Archive for: مرداد ۱۳۹۶

وقف ۴۶ درخت پسته ۱۰ ساله در داورزن

مسئول اداره اوقاف داورزن خبر داد
وقف ۴۶ درخت پسته ۱۰ ساله در داورزن
مسئول اداره اوقاف داورزن از سومین وقف ثبت شده در سال جاری در این شهرستان خبر داد و گفت: ۴۶ درخت پسته ۱۰ ساله سومین وقف ثبت شده امسال در داورزن است.

محمدرضا محسن آبادی در گفت وگو با داورزن نیوزاظهار داشت: واقف نیکوکار حسن آبکار، ۴۶ اصله درخت پسته ۱۰ ساله و به ثمر نشسته را در روستای شهرآباد از توابع بخش باشتین داورزن وقف کرد.

وی افزود: مسیر جوی کشت شده با عرض دو متر در طول ۱۲۰ متر مربع زمین و ۴۶ اصله درخت ۱۰ساله به وسیله این خیر، وقف محرومان به‌ویژه تهیه جهزیه ایتام در این شهرستان، توسعه و ترویج فرهنگ ثقلین و مفاهیم قرآنی به مصلحت متولی شد.

مسئول اداره اوقاف داورزن گفت: تولیت این وقف بر عهده دبیرخانه شورای زکات این شهرستان مستقر در کمیته امداد امام خمینی(ره) که ماذون از ولایت فقیه در امر زکات باشد، با نظارت اداره اوقاف است.

انتهای پیام/

https://telegram.me/davarzannews

https://telegram.me/davarzannews

یادواره شهید حججی در داورزن برگزار شد

یادواره شهید مدافع حرم پاسدار دلاور شهید «محسن حججی» به همت گروه جهادی بسیج دانش‌آموزی شهرستان داورزن با حضور جمعی از خانواده‌های شهدا و اعضا گروه جهادی برگزار شد.

 به گزارش داورزن نیوز؛عصر امروز یادواره شهید مدافع حرم پاسدار دلاور شهید «محسن حججی» به همت گروه جهادی بسیج دانش آموزی شهرستان داورزن که به نام و یاد شهید محسن حججی مزین است، با حضور مردم روستای آبرود و جمعی از خانواده‌های شهدا و اعضا گروه جهادی برگزار شد.
خطیب حوزه علمیه قم در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدا به ویژه شهدای مدافع حرم، اظهار کرد: پیامبر گرامی اسلام امام حسین(ع) را مصباح الهدی یعنی نجات‌دهنده دنیا معرفی کرده است.
حجت‌الاسلام مهدی اتحادی با بیان اینکه پیام و خون امام حسین(ع) مسیر را برای انسان‌ها مشخص می‌کند، افزود: در جایگاه و مقام شهدا مقام معظم رهبری نیز این عزیزان را همانند آیه‌های قرآنی مقدس می‌دانند.
وی با اشاره به اینکه شهدا امامزادگان عشق محسوب می‌شوند، گفت: تنها کسی که در عالم برزخ اجازه شفاعت از سوی خداوند به او داده شده مقام شهید است.
وی با بیان اینکه مقام شهادت مقامی است که حضرت امیرالمومنین علی(ع) برای رسیدن به این مقام و جایگاه اشک می‌ریختند، خاطرنشان کرد: شهید محسن حججی نیز به این درک بالا از مقام شهادت رسید که با آن ابهت و صلابت در برابر گروه‌های تکفیری و داعش ایستاده و خم به ابرو نیاورد و با اشتیاق به سمت شهادت حرکت کرد.
وی در ادامه با اشاره به حضور مردم در مراسم یادواره شهید محسن حججی ، تصریح کرد: افرادی که در این مراسم شرکت کرده‌اند شناخت خاصی از این شهید بزرگوار نداشته ولی چه اتفاقی افتاده که شهید حججی مردم شهرهای مختلف را به سمت مساجد، حسینیه‌ها، مصلی‌ها کشانده است این تنها عشق و دلدادگی به خدا بوده که محبت این شهید بزرگوار را در قلب‌ها قرار داده است.
ایشان در ادامه به شور و حال ایجاد شده بعد از شهادت شهید «محسن حججی» در کشور اشاره کرد و افزود: این شهید بزرگوار به گونه‌ای قرآنی تربیت می‌شود که لباس خود در زمان مبارزه را از بیت‌المال تهیه نمی‌کند.
این روحانی حوزه علمیه قم افزود: امروز هم فرزندان غیور ملت ایران، در سوریه و شام به دست تروریست‌های تکفیری داعش به شهادت می‌رسند و مظلومانه خونشان به زمین می‌ریزد.
وی با اشاره به اینکه در نظام مقدس اسلامی چنین جوانانی کم نیستند، گفت: تا زمانی که چنین جوانانی در نظام مقدس اسلامی حضور دارند هیچ دشمنی نمی‌تواند به این کشور و نظام خدشه وارد کند.
وی با تأکید برضرورت پیروی از خط شهدا، خاطرنشان کرد: راه و مسیر، مسیر این حزب یا آن گروه نبوده بلکه خط، خط حزب الله است که خداوند فرمودند اگر می‌خواهید رستگار شوید در حزب خدا قرار بگیرید.
اتحادی با تاکید بر این که داعش هر چه از خون جوانان ایران به زمین بریزد، خون‌های بسیار دیگری به جوشش و خروش می‌آید، عنوان کرد: قطعا خون شهید حججی و دیگر شهدای مدافع حرم زمینه نابودی و ریشه‌کن شدن داعش و مستکبران جهان را فراهم می‌کند.
مهدی طزری فرمانده بسیج دانش‌آموزی ناحیه سپاه شهرستان داورزن نیز در ادامه گفت: شهید محسن حججی همانطور که در اردوهای جهادی شرکت می‌کرد و در جهاد اصغر نیز پیش رو بود، در جهاد اکبر نیز از پیشگامان و جوانان پیش رو بود. نحوه شهادت ایشان نیز و ایستادگی و غیرت ایشان برای جوانان ما مایه افتخار و برای دشمنان بیم آفرین است.همانطور که نام گروه جهادی ما به نام شهید حججی است، بایستی ادامه دهنده راه ایشان باشیم.
در ادامه مراسم گروه سرود شهید مدافع حرم محسن حججی نیز به اجرای سرود خود پرداختند.
در ادامه از دانش‌آموزان برتر قرآنی که طی چند روز اردوی جهادی در کلاس‌های قرآن شرکت کرده بودند، تجلیل شد.

