Archive for: مهر ۱۳۹۶

زیرکی و بصیرت مقام معظم رهبری در پیش‌بینی مسائل برجام

امام جمعه داورزن:
زیرکی و بصیرت مقام معظم رهبری در پیش‌بینی  مسائل برجام مهم است
امام جمعه داورزن گفت: زیرکی و بصیرت مقام معظم رهبری در پیش‌بینی  مسائل برجام نکته‌ای مهم است و درس بزرگ برجام برای ملت و مسئولان موجب تأیید سخنان رهبری شد.
به گزارش داورزن نیوز؛ حجت‌الاسلام جواد علی‌زاده در خطبه‌های نماز جمعه که در محل مصلای موقت این شهرستان برگزار شد با اشاره به سخنان سخیف رئیس‌جمهور آمریکا، اظهار داشت: زیرکی و بصیرت مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) در پیش‌بینی مسائل برجام نکته‌ای مهم است.

وی با اشاره به این سخن مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه “ما خوش‌بین به این مذاکرات نیستیم، چون آمریکایی‌ها عهدشکن هستند”، افزود: این نکته مهم است که اگر مردم و مسئولان به سخنان دلسوزانه رهبری گوش فرا دهند موفق خواهند بود و رجزخوانی ترامپ برای گرفتن امتیاز بیشتر از ایران است.

امام‌جمعه داورزن با اشاره به فایده این مذاکره، گفت: از فواید مذاکرات این بود که همگان فهمیدند آمریکا قابل‌اعتماد نیست و به تعبیر امام راحل همان شیطان بزرگ است و نکته مثبت دیگر اینکه حادثه همدلی مردم و مسئولان به وجود آمد و بنا بر سخن مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) باید بر نیروی داخلی و مردم خود تکیه کنیم.

علی‌زاده ابراز کرد: عباد الرحمن یعنی، بندگان خاص خداوند رحمان کسانی هستند که در روی زمین باوقار و فروتنی راه می‌روند و اهل تواضع هستند و تکبر ندارند.

وی بابیان اینکه خداوند متعال تکبر را از بندگان خود نمی‌پسندد، تصریح کرد: تکبر گاهی به علم است و گاهی به جمال یا ثروت، که اهل ایمان در همه مراحل زندگی خود تواضع و خشوع دارند.

خطیب جمعه داورزن جلوه‌هایی از تکبر موجود در جامعه کنونی را یادآور شد و افزود: متأسفانه امروزه در جامعه اسلامی شاهد جلوه‌هایی از تکبر هستیم همانند به رخ کشیدن‌ها، زندگی اشرافی عده‌ای از ثروتمندان و تجمل‌گرایی که یکی از مشکلات جامعه ما بوده و آثار منفی فراوانی در زندگی اجتماعی مردم گذاشته است.

وی به ویژگی دیگر عباد الرحمن پرداخت و گفت: هنگامی‌که جاهلان آن‌ها را مورد خطاب قرار می‌دهند و به جهل و جدال و سخن زشت می‌پردازند در پاسخ، آن‌ها سلام می‌گویند و کنایه از این معناست که بندگان رحمان جهل جاهلان را با جهل مقابله نمی‌کنند که نشانه حلم و بزرگواری آنان است و آنکه از آنان بترسند و مؤمنین چون باادب‌اند هرگز سخن زشت بر زبان آنان جاری نمی‌شود.

علی‌زاده به پیام‌های آیات قرآن در مورد عبدالرحمان اشاره کرد و اظهار داشت: این بخش از آیات به ما پیام می‌دهد که اولاً شجاعت آن نیست که مانند جاهلان به آنان جواب دهیم،گاهی حلیم بودن و تحمل سخنان زشت دیگران از به وجود آمدن خیلی مشکلات جلوگیری می‌کند، خیلی از نزاع‌ها در جامعه که گاهی منجر به قتل هم می‌شود به خاطر عمل نکردن به همین آیه است.

