Archive for: خرداد ۱۳۹۶

بانک مرکزی قاطعانه از بانک مهر اقتصاد حمایت خواهد کرد

معاون نظارتی بانک مرکزی:

بانک مرکزی قاطعانه از بانک مهر اقتصاد حمایت خواهد کرد

نقدینگی کافی در اختیار این بانک قرار گرفته و پرداخت ها به خوبی صورت می گیرد خوشبختانه این اطمینان در هموطنان ایجاد شده که بانک مهر اقتصاد هیچ گونه مشکلی ندارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرنگار ، معاون نظارتی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در گفتگو با بخش خبری ساعت ۲۱ شبکه یک سیما گفت: بانک مهر اقتصاد از ثبات و سلامت مالی برخوردار است.

دکتر فرشاد حیدری – معاون نظارتی بانک مرکزی – در این برنامه با تشریح شرایط بوجود آمده برای بانک مهر اقتصاد این وضعیت را فقط بر اساس شایعات منتشر شده در فضای مجازی دانست و اظهار کرد: خیال مشتریان و سپرده گذاران بانک مهر اقتصاد راحت باشد همه حق و حقوقتان محفوظ است نباید نگران باشید چرا که یکی از وظایف بانک مرکزی صیانت از بانک ها و موسسات مالی است.

معاون نظارتی بانک مرکزی با بیان اینکه خیلی از مشکلات ممکن است بر اساس شایعات فضای مجازی یا اشخاصی که مطلع نیستند ایجاد شود، تصریح کرد: در مورد بانک مهر اقتصاد هم مسئله با انتشار یک شایعه در فضای مجازی بوجود آمد؛ با اطمینان عرض می کنم فقط شایعه بوده در یکی دو روز گذشته حمایت های لازم از این مجموعه صورت گرفته و بانک مرکزی قاطعانه از این بنگاه اقتصادی حمایت خواهد کرد، پرداخت ها حسب درخواست سپرده گذاران انجام می شود البته آنچه ما اطلاع داریم امروز این موضوع در کشور فروکش کرده و خوشبختانه شرایط به روال عادی بازگشته است.

وی با بیان اینکه این اطمینان را به سپرده گذاران می دهیم که بانک مهر اقتصاد فاقد مشکل بوده و از ثبات و سلامت مالی برخوردار است، ابراز داشت: نقدینگی کافی در اختیار این بانک قرار گرفته و پرداخت ها به خوبی صورت می گیرد خوشبختانه این اطمینان در هموطنان ایجاد شده که بانک مهر اقتصاد هیچ گونه مشکلی ندارد.

حیدری خاطر نشان کرد: طبیعی است هر بانکی در هر جای دنیا اگر تمام مشتریانش در یک روز به آن مراجعه کنند و وجوه خود را مطالبه نمایند امکان پرداخت برای آن بانک وجود ندارد چرا که اساساً بانک ها سپرده های مردم را دریافت و آن را سرمایه گذاری نموده و مقداری هم به صورت نقد نزد خود برای پرداخت های روزانه نگهداری می کنند.

دریافت اعتبار ۳٫۵میلیارد ریال به آموزش و پرورش داورزن

 معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره آموز و پرورش داورزن از ملاقات حضوری با معاونت پشتیبانی وزیر در محل وزارت آموزش و پرورش خبر داد.

موسی الرضا داورزنی در گفتگو با داورزن نیوز اظهار داشت:با پیگیری های انجام شده توانستیم با کمک نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی برای حصول برخی امور با دوتن از معاونت های وزارت آموزش و پروش دیدار و گفتگو نماییم.

وی با تقدیر از همراهی رمضانعلی سبحانی فر ابراز داشت:هفته گذشته  به همراه  علی برغمدی معاونت پشتیبانی اداره اموزش و پرورش داورزن برای بیگیری  برنامه های عمرانی و آموزشی ملاقانی با آقای فرزانه معاونت پشتیبانی وزیر در محل وزارت اموزش و پرورش و  معاونت نوسازی وزارت اقای هاشمی نسب انجام گرفت.

وی افزود:در این دیدار اخذ اعتبار پانصد میلیون ریالی برای اداره آ.پ داورزن،اخذ مجوز مجتمع رفاهی آموزش و پرورش در دوطبقه در زمین جنب میدان معلم با ایده احداث چند واحد تجاری،احداث خانه کشتی و تکواندو در محل حیاط سالن ورزشی اداره،اخذ بودجه سه میلیاردریالی برای تکمیل سالن ورزشی نامن از اهم اقدامات این دوروز به بود که امیدواریم با همدلی و اتحاد گام های محکمی در راه توسعه شهرمان برداریم.

