Archive for: تیر ۱۳۹۶

اختصاص ۲۷۸۰ میلیارد ریال برای طرح های کشاورزی خراسان رضوی

اختصاص ۲۷۸۰ میلیارد ریال برای طرح های کشاورزی خراسان رضوی

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: امسال ۲ هزار و ۷۸۰ میلیارد ریال در قالب تسهیلات برای اجرای طرح های مکانیزاسیون، آبیاری تحت فشار و کم فشار در این استان اختصاص یافت.

نجفقلی صالحی عصر شنبه در مراسم آغاز طرح تجمیع اراضی رودخانه صدخرو افزود: از این مبلغ ۷۸۰ میلیارد ریال برای خرید تجهیزات مکانیزاسیون شامل تراکتور، کمباین و یدکش ها و یک هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح های آبیاری تحت فشار و کم فشار اختصاص یافته است.

وی اظهار کرد: همچنین برای توسعه کشت های گلخانه ای در این استان تسهیلات ویژه بدون محدودیت اعتباری اختصاص داده شد که متقاضیان می توانند با مراجعه به مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ها از این تسهیلات بهره مند شوند.
وی گفت: هم اکنون ۲۴۰ هکتار از اراضی کشاورزی این استان زیر کشت گلخانه قرار دارد که امسال ۵۰ هکتار به این میزان افزوده می شود.
صالحی افزود: طی یکسال گذشته ۳۴ هزار هکتار از اراضی جالیزی استان زیر کشت نشائی قرار گرفت که تاثیر بسیار در کاهش مصرف و بهره وری بهینه از آب دارد.
وی اظهار کرد: اجرای طرح های آبیاری کم فشار و تحت فشار، تغییر الگوی کشت، توسعه گیاهان دارویی، استفاده از ارقام مقاوم در برابر خشکسالی و استفاده از روش های نوین آبیاری از جمله طرح هایی است که در راستای بهره وری از مصرف آب در این استان اجرا می شود.
وی ادامه داد: هم اکنون در ۱۳۰ هزار هکتار از اراضی استان طرح های آبیاری تحت فشار و کم فشار اجرا شده است.
فرماندار داورزن نیز در این مراسم گفت: طرح هایی که امروز در این شهرستان به بهره برداری رسید شامل یک مجتمع خدمات بهزیستی در زمینی به وسعت چهار هزار مترمربع و زیربنای ۳۰۰ متر مربع با هزینه ۱۵۰ میلیون ریال و مرکز ترک اعتیاد در زمینی به وسعت پنج هزار مترمربع با زیربنای ۴۵۰ متر مربع و هزینه یک میلیارد ریال است.
رضا فلاحی افزود: همچنین طرح تجمیع اراضی رودخانه روستای صدخرو به وسعت ۷۰۰ هکتار با اعتبار ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال آغاز شد.
وی اظهار کرد: با اجرای این طرح حدود ۱۶۹ هکتار زیرپوشش طرح های آبیاری کم فشار و تحت فشار قرار می گیرد.
مرکز شهرستان ۲۸ هزار نفری داورزن در ۳۱۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

  وقف ۹۸درخت پسته ۱۱ ساله در داورزن

مسئول اداره اوقاف داورزن خبر داد
وقف ۹۸درخت پسته ۱۱ ساله در داورزن
مسئول اداره اوقاف داورزن از دومین وقف ثبت شده در سال جاری در این شهرستان خبر داد.

محمدرضا محسن‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار داورزن نیوز اظهار داشت: واقف نیکوکار علی اصغر آبکار ۹۸ اصله درخت پسته ۱۱ ساله و به ثمرنشسته را در روستای شهرآباد از توابع بخش باشتین داورزن وقف نمود.

وی افزود: مسیر جوی کشت شده، با عرض دو متر در طول ۲۵۰ متر مربع زمین و ۹۸ اصله درخت ۱۱ ساله به وسیله این خیر، وقف محرومان، به ویژه تهیه جهزیه ایتام در سطح شهرستان، توسعه و ترویج فرهنگ ثقلین و مفاهیم قرآنی به مصلحت متولی شد.

محسن‌آبادی گفت: تولیت این وقف بر عهده دبیرخانه شورای زکات داورزن مستقر در کمیته امداد امام خمینی(ره) که ماذون از ولایت فقیه در امر زکات باشد با نظارت اداره اوقاف خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: فرزند واقف نیز از واقفان در شهرستان داورزن می‌باشد و این وقف همزمان دومین وقف پسته در شهرستان است.

گفتنی است شهرستان داورزن در کیلومتر ۳۱۰ غرب مشهد مقدس از جمله شهرستان‌هایی است که موقوفات زیادی را به خود اختصاص داده است.