وی به معضل طلاق و علل آن در جامعه پرداخت و بیان کرد: یکی از علل قابل‌تأمل آن است که حرمت‌ها و حریم‌های بین زن و مرد می‌شکند، مرد کلامی می‌گوید و زن جوابی بدتر می‌دهد که نزاع، دشمنی و ایجاد کینه و نهایت جدایی را به وجود می‌آورد که اگر به این آیه عمل کنیم خیلی از نزاع‌ها خاتمه پیدا می‌کند./فارس

انتهای پیام/

حکم انتصاب شهردار داورزن ابلاغ شد

فرماندار داورزن:
حکم انتصاب شهردار داورزن ابلاغ شد
فرماندار داورزن از اعلام حکم شهردار و ذی‌حساب شهرداری داورزن خبر داد
رضا فلاحی در گفت‌وگو با خبرنگار داورزن اظهار داشت: بنا به پیشنهاد شورای اسلامی شهر داورزن، سیدمحمد میرسیدی به عنوان شهردار و ذی‌حساب شهرداری داورزن از سوی استانداری خراسان رضوی  معرفی شد.

وی افزود: بعد از طی مراحل قانونی، میرسیدی در روز دوشنبه یک آبان در آیین معارفه، حکم وی ابلاغ و به طور رسمی شهردار شهر داورزن خواهد شد.

فرماندار داورزن ادامه داد: در مراسم شورای اداری دوشنبه این معارفه با حضور مدیر کل دفتر شهری و امورشوراهای استانداری خراسان رضوی برگزار می‌شود.

سیدمحمد میرسیدی دانشجوی دکترای برنامه‌ریزی شهری است که قبل از این، معاونت و قائم مقامی شهرداری طرقبه را عهده‌دار بوده است.

انتهای پیام/فارس

اختلاف سلایق نمی‌تواند مانع ورود افراد به ستاد نماز جمعه باشد

امام جمعه داورزن:
اختلاف سلایق نمی‌تواند مانع ورود افراد به ستاد نماز جمعه باشد
امام جمعه داورزن گفت: اختلاف سلایق نمی‌تواند مانع ورود افراد به ستاد نماز جمعه باشد.

به گزارش خبرنگارداورزن؛ حجت الاسلام جواد علیزاده امشب در جمع اعضای ستاد نماز جمعه شهرستان اظهار داشت: پیامبر اکرم (ص) پس از تحمل ۱۳ سال سختی در مکه به مدینه هجرت کردند و در اولین اقدام مسجد قبا را ساختند و بر احیای نماز تاکید داشتند.
امام جمعه داورزن افزود: مرکز حکومت پیامبر و امیرالمؤمنین مسجد بود و اباعبدالله نیز در حین جنگ نماز خواند و این نشان از اهمیت و جایگاه نماز است.
علیزاده در ادامه گفت: جمعه روز اجتماع مسلمانان و ولایت‌پذیری است و اینها پیام‌هایی است که هر مسلمان به جایگاه ویژه نماز جمعه پی می‌برد.
وی گفت: توفیق خدمت در ستاد نماز جمعه با توجه به اهمیت نماز و روز جمعه مایه مباهات هر شخص و کار در این محیط بسیار مهم و گسترده است.
علیزاده یادآور شد: هر جایگاه و گروه با رعایت خط قرمزهای دین و انقلاب در راستای ارزش‌های اسلام و نظام در مسیر الهی و اهداف معنوی می‌تواند در ستاد نماز جمعه فعالیت کند و اختلاف سلایق نمی‌تواند در ادامه مسیر تکامل مانع ورود افراد باشد.
وی بر ابتکار و خلاقیت اعضا تاکید کرد و افزود: خلاقیت در جذب افراد به ویژه نوجوانان و جوانان در شرکت به نماز جمعه می‌تواند تأثیر فراوانی داشته باشد.
علیزاده گفت: شرکت در نماز جمعه و بیان موضوعات سیاسی به دشمنان نشان می‌دهد که بدانند مردم ما نسبت به امور جاری کشورشان آگاهند و این یعنی فضای جمعه یک فضای سیاسی و دینی است.