وی در خصوص درخواست  احداث نیروگاه برق خورشیدی در داورزن از نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: طی گزارشی از سبحانی فر نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ،ایشان عصر سه شنبه ۲۳ خرداد ساعت ۱۹ دیدار تکمیلی با وزیر محترم نیرو در خصوص احداث نیروگاه برق خورشیدی ۵۰۰ مگاواتی داشتند با بیان اینکه این پروژه که با موافقت وزیر از سمیه جزیره قشم به داورزن اختصاص یافته در آینده ای نزدیک اجرایی خواهد شد که قادر است علاوه بر تقویت انرژی برق برای تعداد ۲۵ نفر بطور مستقیم و ۲۵ نفر بطور غیر مستقیم ایجاد شغل نماید

وی گفت:پروژه ایجاد و احداث استخر ورزشی با هدف نشاط جسمی و روحی همشهریان و ایجاد اشتغال جوانان از طریق رایزنی با دکتر داورزنی از طرف شورای منتخب به جد در حال پیگیری است.

وی یادآورشد: در حوزه کشاورزی و گردشگری اقداماتی در جهت ایجاد تولید و اشتغال بعنوان دو قطب مهم صنعتی درآمد زایی شهر با مسولان  صورت گرفته که در آینده ای نزدیک به گزارشی منتشر خواهد شد.

وی همچنین گفت:شورای منتخب بزودی جلسه ای با دیگر نماینده پرتلاش شهرمان در مجلس جناب آقای مقصودی جهت بررسی آسیبها.چالشها و موانع توسعه شهر خواهد داشت که شاید اهم آنها احداث سد خاکی در مسیر رودخانه و لوله کشی برخی مسیرهای چشمه های اب باشدو شورای منتخب دست کمک بسوی هر دو نماینده محترم و هر انسان بزرگوار ی که بتواند گره گشتی مشکلات شهر در ابعاد مختلف باشد دراز کرده و توسعه، اشتغال را بر هر چیز دیگری مقدم می دارد.

 

چهلمین سالگرد درگذشت دکتر شریعتی در مزینان برگزار شد

داورزن،حسین داورزنی/مراسم چهلمین سالگرد بزرگداشت دکتر علی شریعتی شامگاه دوشنبه بیست ونهم خرداد در محل زادگاهش با حضور شریعتی دوستان برگزار شد.

همایش بزرگداشت این عالم متفکر در چهلمین سالگرد عروجش با عنوان شریعتی و نسل سوم انقلاب با  قرائت پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی  و حضور معاون پارلمانی وزارت  و جمع کثیری از مردم زادگاهش و شهرستان های مجاور،مسئولان و نماینده مردم در خانه ملت برگزار شد.

پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی  چهلمین سالگرد در گذشت معلم انقلاب مرحوم دکتر علی شریعتی را فرصتی برای ادای حق جامعه و نظام به اندیشمند متعهدی که دامنه تاثیر اندیشه اش در دوران معاصر مرزهای دور و نزدیک را در نوردیده است دانست و گفت: شریعتی سرمایه فرهنگی و ملی ماست و نکوداشت یاد و نام او نکوداشت تفکر و تلاش مخلصانه و موثر برای اعتلای فرهنگ اسلامی، ایرانی و انقلابی است.

 

سیدرضا صالح امیری افزود: اندیشه و تجربه دکتر شریعتی نه در گذشته محصور مانده و نه به مرزهای جغرافیایی ایران محدود شده است. او کوشید تا از پایگاههای دین به مسائل اساسی جامعه و دوران خویش بپردازد و سخنی راهگشا در باب آزادی، عدالت و آگاهی داشته باشد. هرچه ما امروز بیشتر به این منطق و رویکرد نیازمند باشیم به شریعتی و نکوداشت او نیاز بیشتری خواهیم داشت.
وی ابراز امیدواری کرد:تلاشهای مردمی و اهالی اندیشه و نظر در مزینان و سبزوار سرمشقی در راه بازشناسی اندیشه ها و بازآفرینی تجربه های موفق به ویژه برای نسل جوان و جستجوگر کشور باشد.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیزبا اشاره به اینکه  انقلاب اسلامی مرهون تفکر شریعتی است گفت:انقلاب اسلامی ایران مرهون اندیشه های امام خمینی(ره)، شهید هاشمی نژاد، شهید مطهری و دکتر علی شریعتی است.
سید هادی حسینی ادامه داد: دکتر شریعتی برای پیوند انقلاب با اقشار جامعه تلاش فراوان کرد و کسی نمی تواند منکر اندیشه های این متفکر بزرگ برای تاریخ وآیندگان شود وباید با حفظ اندیشه های تربیتی شریعتی ،در مسیر پیشرفت کشور استفاده شود.