تخریب شورای نگهبان همواره یکی از برنامه‌های دشمن بوده است

مسئول دفتر نظارت شورای نگهبان در داورزن:
تخریب شورای نگهبان همواره یکی از برنامه‌های دشمن بوده است
مسئول دفتر نظارت شورای نگهبان در داورزن گفت: تخریب شورای نگهبان و اعضای تاثیرگذار آن همواره از ابتدای انقلاب یکی از برنامه‌های دشمن بوده است.

حسین رجبی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در داورزن اظهار داشت: دفاع محکم ومداوم امام(ره) و مقام معظم رهبری از شورای محترم نگهبان درراستای دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

وی با اشاره به سالگرد تاسیس شورای نگهبان در ۲۶تیر ماه ۱۳۵۹ به فرمان حضرت امام(قدس سره) اظهار کرد: نهاد مقدس شورای نگهبان یکی از نهادهای مهم و تاثیرگذار در نظام جمهوری اسلامی است.

مسئول دفتر نظارت شورای نگهبان داورزن با تاکید براینکه شورای نگهبان سبب قوام جمهوریت و اسلامیت نظام است ؛ تصریح کرد: یکی از وظایف مهم شورای نگهبان تطبیق مصوبات مجلس شورای اسلامی با قانون اساسی و احکام اسلامی است.

وی افزود: علاوه بر تایید مصوبات مجلس شورای اسلامی با توجه به اصل ۹۹ قانون اساسی، شورای نگهبان نظارت برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری، ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و مراجعه به آراء عمومی و همه‌پرسی را برعهده دارد که شیوه نظارت در این نهاد استصوابی بوده و هدف نهایی حفظ آرا و پاسداری از اسلامیت و جمهوریت نظام مقدسی است که به عنوان میراثی گرانبها از امام راحل و شهدای گرانقدر به همه ما سپرده شده است.

سرپرست دفتر نظارت و بازرسی انتخابات داورزن خاطرنشان کرد: طی۳۹ سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی به طور متوسط سالانه یک انتخابات در کمال صحت و سلامت برگزار شده است، در ۲۹ اردیبهشت امسال هم انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم در کمال صحت و سلامت برگزار شد و این نشانه دقت نظر اعضاء شبکه نظارت در شعب اخذ رای می‌باشد.

رجبی با تاکید براینکه هدف دشمنان نابودی و سرنگونی نظام جمهوری اسلامی است و در راستای رسیدن به این هدف همواره نهادهای مهم و تاثیرگذار در نظام را مورد هجمه قرار داده‌اند اظهار کرد: تخریب شورای نگهبان و اعضای تاثیرگذار آن همواره از ابتدای انقلاب یکی از برنامه‌های دشمن بوده است.

این مقام مسئول تصریح کرد: پروژه فشار برشورای نگهبان و تخریب فقهای این شورا نزد افکار عمومی یکی از اهدافی است که در دستور کار دشمنان خارجی نظام بوده و در انتخابات اخیر ریاست جمهوری نیز پیگیری و اجرا شد.

مسئول دفتر نظارت شورای نگهبان داورزن خاطرنشان کرد: با وجود همه فشارها و هجمه‌ها ؛ فقها و حقوقدانان شورای نگهبان در برابر خواسته‌های نامشروع و خلاف قانون مقاومت و ایستادگی کرده‌اند.

وی به بداخلاقی‌های صورت گرفته در خصوص شخص آیت‌الله جنتی در رأس این شورا اشاره کرد و گفت: طبق رهنمودهای امام راحل و مقام معظم رهبری تخریب برخی نهادها و یا شخصیت‌های نظام جمهوری اسلامی توسط دشمنان نشانه تاثیرگذاری و اهمیت آنان در انقلاب و نظام است که اگر اینگونه نباشد دشمنان هم به آنان کاری ندارند امادشمنان نظام بدانندکه آیت‌الله جنتی به عنوان سرباز ولایت، با صلابت، انقلابی، با قاطعیت و روحیه شهادت‌طلبی در وسط میدان پای کار بوده و خواهد بود.

رجبی در پایان حضور حداکثری مردم شریف ایران پای صندوق‌های رای را به عنوان تیری به قلب دشمن قلم داد کرد و گفت: مردم با این حضور پررنگ خود در انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا قلب نازنین امام زمان(عج) و نایب برحقش حضرت آیت‌الله خامنه‌ای(مدظله العالی) را شاد کردند.

