Archive for: فروردین ۱۳۹۶

واژگونی خونین اتوبوس در محور داورزن-شاهرود

داورزن نیوز: واژگونی اتوبوس مسافربری در مسیر داورزن-شاهرود ۳۰ کشته و مجروح برجای گذاشته است.

اتوبوس مسافربری که از سمت مشهد به اصفهان در حال حرکت بود دقایقی قبل در حوالی شهرستان داورزن واژگون شد و از روی پل سقوط کرد. این حادثه حدود ساعت ۲۰:۱۰ دقیقه امشب و در سه راهی #نامن نرسیده به منطقه ریوند اتفاق افتاد.

رییس پلیس راه راهور ناجا اعلام کرد: در تصادف اتوبوس با کامیونت در محور سبزوار ٨ کشته و ٢٠ مجروح برجای گذاشته است. هم اکنون پلیس و نیروهای امدادی در حال خارج کردن اجساد قربانیان حادثه هستند. تا دقایقی قبل جسد ۸ مسافر اتوبوس مسافربری خارج شده است و عملیات امداد رسانی ادامه دارد./آخرین خبر

جزییات جدید از تصادف خونین حوالی شهرستان داورزن/ فوتی ها به ۱۲ نفر رسید
سرهنگ امیدوار رپیس پلیس خراسان رضوی صبح امروز جزییات بیشتری از تصادف حوالی شهرستان داورزن اعلام کرد.
به گزارش داورزن نیوز سرهنگ امیدوار رئیس پلیس خراسان رضوی صبح امروز اعلام کرد : تعداد فوتی ها در جریان تصادف شهرستان داورزن به  ۱۲ نفر رسید که  ۵ نفر در صحنه تصادف، ۲ نفر در راه بیمارستان و ۵ نفر نیز در بیمارستان فوت کردند.


وی افزود: طبق بررسی های انجام شده علت حادثه هم سبقت غیر مجار راننده کامیون و بی توجهی راننده اتوبوس عنوان شده است.
همچنین اسامی مجروحان حادثه واژگونی اتوبوس اصفهان-مشهد به شرح زیر است.

آرزو توکلی
بصیرت توکلی
امیدرضا یزدی
زهره بابایی
مهدی کریمی
امید بیگی
عباس طریقت
عزت کریمی
کبری کریمی
بتول شکرگزار
لیلا کریمی
مهدی شاهمحمدی
محمد حسین عربی
عصمت ابراهیمی
خدیجه مرادی
مهدی طریقت
ادهم نورزایی (ICU)
و فرد مجهوال هویه(ICU)

مهدی شهسوار و محمد طریقت پس از درمان از بیمارستان مرخص شدند

 

با کانال تلگرامی #داورزن نیوز همراه باشید:

https://telegram.me/davarzannews

برگزاری چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم

علاقمندان برای ثبت نام چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم به اداره اوقاف شهرستان داورزن مراجعه یا با شماره تلفن :

۰۵۱۴۴۹۲۴۲۰۹ تماس حاصل نمایند.