وی افزود:این اندیشه های والا در آثار شریعتی به خوبی بیان شده است به گونه ای که علاقمندان وی این آثار را مورد تفقد و بررسی قرار می دهند.
معاون پارلمانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به  پروژه نیمه تمام مجتمع فرهنگی دکتر شریعتی در مزینان ابراز داشت: این پروژه یک طرح استانی است اما نیاز به اعتبارات ملی دارد که از محل اعتبارات سازمان برنامه و بودجه تامین می شود.

 تکمیل مجتمع فرهنگی دکتر شریعتی در مزینان نیازمند ۲۰ میلیارد ریال اعتبار است


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی هم در این مراسم گفت: همزمان با بهره برداری از مجتمع فرهنگی شریعتی  در مزینان بنیاد فرهنگی دکتر علی شریعتی ایجادخواهد شد.
سید سعید سرابی با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده افزود:در سال آینده کنگره بزرگداشت دکتر علی شریعتی برای نخستین بار در کشور با همکاری دانشگاهها و انجمن مفاخرو مشاهیر  برگزار می شود و یکی از مهمترین برنامه های اداره کل ارشاد حفظ یاد و نام مفاخر استان به ویژه نام  دکتر علی شریعتی  به عنوان مفاخر خراسان رضوی است که بخش زیادی از اندیشه های انقلابی مدیون اوست.

وی با بیان اینکه  تکمیل مجتمع فرهنگی دکتر شریعتی در مزینان نیازمند ۲۰ میلیارد ریال اعتبار است تصریح کرد: این مجتمع در ۲۰ هزار مترمربع مساحت با زیربنای هزار و ۸۰۰ مترمربع با ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی است  که امیدواریم با پرداخت اعتبارات ملی و استانی در سال آینده به پایان برسد.

اختصاص  ۴میلیارد ریال اعتبار برای ادامه ساخت مجتمع فرهنگی دکترشریعتی مزینان


رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی نیز در این مراسم اظهارداشت: ادامه ساخت مجتمع فرهنگی دکتر شریعتی در مزینان در مدت هفت سال گذشته متوقف شده بود که امسال برای تکمیل آن چهارمیلیارد ریال اختصاص یافت.
حسین مقصودی گفت:: برنامه ریزی شد تا این اعتبار در قالب ردیف بودجه هرسال برای تکمیل این طرح اختصاص یابد.

وی گفت:دکتر شریعتی در زمانی ظهور کرد که ستمشاهی، کمونیسم، لیبرال و …. تلاش داشتند تا بر مردم حکومت کنند و مبارزه کند و در راه حمایت از امام خمینی (ره) ضرب و شتم ها را در زندان تحمل کرد.

 

مقصودی گفت:همیشه در سخنان امام خمینی (ره)و رهبر معظم انقلاب ارادت شان  به دکتر شریعتی دیده می شود و این یعنی که نباید مخالفانش فقط به چند اشتباه او بنگرند بلکه باید دید که دکتر علی شریعتی در کنار آیت الله مطهری و بهشتی و…. به مبارزه پرداختند و در زمانی که یاس و ناامیدی بر جوانان مستولی شده بود به جوانان در دانشگاه با سخنرانی هایش انرژی داد و توانست در سال ۱۳۵۰ بین دانشجویان و روحانیت آشتی برقرار کند تا برعلیه رژیم ستمشاهی به پا خیزند .

هدف شریعتی برانگیختن جوانان برعلیه رژیم و شناختن امام خمینی (ره) به عنوان امام و رهبر بود و در چنین فضایی از شهادت ،حسین وارث آدم ،فاطمه فاطمه است، از محمد (ص) علی و ابوذرمی گوید تا برای آیندگان هم تبیین کند که مسلمانی به مسلمان بودن نیست بلکه مسلمان بودن در ربذه در کنار امام است.

