Archive for: بهمن ۱۳۹۵

موقوفه آل احمد و عبدالصانع بزرگترین موقوفات داورزن هستند

رئیس اداره اوقاف وامورخیریه شهرستان داورزن با اشاره به وجود موقوفه هایی ارزشمند در این شهرستان، گفت: شاخص ترین موقوفات این شهرستان موقوفه آل احمد وعبدالصانع است

محمدرضا محسن آبادی، رئیس اداره اوقاف وامورخیریه شهرستان داورزن درگفتگو با خبرنگار داورزن نیوزگفت: شهرستان داورزن باوجود حدود ۲۷۰۰ هزارجمعیت و فاصله ی ۳۱۰ کیلومتری از شهر مقدس مشهد، دارای موقوفه های ارزشمندی است.

محسن آبادی وجود موقوفات زیادی درشهرستان را نشان ازحس همدوستی وکمک به هم نوع خود دانست و اظهار کرد: این شهرستان دارای حدود ۶۰۰ وقف است.
وی یادآورشد: از شاخص ترین موقوفه هایی که مردم خیراندیش شهرستان داورزن انجام داده اند را می توان موقوفه آل احمد وعبدالصانع نام برد.
وی درادامه تصریح کرد: این دو وقف شاخص ترین موقوفه های این شهرستان است.
رئیس اداره اوقاف وامور خیریه خاطرنشان کرد: نیت موقوفه آل احمد و عبدالصانع بهبود کیفیت حوزه علمیه و خیرات مردمی است.

گرگ ها  همچنان در داورزن جولان می دهند/عکس

در حمله گرگ به دامداری یک داورزنی ۱۶ راس گوسفند تلف و ۱۰ راس هم زخمی و تحت مداوا و قرنطینه  قرار گرفتند.

به گزارش داورزن نیوز؛صبح امروز وقتی دامدار داورزنی وارد دامداری خود شد با صحنه دلخراش تلف شدن و پاره شدن ۱۷ راس گوسفند خود روبرو شد .

به گفته کارشناس امور دام جهاد کشاورزی داورزن خسارت وارده بالغ بر ۱۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.

عبدالله آرین گفت:از ابتدای بهمن ماه تاکنون برای پنجمین بار است که در منطقه با حمله گرگ به دامداری ها مواجه شده ایم.

وی افزود: دامداران در روستاها کاهک ،مزینان،صدخرو نیز از این خسارت ها بی بهره نبوده اند.

آرین ابراز امیدواری کرد: مسئولان برای بهینه و امن کردن دامداری ها تسهیلاتی را برای دامداران قرار دهند.

مسابقات جام فجر داورزن یادبود شهدای آتش نشان به پایان رسید

شامگاه یکشنبه آخرین بازی های فوتسال تیم های سراسر شهرستان که از ابتدای ایام الله فجر در محل سالن اداره ورزش و جوانان داورزن برگزار شده بود با حضور تیم های شرکت کننده به کار خود پایان داد.

مسئول برگزاری مسابقات در گفتگو با داورزن نیوز اظهار داشت:مسابقات جام حذفی  با حضور ده تیم شرکت کننده از تمام نقاط شهرستان داورزن برگزار شد.

مهدی طزری افزود:در مدت دوازده شب تیم ها به مصاف هم رفتند که تیم های شهدای کاهک و پایگاه شهدای باقر آباد در رده بندی شهدای روستای کاهک به مقام سوم دست یافت.

وی گفت: تیم نظام صنفی کشاورزی داورزن  نایب قهرمان ونیز پایگاه مقاومت بسیج شهدای داورزن در ضربات پنالتی  قهرمانی را از آن خود کرد.

وی ادامه داد:هدف از این بازی ها پر کردن اوقات فراغت جوانان و ایجاد وحدت بیشتر در منطقه با اعتلای فرهنگ انقلاب بود که با کمک برخی اداره های شهرستان و مسئولیت حوزه بسیج امام رضا علیه السلام  داورزن برگزار شد.

طزری ابرازامیدواری کرد:پاره ای از مشکلات سالن برگزاری مسابقات توسط اداره ورزش و جوانان بر هر چه سریعتر برطرف شود.

وی گفت: نبود جایگاه تماشاگر و هواداران تیم ها از مهمترین مشکلات پیش روست که نیازمند حمایت و همت مسئولان است.

فرمانده حوزه امام رضا علیه السلام داورزن در خاتمه از همکاری اداره ورزش و جوانان – فرمانداری- شهرداری-شبکه بهداشت و درمان- نیروی انتظامی و هیئت فوتبال  شهرستان داورزن و همه مردم خوب منطقه در برگزاری هر بهتر این مسابقات تقدیر و تشکر کرد.

 

 

مسئولان بخاطر چند روز ریاست، نباید با کارهایشان نظام و حکومت را خدشه دار کنند


فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه داورزن: مسئولان بخاطر چند روز ریاست، نباید با کارهایشان نظام و حکومت را خدشه دار کنند