افزایش نرخ ثبت نام کنندگان نوید انتخابات کارآمد است

به گزارش داورزن نیوز به نقل از  روابط عمومیاداره آموزش و پرورش داورزن ؛دومین جلسه پارلمان دانش آموزی سال تحصیلی در سالن اجتماعات اداره آموزش و پرورش شهرستان داورزن با حضور ریاست این اداره برگزار شد.
این جلسه که با محوریت شورای انتخاباتی برگزار شده بود ، اعضای هیئت رییسه پارلمان دانش آموزی مطالب و نظرات خود را در این رابطه بیان کردند. پس از آن رئیس اداره اموزش و پرورش پیرامون  انتخابات و اهمیت و تاثیر آن بر جامعه اظهار داشت:جامعه ایران در انتخابات بزرگ ۱۲ فروردین سال ۱۳۵۸ به ابتکار حضرت امام (ره) و با مشارکت ۹۸ درصد مردم از دو رکن جمهوریت و اسلامیت برخوردار شد که جمهوریت آن بیانگر مشارکت مردم و اسلامیت آن بر مبنای قوانین مترقی دین اسلام است.و با ۳۴ دوره انتخابات، جمهوریت و مشارکت مردم در اداره کشور را شاهد بوده ایم.
ابراهیم رامشینی ابراز داشت:در ماه آینده نیز دو انتخابات بزرگ ، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با مشارکت خوب مردم خواهیم داشت. افزایش نرخ ثبت نام کنندگان برای عضویت در شوراهای شهر و روستا در دوره پنجم و رشد کیفی ثبت نام ها و مشارکت بسیار خوب بانوان در این انتخابات ، نوید انتخاب های خوب و کار آمد را می دهد.
وی در ادامه افزود: همه باید بدانیم که در فضای بد اخلاقی ، هیچ جامعه ای نمی تواند رشد کند و باید بیاموزیم که خواسته های خود را به خصوص در عرصه سیاسی با اقناع افکار عمومی و ارائه راهکار ها و برنامه های خود و بدون تخریب دیگران تعقیب کنیم. تجربه هم نشان داده است که مردم این نوع انتخابات را بیشتر می پسندند.

دولت دهم و یازدهم به اقتصاد مقاومتی توجه نکردند

متاسفانه در دولت دهم و یازدهم توجه مناسبی صورت نگرفت و دو ماه به انتخابات تا انتخابات شعارهای داغ و کلنگ زنی های بدون پشتوانه یا کم پشتوانه شروع می شود تا رای بیشتری را جذب کنند .امید است مسئولان صادقانه پای کار باشند و سخن آقا بر زمین نماند و عمل کنند.

امام جمعه داورزن در خطبه نماز جمعه شهرستان که در محل هیئت علی اصغری این شهر برگزار شد با اشاره به حدود ومرزهای مشورت از دیدگاه امام صادق (ع)  اظهار داشت:مشورت جز با مرزهای چهارگانه آن درست نیست. و مشاور باید خردمند ،آزاده ومتدین ،دوست وبرادر واقعی و راز نگه دار باشد.

حجت الاسلام محمود مداحی به آداب مشورت کردن پرداخت و گفت:مشورت نیز بدون آداب ،کار مفید نیست وچه بسا خطر ساز باشد.امیرالمومنین ع فرمود: درمشورت ،نخستین کسی مباش که نظری میدهد واز اظهار رأی خام وناپخته بپرهیز، واز نا سنجیده گویی دوری کن ، وبه آدم خودرأی و سست اندیش ودمدمی مزاج (درحال رنگ عوض کردن) ولجوج مشورت مده واز خدابترس وسعی نکن در مشورت ،مطابق میل وهوس مشورت خواه نظردهی ، زیرا که باب میل او ، مشورت دادن پستی است و خوب گوش ندادن به حرف های او خیانت است.

  وی مبحث مشورت ومشاوره بسیار مهم عنوان نمود و افزود:اگر از طریق مشورت ومشاوره انسان به نتیجه نرسید وبن بست پیداشد نوبت استخاره است و جایگاه استخاره معمولی ومصطلح پس از مشاوره  است ، یعنی درانجام دادن امور ،نخست باید تحقیق و تفحص ومشاوره کنیم ،اگر به نتیجه خاصی نرسیدیم ، نوبت به استخاره وطلب خیراز خداوند متعال برای خروج از تحیر(سرگردانی)می رسد که عمل به استخاره واجب نیست ،هرچند اگر بد آمده، بهتر ، آن است که به انجام دادن آن اقدام نکنند .