امروز تفکر غلطی همچون  داعش ظهور کرده است و اینجاست که دوباره نسل سوم انقلاب تفکر شریعتی را بشناسد تا بتواند در کنار امام و رهبر جامعه باقی بماند.

وی ادامه داد:نسل سوم انقلاب امروز باید اسلام شریعتی،مطهری،امام موسی صدر،امام خمینی (ره) و امام خامنه ای را بشناسد تا بتواند هوشیار بماند و این نسل فقط به تفکر شریعتی نیازمند نیست بلکه باید به تفکر شریعتی ها و چمران ها و… بنگرد تا بتواند زنده و جاوید باشد.

 این مراسم،برنامه های متنوعی نظیر ، سخنرانی،بازخوانی زندگینامه دکتر شریعتی،اجرای تواشی، دلنوشته و شعر ،نمایشگاه آثار و تقدیر از برگزار کنندگان مراسم های بزرگداشت دکتر شریعتی در سال های گذشته  همراه با ضیافت افطاری به پایان رسید.


علی شریعتی مَزینانی مشهور به دکتر علی شریعتی زاده ۲ آذر ۱۳۱۲ در روستای کاهک بلوک مزینان شهرستان داورزن است. وی ۲۹ خرداد ۱۳۵۶ در شهر ساوتهمپتون انگلیس درگذشت. پیکر شریعتی در دمشق و در جوار حرم حضرت زینب(س) به خاک سپرده شده است.

روستای مزینان در فاصله ۶ جنوب مرکز شهرستان داورزن و کیلومتر ۳۱۰مشهدمقدس واقع شده است.

 

 

 

مردم داورزن میهمان ضیافت مقام معظم رهبری شدند

امام جمعه شهرستان داورزن گفت: بیش از ۳ هزار نفر از اهالی مردم شهرستان داورزن میهمان ضیافت مقام معظم رهبری در این ماه مبارک شدند.
به گزارش داورزن نیوز؛حجت الاسلام محمود مداحی با بیان این مطلب افزود: این طرح توسط دفتر مقام معظم رهبری ابلاغ و توسط دفتر امام جمعه و ستاد نماز جمعه شهرستان داورزن اجرا می شود.
وی ادامه داد: امسال  این طرح طی۲ شب و در روستای صدخرو و شهر داورزن  اجرا شد.
امام جمعه داورزن تصریح کرد: طرح ضیلفت افطاری رهبری برای ششمین سال متوالی است که با اجرای آن تمام روستاهای محروم اطعام و برخی نیز دو یا سه بار از این افطاری بهره برده اند و امسال نیز برای  اخرین روستا و شهر داورزن نیز این سفره متبرک گسترده شد.
وی افزود: با اطعام شهر داورزن و روستای صدخرو دوره کامل شهرستان برای طرح ضیافت افطاری رهبری به پایان رسید و در سالیان بعد این طرح درصورت بودن دوباره از روستاهای محروم آغاز خواهد شد.
شهرستان داورزن با ۳۸ روستا و یک نقطه شهری در مسیر محور بین المللی تهران – مشهد واقع شده است .

امامزادگان بهمن آباد میزبان شب زنده داران لیالی قدر شدند

مسئول هیئت امنای بقعه متبرکه امامزادگان بهمن آباد ازبرگزاری  ضیافت سحری در این آستان خبر داد.

محسن بهمن آبادی در گفتگو با خبرنگار اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی اظهار داشت:مراسم و آیین های معنوی و روحانی همه شب با حضور مردم روستاهای همجوار در این بقعه متبرکه برگزار می شود.

بهمن آبادی گفت: در طول ماه مبارک رمضان ،خیران با برگزاری ضیافت های افطاری و سحری از زائران پذیرایی می کنند.

وی افزود: شبهای قدر نیز مراسم های ویژه این شب ها با حضور اقشار مردم همراه با سخنرانی و ادعیه اجرا شد.

وی گفت:در شب های نوزدهم ، بیست و یکم و بیست و سوم پس از احیا و شب زنده داری  به تعداد ۷۰۰نفر سحری و زائران با غذای گرم اطعام شدند.

وی ادامه داد:در ضلع شمالی این بقعه ،مسجدی با کمک خیران در حال ساخت است که مراحل بنایی آن در حال اجراست.

امامزادگان بهمن آباد در کیلومتر ۸ جنوب غربی  مرکز شهر داورزن واقع شده است


Fatal error: Call to undefined function getPostViews() in /home/davarzan/public_html/wp-content/themes/SilverOrchid/archive.php on line 41