Archive for: فروردین ۱۳۹۷

معاون استاندار در داورزن:۷سیاست راهبردی برای امسال پیش بینی شده است

معاون سیاسی،امنیتی،اجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت:برای امسال در استان ۷سیاست راهبردی برنامه ریزی شده است.

به گزارش داورزن نیوز،سید جواد حسینی در جلسه شورای اداری شهرستان داورزن اظهار داشت:امسال برای استان خراسان رضوی ۷سیاست راهبردی در نظر گرفته ایم که باید تلاش کنیم تبدیل به برنامه و عملیاتی شود.

 

وی در ادامه افزود:این سیاست ها قرار است روز یکشنبه در جلسه شورای اداری استان به همراه الزامات آن تشریح شود.

 

حسینی در ادامه گفت:اشتغال و حمایت از کالای ایرانی،امنیت،کاهش نارضایتی مردم،تکریم ارباب رجوع و ارتقای اتحاد فرهنگی از جمله برنامه های این سیاست های راهبردی در سال ۹۷ خواهد بود.

 

وی با بیان اینکه کاهش نارضایتی مردم یک مبحث امنیتی است افزود:کمسیونی طراحی شده است تا خدمات به مردم در سطح اجتماعی رفع شود و کاهش نارضایتی ها نیازمند تلاش مسئولان است.

 

معاون استاندار ادامه داد:دشمن بر روی سه مقوله ناکارآمد نشان دادن جمهوری اسلامی،ایجاد ناآرامی و سلب اعتماد در مردم کار می کند که مسئولان باید تلاش کنند و کارآمدتر عمل نمایند تا اعتماد مردمی جلب و رضایتمندی ها افزایش یابد.

 

وی گفت:جلب رضایت مردم بیش از همه برعهده نمایندگان عالی دولت به ویژه فرمانداران است که به نحوی نماینده حاکمیت و دولت محسوب می شوند و راهبر سیاست های عمومی دولت هستند.

 

معاون استاندار خراسان رضوی به وضعیت مشکلات شهرستان های کوچک اشاره کرد و گفت:مشکلات انبوه و انتظارات زیاد در شهرستان داورزن وجود دارد ودارای بیشترین بافت روستایی و محرومیت در استان است و باید سرانه اعتبار آن افزایش یابد.

 

 

 

 

 

 

 

سومین فرماندار داورزن منصوب شد

فرماندار شهرستان داورزن امروز پنج شنبه با حضور معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری و مسئولان و نماینده مجلس معرفی شد
به گزارش خبرگزاری فارس از داورزن،مراسم تودیع و معارفه فرمانداران داورزن با حضور جمع کثیری از مسئولان شهرستان،معاون سیاسی اجتماعی استانداری ومدیر کل دفتر سیاسی و انتخابات و تقسیمات کشوری در سالن اجتماعات دکتر علی شریعتی برگزار شد.
در این مراسم رضا فلاحی عشرت آبادی تودیع و سید غلام علی خوشبین به عنوان سومین فرماندار شهرستان داورزن معرفی شد.
رضا فلاحی با ارائه عملکرد ۴ساله خود در دوران تصدی فرمانداری داورزن پرداخت وگفت:ابتدای ارتقای شهرستان بود که مسیر توسعه سختی را پیش رو داشتیم و انتظارات هم بالا بود و باید وضعیت محروم منطقه تغییر اساسی می کرد.
وی افزود:استقرار ادارات از جمله معضلات شهرستان بود که هنوز هم این مشکل تمام و کامل حل نشده است و بسیاری از ادارات استقرار نیافته اند.
فرماندار سابق داورزن ادامه داد:راه اندازی مرکز درمان بستر گامی مهم در رفع بسیاری از مشکلات بهداشتی درمانی بود که در این دوران اتفاق افتاد.
وی گفت:ارتقای نیروی انتظامی توانست بسیاری از مشکلات امنیتی اجتماعی را حل کند و اداراتی چون:منابع طبیعی،تامین اجتماعی،پست،ناحیه مقاومت سپاه،مدیریت برق،گاز،میراث فرهنگی،فرهنگ و ارشاد اسلامی،هلال احمر از جمله اداره هایی است که مستقر یا ارتقا یافتند.
فلاحی حل مشکلات را همراهی مردم و دیگر مسئولان بیان کرد و گفت:هماهنگی اداری و مردم بود که بر بسیاری از مشکلات پیش رو فائق آمدیم و توانستیم پرونده اختلاف ۲۵ ساله آب رودخانه را تا حدودی حل و فصل نماییم.
رضا فلاحی عشرت آبادی دربهمن ۱۳۹۲به عنوان نماینده عالی دولت در داورزن انتخاب و امروز پس از ۵۰ماه مدیریت به عنوان معاون مدیر کل امور روستایی و شوراهای خراسان رضوی برگزیده شد.
همچنین سید غلام علی پیش بین فرماندار جدید داورزن نیز سوابق ریاست اداره مطالعات امنیتی وزارت کشور،رئیس اداره بین الملل و رئیس اداره سوم سیاسی اصناف و تشکل های صنفی وزارت کشور را در پرونده خود دارد.