🔹 سرگرد پاسدار روح اله پسندیده در سخنرانی راهپیمایی ۲۲بهمن شهرستان داورزن با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی بزرگترین دستاورد انقلاب را عزت وسربلندی ملت ایران دانستند که این عظمت وبزرگی حاصل مکتب خمینی وبرگرفته از خون هزاران شهید است و نباید به راحتی آنرا از دست داد.
🔹 پسندیده با اشاره به آیه ی ۱۲۰سوره بقره یادآور شد که تمام خواسته دشمن این است که ما از آنها تبعیت کنیم و زیر بیرق استکبار برویم
🔺 دشمنان بدانند ما تا آخرین قطره خونمان باعزت واقتدار از نظام وانقلابمان حفاظت خواهیم کرد و اجازه نخواهیم داد دشمن بر ما مسلط گردد.
🔹وی در ادامه یادآور شد مسئولان ما باید با استفاده از فرهنگ غنی دفاع مقدس با اقتدار درمقابل دشمن بایستند وبه خاطر چند روز ریاست، نباید با کارهایشان قدرت عظمت و عزت ملت ایران را خدشه دار کنند و در مقابل یاوه گویی ها ی امریکا و استکبار ضعف و سستی نشان ندهند تا فردا شرمنده امام و خون شهدا نباشند.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج داورزن اظهار داشت:زندگی که یاد خدا نباشد و ولایت پذیری نداشته باشد سخت است.
پسندیده  افزود:کسی که زندگیش را بدور از ائمه تنظیم کند به یقین آرامش ندارد.
وی گفت:چهار ایمان در وجود امام ره بود که ایمان به هدف  ایمان به پیامبر ایمان به مردم و مهمتر از همه ایمان به خدا در وجودش موج زند و انقلاب را رهبری نماید.
وی با یادشهید حسن باقری گفت:جنگ ما به قول برخی با احساسات پیروز نشد بلکه مدیریت نظامی و هوشمندی نخبگانی چون شهید باقری بود که در پرتو ایمان به خدا انجام گرفت.
پسندیده گفت:شهدا رفتند و جان دادند تا ما جان بگیریم و چون شهدای مدافع حرم که جان خود را برکف می گذارند و همه میدانیم که  ازهمه چیز خود گذشته اند تا ما در امنیت بسر بریم و عظمت کشور و ملت ایران حفظ شود.
وی ابراز داشت:برخی  آگاهانه یا ناآگاهانه در تضعیف نظام تلاش می کنند و می خواهند ترویج دهند که ما خود نیازمندیم چرا برای سوریه و لبنان وفلسطین هزینه می کنیم ولی چه کسی حاضر است که چشم خود را بر روی فرزند و همه چیز خود به راحتی ببندد و در سوریه بجنگد تا شهید شود جز اینکه برای امنیت و دفاع از کشور و میهن است.
وی گفت:شهدای مدافع حرم به ندای امام ره پاسخ داده اند که فرمودند: دفاع هنوز باقیست و جنگ تمام نشده است.

پیروزی انقلاب اسلامی ،سقوط نظام شاهنشاهی به اذن خداست

امام جمعه داورزن در خطبه نماز جمعه شهرستان که در محل هیئت علی اصغری این شهر برگزار شد با اشاره به سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت:۲۲ بهمن ۱۳۵۷ شمسی روز پیروزی انقلاب اسلامی و سقوط نظام شاهنشاهی در ایران توسط امام ره و ملت بزرگ ایران به اذن خداوند است همانا خداوند سرنوشت جامعه را تغییر نمیدهد مگر اینکه آن ملت به دنبال تغییر وضع بد به سمت خوبی ها باشند.

حجت الاسلام محمود مداحی افزود:چون ملت مسلمان ایران  ،امام راحل ره را منجی و هدایت گر خود می‌دانستند، با رهبری امام (ره)، نظام ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی را به زباله دان تاریخ افکندند و لیاقت حاکمیت الله را پیدا کردند و نظام جمهوری اسلامی و ولایت مطلقه فقیه را خداوند به ملت و امام (ره) هدیه کرد.

حجت الاسلام مداحی در ادامه مهم‌ترین شاخصه‌های رهبری امام خمینی (ره) برشمرد و گفت: صبر بر پایه دین و معنویت و عمل به وظیفه ، برخورداری از مقام مرجعیت و فقاهت  تامه ، تأسی از قیام و حماسه عاشورا ۶۱ امام حسین (ع)،پایان دادن به افسانه جدایی دین از سیاست ،عدم وجود حزب و گروه خاص در پیشبرد انقلاب اسلامی ، شجاعت در معرفی آمریکا و اسرائیل به عنوان اساس عقب ماندگی و بدبختی کشور ومردم ایران و احیاء و زنده کننده تفکر و بصیرت دینی در جامعه اسلامی از شاخصه های امام خمینی (ره) بود که توانست نظام ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی را برای همیشه از ایران اسلامی به دور اندازد و حاکمیت الله را در کشور بقیه الله الاعظم حاکم سازد.

وی گفت:در راه حفظ انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی باید به سخنان  و صحیفه نور، وصیت نامه الهی سیاسی،خاطرات درست و صحیح از زبان خواص معتقد و مومن، دست نوشته ها و کتب تالیف شده امام (ره)و  سخنان امام خامنه ای از قول امام ره به عنوان ملاک های خط امام راحل ره توجه داشته باشیم.

خطیب جمعه داورزن ۲۵ بهمن ۱۳۶۷ شمسی روز  صدور حکم تاریخی امام خمینی (ره) را یاد آور شد وگفت:حکم تاریخی امام خمینی(ره) مبنی بر ارتداد و حکم اعدام سلمان رشدی مرتد و نویسنده کتاب آیات شیطانی است.

وی ادامه داد:قلم و کاغذ باید در خدمت عظمت و آثار خداوند باشدولی برخی قلم و کاغذ را در مسیر مخالفت با خدا و آیات الهی و در جهت کمک به ابلیس و شیطان و شیطان صفتان مصرف می‌کنند که فرجام کار آنان بسیار تلخ، سنگین و درد آور است و نوعی شنا کردن در جهت خلاف امواج اقیانوس ها است .

 

 

 


Fatal error: Call to undefined function getPostViews() in /home/davarzan/public_html/wp-content/themes/SilverOrchid/archive.php on line 41