Archive for: دی ۱۳۹۶

همایش بزرگ پیاده‌روی صبح نشاط در داورزن برگزار شد/عکس

 همزمان با روز هوای پاک همایش پیاده‌روی صبح نشاط از مرکز شهرداورزن به سمت امامزادگان سه تن این شهربرگزارشد.

به گزارش داورزن نیوز، صبح امروز همزمان با روز هوای پاک همایش پیاده‌روی صبح نشاط از مرکز داورزن به سمت امامزادگان سه تن این شهر برگزار شد.

شهردار داورزن در جمع شرکت‌کنندگان این پیاده‌روی اظهار داشت: شهروند خوب شهر زیبا می‌خواهد و شهر زیبا نیز نیازمند یک شهروند خوب است.

سیدمحمد میرسیدی افزود: با توجه به زندگی ماشینی و وجود کارخانه‌ها و سوخت‌های نامناسب، آلودگی هوا، معضل اساسی اغلب شهرهاست که تلاش برای حفظ هوای پاک وظیفه هر شهروند است.

وی ادامه داد: امروز بهانه‌ای شد تا شهرداری و شورای شهر داورزن این همایش را با شعار شهروند مشارکت جو، شهرداری پاسخگو برگزارکنند و امیدواریم این پیاده‌روی‌ها در طول سال ادامه داشته باشد.

عضو شورای اسلامی شهر داورزن نیز با تقدیر از مشارکت حداکثری مردم گفت: نریختن زباله در طبیعت وظیفه ملی است و فرهنگ‌سازی‌ها نیازمند ایجاد زمینه‌های لازم است که این همایش‌ها بهانه‌های خوبی برای نشاط و زیبایی شهر و شهروندان خواهد بود.

سیدمهدی موسوی افزود: شهر داورزن از جمله شهرهایی است که هوایی بسیار دلنشین و تمیز دارد و هنوز آلودگی هوا در آن جای نگرفته است.

یک شهروند داورزنی نیز ابراز داشت: امروز روز هوای پاک است و باید یاد بگیریم در مصرف درست آب هم اهتمام کامل بگذاریم و چه بسا در مسیر جاده ای واقع در شهر داورزن بارها شاهد اسراف و هدر رفت آب شرب برای شست وشوی خودرو ها بوده ایم که رعایت استفاده درست نمی شود.

موسی‌الرضا اشرفی‌نسب در ادامه از عدم حضور اغلب مسئولان انتقاد کرد و افزود: پروازی بودن مسئولان شهرستان سبب شده است تا حضور آنها در جمع مردم کمتر احساس شود و مدیر و مسئولی که در محل کار سکونت نداشته باشد چگونه می‌تواند بر دردهای مردم حوزه کاری‌اش مطلع باشد و چه بسا مدیرانی پروازی نیز در ساعات شبانه نیز با ماشین‌های اداری داورزن در سطح شهر سبزوار مشاهده می‌شوند واین خود درد جامعه ماست.

در خاتمه نیز به قید قرعه به ۲۹ نفر از شرکت‌کنندگان جوایز نفیسی از طرف شورای اسلامی و شهرداری داورزن اهدا شد.

گفتنی است امامزاده سه تن در شمال شهر داورزن وکیلومتر ۳۰۳ حرم رضوی واقع شده است.

انتهای پیام/

کشت ۵۰هکتاری گندم با روش آبیاری نوین برای اولین بار در داورزن

سرپرست جهاد کشاورزی بخش باشتین داورزن از از کشت ۵۰ هکتاری گندم با روش آبیاری نوین “نوار تیپ” در شهرستان برای اولین بار خبر داد.

