس زیادی دارد کاری که برای خدا باشد پایان ان نصرت وپیروزی است وفتح خرمشهر برای مردم ما ومسئولان ما می تواند این درس را داشته باشدکه از رهبری اگر اطاعت کنیم وبر خداوند توکل کنیم در تمام جبهه ها چه جبهه اقتصادی،سیاسی وفرهنگی می توانیم بر تمام دشمنان پیروز شویم.
وی افزود:رزمندگان تمام تلاش شان این بود که نائب امام زمان(علیه السلام) از آن ها راضی باشدوتمام تلاش خود را برای اجرای منویات امام بزرگوار انجام می دادند امیدواریم مسئولان ماهم چنین عمل کنند.
خطیب جمعه داورزن ماه رمضان را ماه باعظمتی دانست و گفت:ثمره روزه تقواست و از عظمت این ماه نزول قرآن کریم و قرارگرفتن شب های قدر در این ماه است.
وی با اشاره به کلامی از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم بیان داشت:درهای آسمان در اولین شب ماه مبارک رمضان گشوده می شود وتا آخرین شب آن بسته نخواهد شد.

سیلاب به راههای روستایی سبزوار و داورزن خسارت زد

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای سبزوار گفت: بر اثر بارندگیهای ۴۸ ساعت اخیر و وقوع سیلاب به ۱۰ راه ارتباطی روستایی در شهرستانهای سبزوار و داورزن خسارت وارد شد.

مهدی رحمتی روز پنجشنبه  افزود: بخشی از این جاده ها بر اثر سیلاب تخریب شد لذا هم اینک هفت گروه راهداری با بلدوزر، لودر و گریدر مشغول اصلاح راهها و بازگشایی کامل آن هستند.
وی ادامه داد: به راههای روستایی سلیمانیه، نوده صرصره، زردکوه ، کلاته سادات، بهانگر، حمیره، کلاته لالا، محمدآباد و کروج در شهرستانهای سبزوار و داورزن در اثر سیلاب آسیب وارد شد.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای سبزوار خسارات وارده را مربوط به زیرساختها شامل شانه و حریم راهها ذکر و بیان کرد: میزان خسارت وارده درحال بررسی کارشناسی است.
طول کل راههای شهرستان سبزوار ۱۵۰۰ کیلومتر شامل ۸۵ کیلومتر بزرگراه، ۵۳ کیلومتر راه اصلی و ۱۸۰ کیلومتر راه فرعی است. همچنین طول راههای آسفالته این شهرستان ۵۰۰ کیلومتر، راههای شوسه و دسترسی ۷۳ کیلومتر و مجموع راههای همسنگ شهری و روستایی ۲۳۰۰ کیلومتر است./ایرنا

وضعیت گلزار شهدای شهرستان داورزن مناسب نیست

جلسه کار گروه ساماندهی گلزار شهدای داورزن با حضور مسئولین این شهرستان تشکیل شد.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران داورزن در جلسه‌ با معاونت فرمانداری و دهیاران، مشکلات گلزار شهدای این شهرستان را مورد بررسی قرار داد و خواستار توجه بیشتر مسئولان به گلزار ها شد.
علی نخعی در این جلسه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: گلزار شهدا همچون خانه‌ی شهداست و باید مورد بازنگری قرار گیرد تا مشکلات آن حل شود، از اینرو در جلسه با معاونین فرماندار پس از شناسایی مشکلات موجود برنامه‌ریزی مناسبی برای رفع این مشکلات انجام شد.
وی ادامه داد: برخی از این مشکلات مانند نصب پرچم مزار شهید علی‌اصغر داورزنی، نصب دو تابلو و درختکاری و گل‌کاری قطعه ایثارگران، برق کشی محوطه با توجه به نصب پرژکتورهای نوری از قبل، پیگیری روشنایی المان‌ها بالای سر هر ستون، نصب میل پرچم جهت مزار شهید ناصری‌آزاد و شستشوی گلزار شهدا هر چهارشنبه از جمله مهمترین اشکالاتی بود که شناسایی و به زودی این مشکلات مرتفع خواهد شد.
گفتنی است شهرستان داورزن۳۲  گلزار شهدا و ۱۷۲ مزار شهید دارد.

بقاع متبرکه میزبان ضیافت الهی

رئیس اداره اوقاف و امورخیریه داورزن گفت:با حلول ماه مبارک رمضان بقاع متبرکه در شهرستان میزبان ضیافت الهی می شوند

محمدرضا محسن آبادی در گفتگو با خبرنگار داورزن نیوز اظهارداشت:ضیافت الهی با برنامه های مختلف در بقاع متبرکه سید ناصر چشام، سید اسماعیل و سید حسین بهمن آباد،علی اکبر علی آباد،علی اصغر ریوند،علیه خاتون باشتین و مقیسه و سیدمرتضی داورزن برگزار می شود.

وی با اشاره به اجرای این برنامه ها افزود:نمازجماعت،افطاری ساده،سخنرانی،دعا و قرائت قرآن،تفسیر و جزءخوانی از جمله برنامه های این بقاع در ماه مبارک رمضان خواهد بود.

محسن آبادی با بیان اینکه از وظایف اوقاف تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی است ابراز داشت:یکی از راه های تبدیل بقاع به قطب فرهنگی اجرای نیات موقوفه در همان راستاست که برخی بقاع نیز برنامه هایی در مسیر اجرای این نیات برنامه خواهند داشت.

وی گفت:محافل انس با قرآن کریم با حضور قاریان برجسته کشوری نیز در ماه مبارک رمضان در داورزن برگزار می شود و همچنین مراسم احیا،جشن ولادت امام حسن مجتبی(ع) نیز در برنامه های ماه مبارک رمضان قرار دارد.

رئیس اوقاف داورزن ادامه داد:روحانیون نیز در این ایام برنامه های قرائت،تفسیر و احکام را برای بانوان اجرا خواهند کرد.

شهرستان داورزن به عنوان میقات الرضای رضوی درکیلومتر ۳۱۰ ورودی غرب مشهد مقدس با بیش از ۲۵ بقعه متبرکه واقع شده است.

۱۰تن لبنیات فاسد درمحور عبوری داورزن کشف شد

فرمانده انتظامی شهرستان داورزن از کشف ۱۰تن لبنیات فاسد در محور تهران مشهد خبر داد

سیدجمال معتمدالشریعتی در گفتگو با داورزن نیوز اظهارداشت:ایستگاه بازرسی انتظامی داورزن روز گذشته در ورودی خراسان رضوی یک دستگاه کامیون حامل مواد غذایی فاسد را توقیف کردند.

وی افزود:این مواد غذایی شامل پنیر و خامه بود که از تهران به سمت نیشابور حمل می شد و در پست کاهک داورزن کشف وضبط شد.

معتمدالشریعتی ابراز داشت:ارزش این موادغذایی فاسد ۷۰میلیون تومان برآورد شده است.


Fatal error: Call to undefined function getPostViews() in /home/davarzan/public_html/wp-content/themes/SilverOrchid/archive.php on line 41