شورای نگهبان بازوی توانمند جمهوری اسلامی است

درآستانه سالروز تاسیس شورای نگهبان جمعی از نیروهای ستادی دفترنظارت شهرستان داورزن واعضاء‌شبکه نظارت در نماز جمعه این شهرستان شرکت نمودند.
امام جمعه موقت شهرستان داورزن در ابتدای خطبه دوم در خصوص جایگاه شورای نگهبان اظهار داشت : شورای نگهبان بازوی توانمند جمهوری اسلامی است که در تاریخ۲۶ تیرماه سال۱۳۵۹ به تدبیر امام راحل بعنوان یک نهاد انقلابی و تاثیر گذار تاسیس گردید و واقعا بایدگفت اساس کار امام خدایی بود.
حجت الاسلام معلمی با اشاره به سخنی از امام خمینی (ره)( که هرکس بگوید رای شورای نگهبان کذا است مفسداست وافرادی که نظر شورای نگهبان موافق میلشان نباشد دست به شایعه افکنی می زنند)تاکیدکردبااین جملات گهربار امام تکلیف کسانی که برعلیه شورای محترم نگهبان حرف می زنندمعلوم است .
وی ادامه داد : امام (ره )درجایی دیگر می فرماید(پس از رای انفاذ شورای نگهبان هیچ مقامی حق ردآن را ندارد) از این بیان امام نتیجه می گیریم که بررسی مصوبات مجلس از وظایف شورای نگهبان است اگر مصوبات مجلس باشرع اسلام تطبیق نداشته باشد جلوی آن مصوبه توسط شورای نگهبان گرفته می شود تا اصلاح لازم صورت گیرد.
امام جمعه موقت داورزن خاطرنشان کرد:از دیگر وظایف شورای نگهبان جلوگیری از ورود افراد ناباب و غیر صالح در جایگاه ریاست جمهوری و نمایندگی مجلس شورای اسلامی وخبرگان رهبری میباشد .
حجه الاسلام معلمی ادامه داد : همیشه تصمیمات اعضاء محترم شورای نگهبان بر اساس مصالح و منافع نظام بوده است که خداوند همه این عزیزان اعم از فقها و حقوقدانان را برای نظام جمهوری اسلامی حفظ نماید.

اجتماع بزرگ مردمی “صیانت از حریم خانواده” در داورزن برگزار شد

همزمان با سراسر کشور:
اجتماع بزرگ مردمی “صیانت از حریم خانواده” در داورزن برگزار شد
همزمان با سراسر کشور اجتماع بزرگ مردمی “صیانت از حریم خانواده”در داورزن برگزار شد.
به گزارش فارس از داورزن؛این همایش به مناسبت گرامی داشت سالروز قیام تاریخی مسجد گوهر شاد و روز ملی عفاف و حجاب ،صبح چهارشنبه در محل مصلی موقت نمازجمعه داورزن با حضور جمعی از مسئولان و بانوان شهرستان برگزار شد.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه داورزن با اشاره به خاطره ای از شهید ابراهیم هادی اظهار داشت: شهدا که به تعبیر قرآن زنده اند ، دعاگوی همه کسانی هستند که نگاهشان به دستورات قرآن و اهلبیت علیهم السلام واهل دقت درنماز اول وقت و حفظ حجاب زهرایی اند.
سرگرد پاسدار روح الله پسندیده گفت:متفکرین اسلام ستیزغرب و دشمنان معاندانقلاب بر این اعتقادند که برای نابودی نظام اسلامی و دین باید چادر را از سر زنان مسلمان برداشت و در این راه از هیچ تلاشی فرو گذار نیستند.
وی گفت:روسفیدی در قیامت در برابر حضرت زهرا(س) حفظ حجاب و عفاف است و زنان ماپیرو همان زهرایی هستند که در دفاع ازولایت از همه چیزش گذشت ولی دست از ولایت برنداشت.
وی ادامه داد:زنان و دختران ما پیرو مکتب زینبی هستند که برای سربلندی پرچم اسلام داغ هاو مصیبتها را تحمل کرد و چیزی جز “مارایت الاجمیلا”نگفت.
ایشان درپایان یاداورشدندمسوولان ما نیز بایددر دفاع از ارزشهالحظه ای غفلت نکرده ودر مقابل یاوه گویی های دشمنان این مرز و بوم بویژه در جنگ فرهنگی همچون سلیمانی ها با اقتداروبموقع اقدام نمایند.
سخنرانی،سرود،دکلمه،مقاله خوانی،نمایشگاه عفاف و حجاب،نقاشی کودکان از جمله برنامه های این همایش بود.

انتهای پیام/

 

https://telegram.me/davarzannews

https://telegram.me/davarzannews

 


Fatal error: Call to undefined function getPostViews() in /home/davarzan/public_html/wp-content/themes/SilverOrchid/archive.php on line 41