Archive for: بهمن ۱۳۹۶

برگزاری «سوگواره یاس نبوی» در بقعه امامزاده سید ناصر چشام داورزن

 مراسم «سوگواره یاس نبوی» با سخنرانی حجت الاسلام صانعی ، مبلغ اعزامی از قم، ۲۹ بهمن ماه در آستان مقدس امامزاده سید ناصر(ع) روستای چشام شهرستان داورزن برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار داورزن نیوز از چشام، مراسم «سوگواره یاس نبوی» با حضور حجت الاسلام صانعی ، مبلغ اعزامی از قم روز یکشنبه ۲۹ بهمن ماه در آستان مقدس امامزاده سید ناصر(ع) روستای چشام شهرستان داورزن برگزار می شود.
در این مراسم اعضای شورای اسلامی،دهیاران، فرماندهان پایگاه های بسیج، واقفان و خیران نیک اندیش، اعضای هیات امنا، خادمان مساجد و بقاع متبرکه از روستاهای باقرآباد، خسروآباد، چوبین، چشام، شهر آباد، بروغن، مقیسه و مهرآباد حضور دارند.
سخنرانی، مداحی و اطعام عزاداران از محل موقوفات مرتبط از جمله برنامه های این آستان مقدس است، که به همت اداره اوقاف و امور خیریه داورزن و مرکز فرهنگی قرآنی امامزاده سید ناصر(ع) برگزار می شود.
بقعه متبرکه امامزاده سید ناصر(ع) قطب فرهنگی روستای چشام در ۴۵ کیلومتری شرق شهرستان داورزن واقع شده است./انتهای پیام
چشام، عزت آرا/

پیام ۲۲بهمن دفاع از اندیشه انقلابی بود

امام جمعه داورزن گفت: پیام حضورمردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، دفاع از اندیشه انقلابی ورهبر انقلابی آن است.

حجت‌الاسلام جواد علی‌زاده در خطبه نماز جمعه که در محل مصلی موقت شهرستان برگزار شد با اشاره به برگزاری تماشایی راهپیمایی ۲۲بهمن اظهار داشت:مسئولان با درک پیام بزرگ حضور تماشایی مردم بدانند که با وجود چنین ملت شجاعی باید شجاعانه در مقابل تمام مستکبران جهان بایستند.

وی با تقدیر از حضور مردم در راهپیمایی افزود:تشکر حقیقی مسئولان از مردم،باید با خدمت بیدریغ به آنان باشد و وحضورآنان که همه دنیا را مبهوت کرد نشان از عنایت الهی بر این مردم قدردان است.

وی به مناسبت کودتای رضا پهلوی گفت:پس از کودتای انگلیسی رضاخان در ۱۲۹۹ هجری شمسی، ضربات مهلکی به فرهنگ ودین در دوران حکومت پهلوی بر مردم وارد شد.

خطیب جمعه داورزن ادامه داد:نزد خدا فخر وکرامت تنها به تقوی است و در قرآن کریم به اصل مساوات در افرینش زن ومرد واصل تفاوت در ویژگی های بشری واصل اینکه تقوا ملاک برتری است اشاره فراوان شده است.

وی افزود: مسخره وغیبت کردن برخواسته از روحیه خود برتر بینی وتحقیر دیگران است و تفاوت ها در شکل وقیافه ونژاد انسانها حکمت خداوند است برای شناسایی یکدیگر نه تفاخر و قرآن تمام تبعیض نژادی،حزبی،قومی،اقتصادی،اجتماعی را مردود وملاک فضیلت را تقوا می داند.

وی افزود:ادعای تقوا وتظاهر به آن نکنیم که خداوند همه را خوب می شناسد و علیم و خبیر است و فطرت انسان به دنبال کمالی است که با داشتن آن از دیگران ممتاز شود واز آنجا عام مردم دلبستگی شان به زندگی مادی در دنیاست و این امتیاز وکرامت را در همان مزایای زندگی دنیا ،درمال وجمال ،حسب ونسب می دانند در حالی که چنین مزایایی،مزایای موهوم وخالی از حقیقت است واو را تا مرحله شقاوت وهلاکت می رساند.

وی ادامه داد:آن مزیت حقیقی که انسان را به سعادت حقیقی اش که همان زندگی طیبه وابدی در جوار رحمت پروردگار است تقوا وپروای از خداست.

علی زاده معنای تقوا را خود نگه داری از گناه بیان کرد و افزود:ادا کردن حق تقوا ،تداوم واستمرار آن است که و آسان نیست چون وقتی استمرار پیدا کرد می شود ملکه وجودی که اگر حاصل شد اصولا در مقابل گناه به طور خودکار واکنش نشان می دهد،ملکه تقوا چنین اثری در مقابل گناه برای انسان حاصل می کند.

وی گفت:راه حصول تقوا داشتن اراده قوی در مقابل خواسته های نفس است و ایستادگی کردن خواهش ها را بردین عرضه کند،اگر مخالف دین بود ترک کند ونگهبانی دل است که اغیار شیطان وارد نشوند.

رئیس دادگستری خراسان رضوی:حوزه قضایی داورزن ارتقا می یابد

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی صبح امروز در حاشیه بررسی مشکلات حوزه قضایی داورزن در جمع خبرنگاران اظهار داشت:امیدواریم با بررسی جوانب انجام شده هرچه سریع تر در سال آینده حوزه قضایی داورزن به دادگستری ارتقا یابد.

حجت الاسلام علی مظفری گفت:حوزه قضایی داورزن با وجود کمبود شدید امکانات از نظر منابع انسانی و دیگر امکانات توانسته خدمات شایسته ای را به ثمر برساند.

