Archive for: اردیبهشت ۱۳۹۶

اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی داورزن مشخص شدند

فرماندار داورزن نتایج نهایی آرای پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر داورزن را اعلام کرد.

رضا فلاحی روز شنبه به خبرنگار داورزن نیوز گفت:سید مهدی موسوی با  ۹۰۰ رای، ابراهیم داورزنی با ۶۲۵ رای، موسی الرضا داورزنی با ۶۱۱ رای، مجید کلاته با ۵۲۹ رای و سید احمد حسن نیا با ۵۲۴ رای به عنوان اعضای شورای اسلامی شهر داورزن انتخاب شدند.

وی افزود: فاطمه داورزنی با ۴۳۵ رای و سید رضا داورزنی با ۳۹۳ رای به عنوان اعضای علی البدل شورای شهر داورزن برگزیده شدند.
وی اظهار کرد: هزار نفر دست اندرکار برگزاری انتخابات در بخش های مختلف اجرایی، نظارت و بازرسی در این شهرستان بودند.
فلاحی افزود: ۲۸ شعبه اخذ رای ثابت و سیار برای اخذ رای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرستان داورزن در نظر گرفته شده بود.
وی افزود: حدود ۱۶ هزار نفر از جمعیت شهرستان واجد شرایط اخذ رای بودند.
مرکز شهرستان ۲۱ هزار نفری داورزن در ۳۱۰ کیلومتری غرب مشهد مقدس قرار دارد.

هنوزبرخی به امریکا امید بسته و فریب لبخند روباه گونه اش را می خورند

امام جمعه داورزن در خطبه نماز جمعه ، در محل مصلی موقت شهرستان با اشاره به مدیریت در جامعه اسلامی اظهار داشت:مدیریت از اصول شناخته شده ای که شناخت آن ساده وتوجه به امور مختلف سیاسی،اجتماعی،فرهنگی،اقتصادی،نظامی وخانوادگی را درخود جای داده و به معنای اداره کردن جامعه بر اساس آن شئونات است.
حجت الاسلام محمود مداحی گفت: استفاده از تجربه گذشتگان والان است،که به طور مثال شورای اسلامی از شوراهای گذشته ورئیس جمهور جدید از تجربه رئیس جمهورهای گذشته(چه تجربه همطرازان چه تجربه زیر دستان)استفاده کند،نکات مثبت را گرفته تقویت نمایدونکات منفی را کنار بریزد.تا از جمع تجربه دیگران در گذشته وحال،خوراک ارزشمند مدیریتی حاصل شود.
وی افزود: مشورت با همطرازان و زیردستان جامعه که دارای خرد،کمال،دلسوزی وایمان باشند و تصمیم گیری (وتصمیم سازی)درست، همراه با ارزش های اسلامی وعقلانیت است ، برنامه ریزی درست ودقیق ،سازماندهی،هماهنگی-تصمیم گیری درست ومنطقی،برنامه ریزی صحیح وسازماندهی مرتب در عمل،هنگامی آشکار میشود که در هماهنگی با واحدهای مختلف و مدیریت جوانی وعمر است.
خطیب جمعه داورزن با اشاره به روز آغازتحریمهای اقتصادی جمهوری اسلامی ایران توسط امریکادرسال ۱۳۵۹ گفت: دولت امریکابعد از آنکه تمامی راه های سیاسی و نظامی ممکن برای واداشتن ایران به آزادسازی جاسوسهای امریکا درتهران را تجربه کرد،حربه ای تازه به نام محاصره اقتصادی علیه جمهوری اسلامی ایران به کار گرفت وپس از قطع رابطه اش با ایران در اول خرداد۱۳۵۹هجری شمسی در اقدامی تلافی جویانه نخستین تحریم های اقتصادی علیه کشور ایران را اعمال کرد.
وی افزود:پس از برجام،امریکا شدیدا بدعهدی وخباثت کرد و دوباره تحریم ۱۰ساله را رقم زد،برخی افراد حقوقی کشور و نهادها را درلیست تحریم قرار دادند وعملا نقض برجام کردندو تحریم هارا شدیدتر وجدیدتر نمودند،وجای بسی تاسف هست که هنوز برخی به امریکا دل وامید بسته اند وگهگاه فریب لبخند مصنوعی روباه گونه امریکا را خورده ومی خورند .
وی با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در جمع مردم استان قزوین،زنجان،سمنان گفت: برادران وخواهران مسلمان ونماز گزاران جمعه وجماعات بدانند،ملت مسلمان ایران با شرکت حداکثری و انتخاب اصلح وشایسته تر برای ریاست جمهوری وشوراها یک (نه)محکمی به امریکا خواهند گفت واجازه سلطه،نفوذ غرب وشرق را بر ایران اسلامی نخواهند داد.