مهری محمدی خواه در گفتگو با خبرنگار فارس در داورزن اظهار داشت:کشت ۵۰ هکتاری گندم با روش آبیاری نوار تیپ برای اولین بار توسط یکی از کشاورزان پیشرو در بخش باشتین انجام شد.
وی افزود:بذر گندم کشت شده در این مزارع از رقم چمران ۲ مادری بوده که امید است با این روش آبیاری ، کاهش عملکرد محصول به خاطر تفت بادهای آخر فصل که معمولا در خرداد ماه در سطح شهرستان می وزد جبران شده و ما افزایش عملکرد بسیار خوبی را در تولید گندم در منطقه شاهد باشیم و منطقه بتواند رکورد داری تولید این محصول مهم غذایی را کسب نماید.
محمدی خواه ادامه داد:به کار گیری روش های آبیاری نوین در تولید محصولات مختلف ضمن استفاده بسیار بهینه از آب کشاورزی با در نظر گرفتن خشک سالی های متوالی در سالهای اخیر و پایین رفتن سطح آب های زیرزمینی ،کمک شایانی به حفظ ذخیره آب در سفره های زیرزمینی با تولید بالا و کیفیت مطلوب خواهد کرد.
وی ابرازداشت:در آبیاری های نوین سطح زیر کشت را با همان میزان آب در دسترس می توان تا ۲ برابر در برخی محصولات بالا برد و میزان افزایش محصول نیز با اجرای توصیه های کارشناسان کشاورزی تا ۱۰۰ درصد قابل افزایش است.
سرپرست مرکز جهاد کشاورزی باشتین اظهار امیدواری کرد:با توجه به اینکه کشت محصولاتی چون ذرت علوفه ای نیز در سال گذشته با رضایت کامل کشاورزان از اجرای طرح پس از برداشت محصول صورت گرفته است،با همگانی شدن فرهنگ استفاده از آبیاری نوین در تولید همه محصولات و به صورت گسترده در تمامی مزارع زیر کشت،گامهای بلند و مؤثری در پیشبرد تأمین امنیت غذایی هموطنان و افزایش درآمد روستاییان به کمک همت بلند و راسخ کشاورزان فهیم برداشته شود.

جایگاه نظارت شورای نگهبان مشروعیت‌بخشی به قوانین است

امام جمعه داورزن گفت: جایگاه نظارت جایگاه خطیر و سنگر مهمی است و از زمان مشروطه پیشنهاد حضور فقها و مجتهدین، مشروعیت بخشیدن به قوانین بود و در مواردی همچون شورای نگهبان فعلی عمل می‌کردند.

به گزارش داورزن نیوز، حجت‌الاسلام جواد علیزاده صبح امروز در دیدار با اعضای نظارت شورای نگهبان داورزن اظهار داشت: در انتخابات اجازه داده شده اقلیت‌ها نیز وارد شوراها شوند، ما انقلابی را داریم که اسلامیت را در خود دارد و شورای نگهبان حافظ این اسلامیت است.

امام جمعه داورزن گفت: جایگاه نظارت جایگاه مهم، خطیر و سنگر مهمی است و از زمان مشروطه پیشنهاد حضور فقها و مجتهدین، مشروعیت بخشیدن به قوانین بود و در مواردی همچون شورای نگهبان فعلی عمل می‌کردند.

وی سخنان خود را با بیان حدیثی از امام جواد(ع) ادامه داد و گفت: امام جواد(ع) فرمود انسان محتاج سه چیز است، توفیقی که خدا به او عنایت می‌کند، واعظ درونی(نفس لوامه) و قبول‌کردن نصیحت کسی که او را نصیحت می‌کند.

علیزاده  در ادامه افزود: طبق حدیث امام جواد علیه السلام خدمت در نظام الهی توفیق بزرگی است. از سال ۱۳۴۱ تاکنون صدها هزار شهید را دادیم، اندیشه ولایت فقیه توسط حضرت امام راحل، ادامه حرکت اولیا بود قبل از انقلاب بایستی دولت‌ها یا به سمت غرب می‌رفتند یا به سمت شرق، دولت‌های مستکبر باور نمی‌کردند در کمتر از۲۰ سال یک روحانی به نام خمینی بتواند نظام شاهنشاهی ایران را سرنگون کند.