انتهای پیام/

ضریب نفوذ بیمه در بین جامعه کم است

 گفتگو ویژه با مسئول بیمه پاسارگاد سبزوار در باره صنعت بیمه

رئیس بیمه پاسارگاد سبزوار:

رفاه و آرامش ، امنیت ، بهبود وضیعت معیشتی ، پیشرفت و ترقی ، سلامتی و همچنین داشتن روزهای بدون حادثه برای مردم بخشی از آرزوهای بیمه گر است

مسئول بیمه پاسارگاد سبزوار با اشاره به  اهمیت و جایگاه صنعت بیمه اظهار داشت: ما در صنعتی مشغول بکار هستیم که همواره بهترین ها را برای مردم می خواهیم: رفاه و آرامش ، امنیت ، بهبود وضیعت معیشتی ، پیشرفت و ترقی ، سلامتی و همچنین داشتن روزهای بدون حادثه برای مردم بخشی از آرزوهای ما می باشد.

محمدخسروجردی افزود:با وجود مزایای صنعت بیمه ، ضریب نفوذ بیمه در بین جامعه کم است و این کار ما را در این صنعت دو چندان می کند تا با سعی و تلاش زیاد این کمبود را برطرف کنیم و در این میان حمایت مسئولین محترم را نیز نه تنها از بیمه پاسارگاد بلکه از صنعت بیمه خواستاریم تا فرهنگ بیمه بیش از پیش در بین مردم نهادینه شود.

خسروجردی در ادامه به معرفی شرکت بیمه پاسارگاد و جایگاه این شرکت را در صنعت بیمه پرداخت و افزود: شرکت بیمه پاسارگاد در سال ۱۳۸۵ فعالیت خود را شروع کرد وهم اکنون در بین ۲۷ شرکت بیمه (بیمه ایران تنها بیمه دولتی و الباقی خصوصی) از نظر تولید حق بیمه جایگاه ششم را در صنعت بیمه دارد(با توجه به آمار بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران) و این باعث افتخار است که در یک دهه تلاش در جایگاه مناسبی قرار گرفته ایم و خدا را از این بابت شکر گذاریم که لطف خود را شامل حال ما کرده و از مردم و بیمه گذاران شرکت نیز که به ما اعتماد و اطمینان کرده اند و شعار “آرامش شما ، هدف ما” را باور کرده اند قدر دانی می کنیم و این رسالت ما را در شرکت سخت تر میکند و امیداواریم با تلاش و همت بیشتر و خدمات رسانی بهتر ، پاسخ شایسته ای به اعتماد مردم بدهیم.

وی گفت:بیمه پاسارگاد در سبزوار بعنوان سومین شرکت بیمه ای شعبه خود را درسال ۱۳۸۹ افتتاح و هم اکنون با یک مجموعه ۲۰۰ نفری در حال ارائه خدمت بوده و باعث افتخار است به عنوان اولین شرکت بیمه ، نماینده ای را در شهرستان داورزن مستقر کرده  تا به مردم خونگرم و زحمتکش این منطقه ارائه خدمت نماید.

کارشناس بیمه در ادامه با بیان مطالبی پیرامون  خدمات بیمه ای ، خسارت و دغدغه های شرکت های بیمه و مبحث کارآفرینی در شرکت های بیمه ابراز داشت:

همه ما می دانیم که حادثه خبر نمی کند و همچنین علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد. ما در شرکت های بیمه کار و خدمت به هم نوع را نوعی عبادت می دانیم. مردم می توانند با پرداخت حق بیمه کم و جزئی اموال خود را در مقابل بسیاری از خطرات بیمه نمایند و اطمینان خاطری از این بابت داشته باشند. بطور مثال برای یک منزل مسکونی با میزان ۳۰ الی ۴۰ میلیون تومان اثاثه و ۶۰ الی ۷۰ میلیون تومان ارزش بنا با پرداخت مبلغ تقریبی ۰۰۰/۸۰ تومان در سال پوشش های آتش سوزی ، انفجار ، صاعقه ، سیل ، طوفان ، تگرگ و زلزله را می توان خریداری نمود که این مبلغ سالانه ، در سبد هزینه های خانوار مبلغ ناچیز و جزئی می باشد ولی با همه این موارد بسیاری از منازل در حال حاضر فاقد بیمه می باشند. همچنین بیمه نامه های زندگی که یکی از نیازهای امروز هر فرد در جامعه می باشد نیز بایستی بیشتر مد نظر قرار گیرد که البته بیمه پاسارگاد در این خصوص اقدامات موثری انجام داده و با ارائه بیمه نامه عمر و تامین آتیه سهم مناسبی از بازار بیمه ای کشور را در اختیار گرفته است و در این راستا خدمات ارزنده ای به مردم ارائه می نماید.