وی در ادامه گفت:برخی ازاهل سنت تعیین شورای ۶ نفره عمر رابرای انتخاب خلیفه سوم منطبق برآیه ۱۵۹ آل عمران –وشاورهم فی الامر دانسته اند که مردود است زیرا انتخاب امام وجانشین پیامبر ص تنها باید از طرف پروردگار باشد، چراکه جانشین پیامبر وامامان باید همانند پیامبر (ص) واجد صفات و ویژگی هایی چون عصمت ،علم غیب و… باشد و تشخیص آن با خدا است نه غیرخدا و  شورای ۶ نفره هرگز منطبق بر موازین مشورت نبود ، زیرا اگر منظور،مشورت با عموم مسلمانان بوده ، متفکران امت منحصر به این ۶ نفر نبودند ،افراد پرمایه ای چون سلمان ، مشاور شخصی پیامبر ص ،ابوذر،مقداد،عمار وابن عباس ومانند آنها از دایره این مشورت بیرون بودند ، بنابراین منحصر ساختن مشاوران به ۶ نفر یک دسته بندی سیاسی شبیه تراست از یک هیأت مشورتی چرا که از قبل نظر عمر ،انتخاب عثمان بود -نه مشورت با ۶ نفر  و  برای مشورت تعیین خلیفه ، شرایط سختی قرارداده شده بود ومخالفان تهدید به مرگ شده بودند درحالی که در برنامه های مشورتی اسلام چنین تهدیدی وجود ندارد .

خطیب جمعه داورزن در ادامه به  شعار سال ؛اقتصاد مقاومتی ،تولید و اشتغال پرداخت و گفت: این یک واقعیت است که اگر تولید داخل رونق نگیرد ، نتیجه اش ،بیکاری ،اعتیاد به مواد مخدر ،مشکلات و اختلافات خانوادگی و کم رنگ شدن ارزش های اعتقادی اسلام در جامعه است.

وی با بیان اینکه توجه به  سخنان مقام معظم رهبری و عمل به آن راه حل مشکلات کشور است تصریح کرد:

امام جمعه داورزن روز ارتش جمهوری اسلامی گرامی داشت و گفت: در روزهای ابتدائی انقلاب اسلامی که دشمنان انقلاب ، نغمه شوم انحلال ارتش را سرداده بودند وبرخی از دوستان نا آگاه انقلاب نیز ، تحت تأ ثیر آن شعار ها قرار گرفته بودند وارتش در حساس ترین شرایط حیات خود بود. امام ره نقشه دشمنان را نقش بر آب کرد وطی پیامی تاریخی بر ضرورت حفظ ارتش وانسجام و وحدت و نظم ارتش تأکید  کردند ودر این پیام روز چهار شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۵۸ را روز ارتش اعلام نمودند واز ارتش خواستند که در این روز با سازوبرگ نظامی رژه رفته و پشتیبانی خود را از جمهوری اسلامی وملت بزرگ ایران وحضور خود را برای فداکاری ودر راه استقلال وحفظ مرزهای کشور اعلام نمایند.

وی ادامه داد:پس از پیام امام (ره) ارتش به امام پاسخ مثبت داد ودر برابر غائله کردستان و۸ سال دفاع مقدس در برابر مخالفان ومتجاوزان ایستاد وبیش از ۴۸ هزار شهید را تقدیم انقلاب کرد.

حجت الاسلام مداحی در ادامه سخنان خود ماه رجب را بسیارپر خاطره وبیادماندنی دانست و گفت: از یک سو ،ایام ولادت چند امام (امام امیرالمومنین ع ، امام محمد باقرع،امام جواد ع ،امام علی النقی ع وحضرت علی اصغر ع )است واز سوی دیگر به درک واصل شدن چند نفر از دشمنان معروف اهلبیت ع چون معاویه بن ابی سفیان ،مأمون عباسی ، معتمد عباسی علیهم اللعنه است.

https://telegram.me/davarzannews

https://telegram.me/davarzannews

 

 

 

وفات حضرت زینب کبری(س) تسلیت باد

وفات حضرت زینب


Fatal error: Call to undefined function getPostViews() in /home/davarzan/public_html/wp-content/themes/SilverOrchid/archive.php on line 41