اعلام اسامی داوطلبان تأیید شده شورای شهر داورزن

اعلام اسامی داوطلبان تأیید شده شورای شهر داورزن
همزمان با سراسر کشورتیلیغات انتخابات این افراد برای شوراهای شهر و روستا از پنجشنبه در شهرستان داورزن آغاز شد.
شعار سال: تعداد کل داوطلبان شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی روستاها در این شهرستان نیز ۱۹نفر است و انتخابات شوراهای روستا هم در ۳۸ روستا که در سه روستای صدخرو ، مزینان و مهر تعداد شورا ۵ نفره و در ۳۵ روستای دیگر تعداد شورا ۳ نفره از این شهرستان برگزار می شود.
اسامی داوطلبان تایید صلاحیت شده انتخابات شوراهای شهرستان داورزن تعداد ۱۹ نفر که از این تعداد ۱ نفر خانم و ۱۸ نفر آقا به شرح ذیل اعلام می گردد.
۱-آقای سید احمد حسن نیا فرزند میرزا حسن کد نامزد ۱۵
۲- آقای ابراهیم داورزنی فرزند حسن کد نامزد ۱۶
۳- آقای امیر داورزنی فرزند حسین کد نامزد ۱۷
۴- آقای حسین داورزنی فرزند عبایسعلی کد نامزد ۱۸
۵- آقای رضا داورزنی مشهور به دکتر – دکتر رضا فرزند قنبرعلی کد نامزد ۱۹
۶- خانم فاطمه داورزنی فرزند نوروز علی کد نامزد ۲۱
۷- آقای محمد داورزنی فرزند حسین کد نامزد ۲۴
۸- آقای محمد رضا داورزنی فرزند اسمعیل کد نامزد ۲۵
۹- آقای موسی الرضا داورزنی فرزند علی اصغر کد نامزد ۲۶
۱۰- آقای سید رضا داوری فرزند نوراله کد نامزد ۲۷
۱۱- آقای سید سجاد داوری فرزند سید محسن کد نامزد ۲۸
۱۲- آقای سید اسماعیل دلبری فرزند سید عبداله کد نامزد ۲۹
۱۳- آقای غلامرضا ذاکری فرزند خلیل اله کد نامزد ۴۱
۱۴- آقای رمضان رمضانی داورزن فرزند غلامرضا کد نامزد ۴۲
۱۵- آقای روح اله رمضانی داورزنی مشهور به علی فرزند محمد کد نامزد ۴۵
۱۶- آقای محمد سروش نیا فرزند علی کد نامزد ۴۶
۱۷- آقای حمید رضا شجاع نیا فرزند علی کد نامزد ۴۷
۱۸- آقای مجید کلاته ء فرزند محمد کد نامزد ۴۸
۱۹- آقای سید مهدی موسوی فرزند سید مصطفی کد نامزد ۴۹
با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از پایگاه استانداری خراسان رضوی، تاریخ انتشار ۲۵ اردیبهشت

لغو امتیاز تنباکو به فتوای آیت الله میرزای شیرازی

لغو امتیاز تنباکو به فتوای آیت الله میرزای شیرازی(۱۲۷۰ه.ش)