وی ادامه داد: با بودن مردم در میدان، انقلاب پیش می‌رود البته نقاط ضعف هم داریم، هر جا انقلابی بودیم و انقلابی عمل کردیم جلو رفتیم و هرجا مذاکره کردیم و عقب‌نشینی دچار مشکل شدیم. آمریکا زبان زور را می‌فهمد هرجا فهمید کشوری عقب‌نشینی کرده حمله می‌کند و هرجا محکم ایستاد امریکا عقب‌نشینی می‌کند.

علیزاده گفت: به لطف خدای متعال، ما مردمی همیشه در صحنه داریم که با تمام مشکلات هرجا احساس کنند که باید در میدان باشند وارد عمل می‌شوند.

وی ادامه داد: در نهم دی‌ماه مردم نشان‌دادند که با همه‌ی مشکلات به میدان می‌آیند و می‌دانند اگر این امنیت از بین برود ما هم مثل کشورهای افغانستان، عراق و سوریه می‌شویم و دشمنان بعد از ۴۰ سال با وجود تمام فتنه‌ها، با حضور مردم و حضور مدبرانه حضرت امام خامنه‌ای(مدظله العالی) نتوانستند نقشه‌های شوم خودشان را پیاده کنند.

علیزاده گفت: با اراده‌ی خداوند متعال این عصر، عصر غلبه مستضعفان جهان بر مستکبران عالم است و بنا به فرموده‌ی حضرت امام راحل جهان به این سمت می‌رود. بنابراین نباید از این فتنه‌ها بترسیم. در روایات داریم که در آخرالزمان فتنه‌ها زیاد می‌شود و ما در فتنه ۸۸ کسانی را داریم که خیلی اظهار ارادت می‌کردند ولی دیدیم سران فتنه که حاضر شدند کل مملکت را به باد دهند تا خودشان به قدرت و جایگاهی که می‌خواهند برسند.

وی بیان داشت: قرآن کریم می‌فرماید ما تک تک شما را آزمایش می‌کنیم و در فتنه‌هاست که خداوند ما را آزمایش می‌کند.

علیزاده گفت: باوجود مشکلاتی همچون سود بانکی، قاچاق کالا، بحث‌های هسته‌ای و برجام، همانگونه که امام راحل فرمودند من دست غیبی را بالای سر این انقلاب می‌بینم. بحمدالله این انقلاب با درایت و هوشمندی مقام معظم رهبری به پیش خواهد رفت و انقلاب ما انشاالله به حکومت جهانی حضرت مهدی متصل خواهد شد.

در ادامه سرپرست دفتر نظارت شورای نگهبان در داورزن  ضمن معرفی اعضای این دفتر، گزارشی از وظایف شورای نگهبان ارائه داد و گفت: جمع ناظرین شهرستان از بسیجیان و نیروهای انقلابی منطقه هستند که از اقشار مختلف جامعه با دفتر نظارت همکاری کرده و در انتخابات‌ متعدد با رعایت کامل بی‌طرفی طبق قانون از آرای مردم حفاظت نموده‌اند.

 حسین رجبی از زحمات امام جمعه سابق داورزن حجت‌الاسلام محمود مداحی تشکر و قدردانی کرد و اظهار داشت: همکاران ما آمادگی خود را برای هرگونه فعالیت در ستاد نماز جمعه را اعلام و امیدواریم با تعامل و همکاری گام‌های موثری را در اعتلای فرهنگ دینی و اسلامی شهرستان برداریم.

انتهای پیام/

امام جمعه داورزن:فرار شاه طلیعه پیروزی ملت ایران بود

امام جمعه داورزن با اشاره به اینکه فرار شاه طلیعه پیروزی ملت ایران بود، گفت: امروز همه سرنوشت ذلت‌بار نوکری مستکبران را در منطقه به وضوح می‌بینند.
 به گزارش داورزن نیوز،حجت‌الاسلام جواد علی‌زاده ظهر امروز در خطبه نماز جمعه که در محل مصلی موقت این شهرستان برگزار شد، با اشاره به فرار شاه در سال ۵۷، اظهار داشت: محمدرضا پهلوی بعد از عمری خیانت به ملت و نوکری آمریکا از کشور فرار کرد و از ترس ترور و دستگیری در کشورهای مختلف پناهنده شد.