وی ادامه داد: اگر مردم بیمه داشته باشند، اطمینان خاطر از سرمایه ای که سال ها برای بدست آوردن آن زحمت کشیده اند خواهند داشت. داشتن بیمه نامه برای افراد باعث تقویت کانون خانواده و عدم فروپاشی آن در زمان بروز حوادث و خسارت های احتمالی (زندانی شدن سرپرست خانواده بدلیل عدم توانائی در پرداخت دیه) و همچنین کمتر شدن فقر و آسیب های اجتماعی (دریافت سرمایه بیمه عمر توسط خانواده ای که سرپرست خود را از دست داده است) خواهد شد.

بنابراین داشتن بیمه نامه نه تنها هزینه ای برای دولت ها نخواهد داشت ، بلکه در زمان وقوع حوادث و بلایای طبیعی می تواند بعنوان یاور و همراه در کنار دولت مردان به مردم کمک نماید و باری از دوش دولت و مردم بردارد و در این میان همه منتفع خواهند شد.

بطور مثال طوفان و صاعقه دو سال گذشته و همچنین سیل چند سال قبل در داورزن خسارت های زیادی به بار آورد که اگر مردم بیمه نامه می داشتند می توانستند خسارت خود را بطور کامل از شرکت های بیمه دریافت نمایند حال آنکه عده کمی از مردم بیمه نامه داشتند و از مزایای آن استفاده نمودند. بنابراین یکی از نیازهای زندگی امروز مردم و جامعه بیمه است.

 وی به خسارت و دغدغه شرکت های بیمه اشاره کرد و گفتدر قانون جدید بیمه نامه شخص ثالث قانونگذار از زیاندیده حمایت کامل نموده است و در حوادث رانندگی ، خسارت زیاندیده در هر صورت بایستی از محل بیمه نامه شخص ثالث توسط شرکت های بیمه و یا از محل صندوق تامین خسارت های بدنی که در قانون پیش بینی شده است پرداخت شود.

ما قبلا در بعضی از موارد شاهد بودیم که بعضی افراد برای اینکه زیاندیده به حق و حقوق خود برسد در زمانی که وسیله نقلیه مقصر حادثه فاقد بیمه نامه بود ، وسیله نقلیه فاقد بیمه نامه با وسیله ای که دارای بیمه نامه بود جابجا می شد یا راننده ای که فاقد گواهینامه بود با راننده دیگری جابجا می شد و از این بابت خسارت های زیاد و به ناحقی به شرکت های بیمه تحمیل می شد. عزیزان ، اگر میخواهیم فرهنگ بیمه در بین مردم نهادینه شود نیازی نیست به خاطر دلسوزی برای زیاندیدگان از قانون شکنان حمایت کنیم. بگذاریم قانون با افراد خاطی برخود کند و اطمینان داشته باشید خسارت زیاندیدگان نیز در چهارچوب قانون و بطور کامل توسط صنعت بیمه پرداخت خواهد شد بنابراین از همه عزیزان و مسئولان محترم تقاضا دارم در این خصوص یار و همراه ما باشند تا از بروز چنین مسائلی جلوگیری بعمل آید.

وی افزود:بحث بعدی در مورد خسارت ها ، خسارت های تقلبی است که متاسفانه در حال افزایش می باشد. طبق آمار ارائه شده ، پزشکی قانونی استان خراسان رضوی در سال ۹۵ بیش از ۱۰۰۰ مورد خسارت تقلبی و ساختگی جهت دریافت دیه از شرکت های بیمه را شناسایی نموده است ( شکستن دست ، شکستن بینی و …) بنابراین از عزیزان و مسئولین محترم نیروی انتظامی و پلیس راهور تقاضا داریم در زمان رسیدگی به پرونده ها و تهیه گزارش دقت لازم و کافی را انجام دهند تا از سوء استفاده احتمالی افراد برای دریافت دیه در تصادفات ساختگی جلوگیری شود و این افراد شناسایی و به مقامات قضائی معرفی گردند تا به مجازات اعمالشان برسند.