مدیر آموزش و پرورش داورزن منصوب شد

صبح امروز
مدیر آموزش و پرورش داورزن منصوب شد
صبح امروز با حضور مسئولان و فرهنگیان مدیر جدید آموزش و پرورش داورزن معرفی شد.

 

به گزارش داورزن نیوز ، صبح امروز مراسم تودیع و معارفه رئیس آموزش وپرورش داورزن در محل سالن اجتماعات این اداره برگزار شد.

فرماندار داورزن در این مراسم اظهار داشت: شاید چالش‌ها و اختلاف‌سلیقه‌هایی بین مدیران و مسئولان باشد، اما اینها نباید مانع از خدمت شود.

رضا فلاحی با بیان اینکه این سمت‌ها برای کسی ماندنی نیست، افزود: همه این پست‌ها را رها می‌کنیم، اما مراقب باشیم، کینه ای ازهم به دل نداشته باشیم.

در ادامه این مراسم، مدیر سابق آموزش وپرورش داورزن نیز بیان کرد: ماموریت آموزش و پرورش، ارتقای سطح علمی کشور، تامین منابع انسانی همراه با نهادینه کردن فرهنگ و سطح آموزش است.

ابراهیم رامشینی گفت: آموزش و پرورش در ارتقای سطح علمی و تامین منابع انسانی موفق بوده، اما در نهادینه کردن فرهنگ باید بیشتر تلاش شود، این موضوع نیازمند همکاری دیگر نهادها نیز است.

وی در ادامه با ارائه گزارشی از عملکرد ۴ ساله خود در داورزن، متذکر شد: در پوشش تحصیلی جزو ۵ ناحیه از ۴۸ ناحیه خراسان رضوی بودیم و میانگین آن از۵۵ درصد به ۷۶ درصد رسید.

مدیر سابق آموزش وپرورش داورزن افزود: مقام‌های زیادی را دانش‌آموزان مدارس در طول این دوره کسب کردند که ۶ رتبه استانی در قطب شهیدفرومندی و در بحث پرورشی ۱۳ مقام استانی و ۴ مقام کشوری در سال گذشته، حضور ۸۵درصدی دانش‌آموزان در مسابقات قرآن کریم و نهج‌البلاغه و دومین مقام خراسان رضوی در مقاله پرسش مهر بوده است.

رامشینی ادامه داد: ساخت خوابگاه متوسطه اول، مدرسه استثنایی و ساخت  ۵ سالن ورزشی از اقدامات عمرانی این دوره است و از مدیریت جدید می‌خواهم به‌شدت پیگیر ساخت مرکز رفاهی فرهنگیان و اردوگاه دانش‌آموزی باشند.