تحریم تنباکو

جنبش تحریم توتون و تنباکو و فتوای تاریخی میرزای شیرازی از مهمترین رویدادهای تاریخ معاصر می باشد. جریان از این قرار بود که ناصرالدین شاه در سفر سوم خود به اروپا در اثر ولخرجی های زیاد و عیاشی ها، پول هایش تمام شد و چون دیگر پولی در بساط نداشت امتیازی را در زمینه کشت، توزیع و فروش توتون و تنباکو به یکی از مشاوران و نزدیکان نخست وزیر انگلیس به نام “ماژور تالبوت ” واگذار کرد و در مقابل ۲۵ هزار لیره دریافت کرد. مطابق این قرارداد کمپانی “رژی” باید سالانه ۱۵ هزار لیره به صندوق دولت ایران واریز می کرد و در مقابل کشت و فروش توتون و تنباکو را در انحصار خود می گرفت یعنی از زارعان ارزان می خرید و گران می فروخت در جریان امضای این قرارداد عده ای از درباریان خصوصا امین السلطان، صدر اعظم، با دریافت رشوه هایی، نقش ایفا می کردند. در مقابل این قراداد، مردم شهرهای مختلف به رهبری روحانیت به مخالفت و مقابله پرداختند و جنبش هایی در شیراز, به رهبری “سید علی اکبر فال اسیری” , در تبریز به رهبری”حاج میرزا جواد آقامجتهد” در اصفهان، به رهبری ” حاج شیخ محمدتقی آقانجفی” (که اولین بار حکم تحریم تنباکو را صادر کرد) و در تهران به رهبری میرازی آشتیانی برپا شد که با سرکوب دولت مواجه شد و عده ای از علما تبعید شدند. در این موقع سید جمال الدین اسدآبادی به پیشنهاد سیدعلی اکبر فال اسیری که در تبعید بود، نامه ای در این رابطه به میرزای شیرازی نوشت. بعد از ارسال نامه یاد شده میرزای شیرازی تلگرافی به نزد شاه فرستاده و می گوید کسانی را که تبعید کرده به کشور بازگرداند و در مورد قرارداد، مخالفت خود را ابراز می کند, اما ناصرالدین شاه به این تلگراف اعتنایی نکرد به همین خاطر میرزای شیرازی فتوای تاریخی خود را به این شرح صادر کرد: “الیوم استعمال توتون و تنباکو بای نحو کان در حکم محاربه با امام زمان (عج) است.” با صدور این فتوا جنبش عظیمی به راه افتاد تا آنجا که حتی در حرمسرای ناصرالدین شاه قلیان ها را شکستند. این جریان ادامه یافت در تاریخ ۲۳ جمادی الاولی ۱۳۰۹ اعلانی در کوچه و بازار زده می شود که: ” بر حسب حکم جناب میرزای شیرازی، اگر تا ۴۸ ساعت دیگر امتیاز دخانیات لغو نشود یوم آتیه جهاد است، مردم مهیا شوید”. ناصرالدین شاه ابتدا قصد مقاومت داشت اما در مقابل جنبش مردمی عظیمی که به راه افتاده بود مجبور شد ابتدا امتیاز داخله و سپس کل امتیاز را لغو کند.

اردوی فرهنگی تفریحی توانخواهان بهزیستی داورزن برگزار شد

مسئول مجتمع خدمات بهزیستی ریوند از برگزاری اردوی فرهنگی تفریحی اموزشی ویژه توانخواهان و تسهیل گران شهرستان داورزن خبر داد.
سمیه نامنی در گفتگو با داورزن نیوز اظهار داشت: تعداد ۳۵توانخواه و ۱۰ تسهیلگر محلی مشارکت کننده در اجرای طرح توانمند سازی معلولین با همکاری واحدCBR  اداره بهزیستی شهرستان داورزن توسط پایگاه توانبخشی مبتنی بر جامعه که در مجتمع خدمات بهزیستی ریوند مستقر می باشد در اردوی فرهنگی تفریحی آموزشی شرکت کردند.
وی درخصوص برگزاری این اردو گفت: اجرای برنامه توانبخشی مبتنی برجامعه در سال ۹۵ با همکاری ۱۰ تسهیلگر محلی فعال در روستاهای مختلف شهرستان  با موفقیت انجام شد که این مجتمع بعنوان پایگاه توانبخشی مبتنی برجامعه  به پاس زحمات انان و نیز جهت ایجاد انگیزه در معلولین برای مشارکت بیشتر در اجرای طرح در سال ۹۶ این اردو به مقصد ساری_ خزر اباد به مدت سه روز برنامه ریزی و انجام گردید.

 

 


Fatal error: Call to undefined function getPostViews() in /home/davarzan/public_html/wp-content/themes/SilverOrchid/archive.php on line 41