وی خاطر نشان کرد:دوستان عزیز ما با توجه به بیمه نامه ای که صادر کرده ایم خود را ملزم به انجام تعهدات خود می دانیم و پرداخت خسارت واقعی و دقیق به زیاندیدگان یکی از وظایف ماست بنابراین شما نیز در این راه به ما کمک کنید تا خسارت من غیر حق به کسی پرداخت نشود .

خسروجردی پیرامون کارآفرینی گفت:در حال حاضر در بیمه پاسارگاد سبزوار ۲۰۰ نفر بصورت مستقیم و غیر مستقیم در حال خدمت رسانی به مردم می باشند. با توجه به ضریب نفوذ بیمه که قبلا اشاره شد و همچنین عدم شناخت کافی مردم از انواع مختلف بیمه نامه های موجود ، ما آمادگی خود را اعلام می نماییم که در جهت تحقق شعار امسال که توسط رهبر معظم انقلاب بنام سال اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغالنام گذاری شد از افراد مستعد و جویای کار دعوت به همکاری کنیم تا بعنوان نماینده و یا نماینده فروش در چهارچوب قراردادهای مورد تایید بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران همکاری نماییم. با اینکار هم سهم کوچکی در ایجاد اشتغال خواهیم داشت و با ایجاد درآمد برای افراد به بالابردن فرهنگ بیمه ای مردم نیز کمک خواهیم نمود. لازمه اینکار تغییر نگرش جوانان به کار و اصلاح فرهنگ پشت میز نشینی است که همت دولت مردان ، مسئولان و خانواده ها را می طلبد تا بتوانیم شغلی در خور شان افراد و با درآمد مناسب ایجاد کنیم.

            در خاتمه ضمن تشکر از مسئولین محترم که این وقت را در اختیار بیمه پاسارگاد قرار دادند و همچنین دقت نظر شما عزیزان ، امیدوارم همه با هم و در کنار هم در جهت اهداف انقلاب گام برداریم و برای رفاه ، آسایش و امنیت مردم تمام سعی و تلاش خود را انجام دهیم که این مردم عزیز به حق شایسته بهترین ها هستند.

                     

ادبیات ترامپ ناشی از ذلت اوست

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه داورزن:
ادبیات ترامپ ناشی از ذلت اوست
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه داورزن ادبیات وقیحانه رئیس جمهور آمریکا را نشانه ذلت و خواری وی دانست.

به گزارش خبرنگار داورزن، روح الله پسندیده صبح امروز در جمع بسیجیان پایگاه مقاومت بسیج حضرت هاجر (س) داورزن اظهار داشت: اگر امروز ترامپ با ادبیات وقیحانه صحبت می‌کند، این موضوع ناشی از خوار و ذلیل شدن اوست.

 وی افزود: بار دیگر به دنیا ثابت شد که به آمریکا نمی‌توان اعتماد کرد و اگر امروز دولت و ملت در کنار فرزندان بسیجی و سپاهی خود شجاعانه با اقتدار، یک صدا و متحد در مقابل دشمنان ایستاده‌اند، درسی است که آنها از مکتب عاشورا گرفته‌اند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه داورزن ادامه داد: امام حسین (ع) به ما آموخت که برای احقاق حق، با توکل بر خدا در مقابل ظلم و ستم و تباهی باید ایستاد، هر چند به بهای دادن جان خود، زن و فرزند باشد، چراکه سیدالشهدا از طفل ۶ ماهه هم گذشت تا دین پیامبر باقی بماند.

پسندیده با اشاره به اتحاد مردم در برابر دشمنان، بیان کرد: امروز دشمنان ما باید بدانند ایران اسلامی با هر سلیقه‌ای در مقابل دشمن ید واحده هستند، با تبعیت از فرامین رهبری و زیر پرچم ولایت اجازه نفوذ و تفرقه افکنی بین مردم و مسئولین را نمی‌دهند و این آرزو را دشمنان به گور می‌برند.

انتهای پیام/


Fatal error: Call to undefined function getPostViews() in /home/davarzan/public_html/wp-content/themes/SilverOrchid/archive.php on line 41