وی با اشاره به مشکل اساسی حوزه قضایی داورزن افزود:با وجود گذشتن چند سال از ارتقای داورزن به شهرستان ،متاسفانه هنوز دستگاه قضایی داورزن به شکل بخش اداره می شود و امیدواریم با بررسی جوانب انجام شده هرچه سریع تر این بخش به دادگستری تبدیل شود و نیروهای جدید قضایی نظیر بازپرسی و دادستانی که می تواند در ایجاد امنیت و مسائل قضایی تاثیر زیادی داشته باشد در کمترین زمان ممکن ایجاد شده و در سال آینده شاهد این ارتقا باشیم.

وی با ارزیابی پرونده های داورزن نسبت به استان ابراز داشت:در چند سال قبل یکی از شلوغ ترین و از نظر زمان دادرسی مشکل ترین مکان شهرستان داورزن بود اما امسال یکی از متعارف ترین حوزه های استان است که ادامه این روند می تواند به موفق ترین حوزه قضایی تبدیل شود.

مظفری در پاسخ به سوال خبرنگار فارس پیرامون تاثیرات حکم های جایگزین گفت:استان خراسان از بدو تاسیس این کانون از استان های پیش قدم بوده و مقدمات آن فراهم و هماهنگی هایی با برخی سازمان ها و ادارات انجام شده است که تعداد زیادی از احکام جایگزین حبس استفاده می کنند و معتقدیم زندان برای مجرمان حرفه ایست.

رئیس دادگستری خراسان بیان داشت:پرونده مشکل دار و لاینحل حقوقی و قضایی خاصی در شهرستان وجود ندارد فقط موضوع حقابه چند روستا است که اصل آن نگران کننده بوده و به مسئولان اجرایی و امنیتی توصیه  و مسئولان قضایی داورزن تاکید شد تا راه کارهای مناسبی را با هم فکری طرفین پرونده پیدا کرده و با حمایت های استان،به شکل صحیح و معقولی که حقوق آنان رعایت شود برای همیشه این اختلاف برطرف شود.

گزارش تصویری از ۲۲بهمن داورزن

همزمان با سراسرکشور

راهپیمایی باشکوه سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در داورزن برگزار شد

مردم همیشه در صحنه داورزن همزمان با سراسر کشور در راهپیمایی با شکوه سالروز پیروزی انقلاب اسلامی حضور یافتند

مراسم تماشایی یوم الله ۲۲بهمن با حضور مردم انقلابی برگزار شد و شرکت کنندگان در راهپیمایی  با شعار های الله اکبر مرگ بر امریکا مرگ بر استکبار و… مشت محکمی بر دهان دشمنان و یاوه گویان داخلی و خارجی زدند.
این مراسم صبح امروز ساعت ده صبح از محل گلزار شهدا آغاز و در مصلی نماز جمعه با سخنرانی وایراد قطع نامه و بیانیه این روز باشکوه به پایان رسید.

حکم امام (ره) برارتداد سلمان رشدی یک حکم تاریخی بود

امام جمعه داورزن گفت:حکم امام(ره) یک مبارزه  ابدی بود که جرات هرگونه گستاخی به دین  را از دشمنان گرفت

حجت‌الاسلام جواد علی‌زاده در خطبه نماز جمعه که در محل مصلی موقت شهرستان برگزار شد با اشاره به حکم تاریخی امام خمینی (ره)به اعدام سلمان رشدی مرتد گفت:حکم امام(ره) حکم ساده ای نبود بلکه یک مبارزه جهانی،تاریخی و ابدی بود که جرات هرگونه گستاخی به دین و اسلام را از دشمنان گرفت.

وی در ادامه با گرامی داشت فرارسیدن سال روز پیروزی انقلاب اسلامی گفت:شکوه راهپیمایی ۲۲بهمن در هر سال زیباتر از گذشته است که نشان از وحدت و همدلی ملت غیور ایران در برابر کید دشمنان است.

خطیب جمعه داورزن پیرامون غیبت کردن اظهار داشت:غیبت از گناهان بزرگی است که خداوند متعال ما را از ارتکاب آن نهی می کند و روایات زیادی از ائمه برای دوری از این گناه بزرگ به جا مانده است.

وی از دلایل غیبت را فرونشاندن خشم دانست و افزود:برخی برای آن که خشم خود را از برادر مسلمان خود فرو نشاند به غیبت کردن از او پناه می برد.

امام جمعه داورزن گفت:دلایل فراوان دیگری وجود دارد که مرتکب این گناه می شویم که حسادت،مسخره کردن،خود را خوب نشان دادن می تواند از جمله دلایل آن باشد.

وی ادامه داد:درمواردی غیبت اشکالی ندارد و آن ،تظاهر کننده به غیبت حاکم ظالم وبدعت گذار است و در روایات آمده است کسی که بی حیاست می شود پشت سر او می شود غیبت کرد.

علی زاده یکی دیگر از موارد جواز غیبت را عنوان نمود و گفت:راهنمایی کسی که از انسان مشورت می خواهد یا به کسی که ظلم شده از خود بخواهد دفاع کند.یا بر حذر داشتن مسلمانان از افتادن در ورطه خطر وبدی است.

وی به وظیفه شنونده غیبت نیز اشاره کرد و افزود:یکی از وظایف ما درقبال برادران دینی مان آنست که از حقوق آنان دفاع کنیم و اجازه غیبت کردن ندهیم واگر غیبت می کند.گوش ندهیم.

/انتهای پیام

 


Fatal error: Call to undefined function getPostViews() in /home/davarzan/public_html/wp-content/themes/SilverOrchid/archive.php on line 41