وی افزود: سرنوشت نوکری استکبار چیزی چون ذلت نخواهد بود و تاریخ نشان داده است که هر وقت استکبار بداند تاریخ مصرف نوکری تمام شده باشد، دست حمایت از او را برمی‌دارد.

امام جمعه داورزن ادامه داد: امام (ره) فرار شاه را طلیعه پیروزی ملت ایران دانست و فرمود، شما ملت شجاع و ثابت‌قدم، به ملت‌های جهان ثابت کردید که با فداکاری و استقامت می‌توان بر مشکلات غلبه کرد.

علی‌زاده بیان کرد: این سرنوشت غم‌انگیز و عبرت‌آموز همه طاغوت‌ها در طول تاریخ است و امروز در منطقه همه ما به چشم خود سرنوشت ذلت‌بار افرادی مانند صدام، حسنی مبارک، علی عبدالله صالح و قذافی و دیگران را دیده‌ایم و درسی برای همه کسانی است که نوکری برای مستکبران عالم می‌کنند.

وی با گرامیداشت شهادت نواب صفوی و فدائیان اسلام، اضافه کرد: نواب صفوی روحانی شجاع، فداکار و بیقرار در دفاع از ارزش‌های اسلامی در جامعه بود که می‌تواند برای همه ما درس‌آموز باشد.

خطیب جمعه داورزن ادامه داد: تاکید قرآن و ائمه بر احترام به یکدیگر است و استهزا و تمسخر هم دیگر گناهی بزرگ محسوب می‌شود.

علی‌زاده افزود: ایمان  با مسخره کردن نمی‌سازد و مسخره کردن کلید فتنه، دشمنی و ایجاد کینه بین افراد است.

وی برخی از علل و ریشه‌های مسخره کردن را برشمرد و ادامه داد: برخی به دلیل ثروتمندی، علم، مدرک یا توانایی جسمی خود را برتر از دیگران می‌دانند و دیگران را مورد تمسخر قرار می‌دهند.

امام جمعه داورزن گفت: گاهی به دلیل تفریح و شوخی دیگران را مسخره می‌کنند، البته مسخره کردن قومیت‌ها، لهجه ها و شهرها حرام است و شوخی کردن باید مرز داشته باشد تا کینه برجای نگذارد.

انتهای پیام/

ابوشهیدین مزینانی آسمانی شد

پدر شهیدان محمد تقی و محمد مزینانی (گلبهاری) دعوت حق را لبیک گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.
حاج رجبعلی گلبهاری پدر شهیدان محمدتقی و محمد مزینانی (گلبهاری) صبح امروز ۲۰دی ماه ۹۶ پس از سال ها دوری از فرزندان شهیدش در سن ۸۳ سالگی بر اثر کهولت سن دعوت حق را لبیک گفت و به دیار باقی شتافت.
مراسم تشییع این اسوه صبر و استقامت راس ساعت ۱۴ پنج شنبه ۲۱دی ماه با حضور مسئولین و آحاد مردم در روستای مزینان از توابع شهرستان داورزن برگزار  می شود.
حجت الاسلام معصومی مدیر کل بنیاد شهید و امورایثارگران خراسان رضوی در پیامی درگذشت پدر شهیدان مزینانی  را تسلیت گفت و از خداوند متعال برای بازماندگان صبر مسئلت کرد.
گفتنی است شهیدان محمدتقی و محمد مزینانی(گلبهاری) اول آذر ۱۳۴۳ و ۱۰ اردیبهشت ۱۳۳۹ چشم به جهان گشودند و در ۱۵ تیر ۱۳۶۲ و ششم اسفند ۶۲ به مقام رفیع شهادت نائل آمدند./ایثار
انتهای پیام/

Fatal error: Call to undefined function getPostViews() in /home/davarzan/public_html/wp-content/themes/SilverOrchid/archive.php on line 41