انتهای پیام/

https://telegram.me/davarzannews

https://telegram.me/davarzannews

مراسم شام غریبان امام جواد(ع) در امامزادگان داورزن برگزار شد

شام غریبان شهادت امام محمدتقی(ع) در محل امامزادگان بهمن‌آباد برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از داورزن، شام غریبان شهادت امام محمدتقی(ع) در محل امامزادگان بهمن‌آباد برگزار شد.
در این مراسم معنوی مردم روستاهای مجاور امامزاده بهمن‌آباد در سوگ شهادت آن امام همام به عزاداری و نوحه‌خوانی پرداختند.
روحانی این مراسم با بیان تبلیغات پنهانی امام جواد(ع) اظهار داشت: وضعیت حاکم در زمان آن حضرت موجب شده بود تا تلاش‌های امام در دفاع از دین به طور پنهانی انجام بگیرد.
حجت‌الاسلام محمدمزینانی ادامه داد: از مهمترین کارهای امام جواد(ع) گسترش فرهنگ قرآنی  بود و در ترویج فرهنگ مهدویت از هیچ کوششی فروگذار نبود.
وی به حدیثی از امام(ع) پرداخت و گفت: شیعه مخلص کسی است که با ظلم مبارزه کند و سزاوارترین اوقات برای افراد، کمک به دیگران است.
انتهای پیام/

https://telegram.me/davarzannews

https://telegram.me/davarzannews

حضور تیم پزشکی در اردوی جهادی داورزن

فرمانده حوزه بسیج دانش آموزی داورزن خبر داد

حضور تیم پزشکی در اردوی جهادی داورزن
فرمانده حوزه بسیج دانش آموزی داورزن از حضور تیم پزشکی در اردوی جهادی در این شهرستان خبر داد.

مهدی طزری در گفت وگو با خبرنگار فارس در داورزن گفت: در طول اردوی جهادی با همکاری شبکه بهداشت و درمان این شهرستان، تیم های پزشکی به روستاهای محروم اعزام شدند.

وی با اشاره به خدمات انجام شده، اظهار داشت: خدمات پزشکی، پرستاری، مامایی، تست قند خون و فشار خون، مشاوره خانواده و ارائه دارو در این طرح انجام شده، در جامعه پزشکی خدمات بسیاری ارائه می‌شود، اما اگرخدمت به بیماران و محرومین و کسب رضایت الهی هدف اصلی پزشکان باشد، بسیاری از چالش‌های این عرصه حل می‌شود.

فرمانده حوزه بسیج دانش آموزی داورزن با اشاره به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه کاری کنید بیمار جز درد و رنج بیماری‌اش، ناراحتی دیگری ‏نداشته باشد، متذکر شد:  دولت، اگرچه  در عرصه سلامت اقدامات خوبی انجام داده ‏است اما متولیان اصلی سلامت باید با همکاری سایر ارگان‌ها از جمله بسیج، حوزه سلامت را به شکل ‏مطلوب سازماندهی کرده و حجم زیادی از سرمایه کشور که وارد این عرصه شده را به خوبی هدایت کنند تا منویات رهبری بر زمین ‏نماند‎.‎

طزری افزود: تیم پزشکی  در این اردوی جهادی ۱۰نفر از پزشکان و پرستاران شبکه بهداشت ودرمان را تشکیل داده‌اند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/davarzannews

https://telegram.me/davarzannews

واژگونی مزدا دو کابین در شهرستان داورزن

واژگونی یک خودروی مزدا دوکابین در شهرستان داورزن ۵مصدوم برجای گذاشت

 فرمانده انتظامی شهرستان داورزن در گفت وگو با داورزن نیوز گفت:  شب گذشته خبری مبنی بر واژگونی یک  خودروی مزدا دوکابین در حد فاصل داورزن به سبزوار به  مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اعلام و بلافاصله عوامل گشت پاسگاه انتظامی  به همراه نیروهای امدادی به محل حادثه اعزام شد.

سرهنگ “سید جمال معتمد الشریعتی” افزود: در بررسی های به عمل آمده مشخص شد یک خودرو مزدا دوکابین به علت نامعلومی از جاده منحرف و واژگون شده است.

وی تصریح کرد: در این حادثه هر  پنج سرنشین خودرو به شدت مجروح و توسط عوامل امدادی به بیمار ستان امداد سبزوار منتقل شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان داورزن خاطرنشان کرد: برابر اعلام نظر کارشناسان علت حادثه عدم توجه به جلو و ناتوانی در کنترل وسیله نقلیه ناشی از خواب آلودگی راننده عنوان شده است.#


Fatal error: Call to undefined function getPostViews() in /home/davarzan/public_html/wp-content/themes/SilverOrchid/archive.php on line 41