گفتنی است؛ در این مراسم از زحمات ابراهیم رامشینی تقدیر و حسین خرم پور نیز به عنوان رئیس جدید معرفی شد، همچنین، ابراهیم رامشینی بعد از ۵۰ ماه مدیریت آموزش و پرورش داورزن به‌عنوان معاون پژوهشی آموزش و پرورش سبزوار انتخاب شد که پیش از این، حسین خرم‌پور این پست معاونت را برعهده داشت.

 

مردم داورزن ۶۲ خشت طلا اهدا کردند

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات داورزن از اهدای ۶۲ خشت طلا  به اماکن مقدسه عتبات عالیات توسط تعدادی از خیران شهرستان خبر داد.

 

نصرالله مهدیان فر در گفتگو با خبرنگار داورزن نیوز گفت:به دنبال جمع آوری هدایاونذورات مردمی در سطح شهرستان داورزن،کمک ها معادل ۶۲ خشت طلا به ستاد بازسازی پرداخت شد.

 

وی افزود:این کمک ها از سه روستای صدخرو، بیزه ومزینان برای اماکن مقدسه درعراق توسط ستادعتبات عالیات شهرستان داورزن از ابتدای سال جاری تاکنون جمع آوری شده است.

 

وی ارزش این کمک ها را یکصدو هشتاد میلیون ریال اعلام کرد و گفت:از این مقدار بیشترین سهم به تعداد ۴۲عدد خشت طلا را اهالی روستای صدخرو به خود اختصاص دادند.

 

مهدیان فر افزود:اسناد افتخاراین هدایا ازطرف ستادعتبات عالیات استان خراسان رضوی به منظور تقدیم به نیکوکاران  تهیه و شب گذشته در جمع مردم روستا با حضور مسئولان شهرستان تقدیم خیران شد.

 

رئیس ستاد عتبات عالیات داورزن خاطرنشان کرد:در سال جاری سهم کمک های مردمی در شهرستان تعداد خشت طلا در نظر گرفته شده است که امیدواریم  که کمک های مردمی بیشتر از این سهم باشد.

 

شهرستان ۲۲ هزار نفری داورزن در کیلومتر۳۱۰غرب خراسان رضوی واقع شده است.

 

 

 

واژگونی پراید یک کشته و ۳ مصدوم برجا گذاشت

 

فرمانده انتظامی شهرستان داورزن از واژگونی یک دستگاه پراید با یک کشته سه مصدوم خبر داد.

 

سرهنگ ” سید جمال معتمد الشریعتی ” در گفت و گو با خبرنگار داورزن نیوزاظهار داشت: ساعت ۱۱:۴۳روز گذشته خبری مبنی بر واژگونی یک دستگاه پراید در یکی از محورهای فرعی روستای “نامن” به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ گزارش و بلافاصله تیمی از عوامل انتظامی و امدادی به محل حادثه اعزام شد.

وی خاطر نشان کرد: در بررسی  ماموران پاسگاه انتظامی “باشتین ” مشخص شد، یک دستگاه خودرو پراید با چهار سرنشین از جاده منحرف و واژگون شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان داورزن با بیان اینکه در این حادثه راننده ۶۵ ساله خودرو در دم فوت کرد و سه سرنشین دیگر خودرو نیز مصدوم شدند، افزود: توسط عوامل امدادی مصدومان حادثه به بیمارستان  شهر سبزوار منتقل شدند.

سرهنگ معتمدالشریعتی خاطر نشان کرد: کارشناس پلیس راه علت این حادثه را خستگی و خواب آلودگی راننده خودرو پراید اعلام کرده است.

وی با ابراز تاسف از این سانحه مرگبار از رانندگان خواست با استراحت و توقف به موقع و همچنین رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی آرامش و آسایش را برای خود و دیگران به ارمغان آورند.//

 


Fatal error: Call to undefined function getPostViews() in /home/davarzan/public_html/wp-content/themes/SilverOrchid/archive.php on line 41