Archive for: تیر ۱۳۹۵

تسهیلات آماده پرداخت برای طرح های گلخانه ای و مکانیزاسیون

روابط عمومی جهاد کشاورزی داورزن از وجود تسهیلات آماده پرداخت برای طرح های گلخانه ای و مکانیزاسیون خبر داد.

در مصاحبه روابط عمومی با واحد طرح و برنامه ؛ تسهیلات آماده پرداخت توسط بانک کشاورزی به طرح های گلخانه ای و مکانیزاسیون در راستای اقتصاد مقاومتی پیش بینی شده است که متقاضیان با مراجعه به مراکز خدمات جهاد کشاورزی و نیز مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان می توانند نسبت به دریافت این گونه تسهیلات اقدام به موقع و شایسته داشته باشند.

در ادامه گزارش قابل به ذکر است که نرخ سود این تسهیلات ۱۵ درصد و بدون سقف مبلغ می باشد و با ارائه مدارک و طرح های لازم می توان در پیشبرد و انجام پروزه های گلخانه ای و مکانیزاسیون در کشاورزی ، اقدامات و فعالیتهای سزاوار کشاورزان فرهیخته شهرستان صورت گیرد.

رفع نگرانی ها در خصوص شهرک صنعتی داورزن

?علی سبحانی فر : با تایید هیات مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی و ابلاغ مجدد مصوبه پیشین ، ناحیه صنعتی داورزن در مسیر اجرایی شدن قرار گرفت.سبحانی فر

علی سبحانی فر در گفت و گو با سبزوار نیوز با اشاره به ابلاغ مصوبه هیات مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی و نصب تابلو شهرک صنعتی داورزن در محل تعیین شده، اظهار کرد:به رغم برخی بی مهری و سیاه نمایی های صورت گرفته در این خصوص و فرمایشی خطاب کردن این طرح که میتواند سبب ساز جهشی چشمگیر در روند توسعه ای منطقه باشد،پس از مکانیابی مجدد مطابق نظر کارشناسی،همان مصوبه قبلی مورد تایید قرار گرفته و در آینده ای نزدیک و پس از طی مراحل نقل و انتقال اسناد،در تلاشیم تا ردیف بودجه عمرانی به این مهم تخصیص یافته و بتوانیم کار را به پیمانکار واگذار کنیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: با تلاش های صورت گرفته شهرک صنعتی داورزن به مساحت ۵۰هکتار در محل ابتدایی که مشخص شده بود استقرار می یابد.

وی با بیان اینکه درحال حاضر امور مربوط به نقل و انتقال سند در دست اقدام است یادآور شد: امیدواریم امسال ردیف بودجه عمرانی برای تکمیل زیر ساخت های این شهرک، تخصیص ییابد

 

صادرات ۱۰۰ هزار قطعه بچه‌ماهی قرمز و زینتی در هفته از خراسان رضوی

در همایش ملی ماهی شناسی مطرح شد؛

صادرات ۱۰۰ هزار قطعه بچه‌ماهی قرمز و زینتی در هفته از خراسان رضوی

ماهی زینتی

مسئول اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های آبزیان اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی با اشاره به ظرفیت‌های استان در پرورش ماهی تاکید کرد: استان ظرفیت پرورش ۲۰ میلیون قطعه ماهی زینتی و خوارکی را دارد.

به گزارش ایسنا، دکتر علیرضا آریان امروز در نشست خبری چهارمین همایش ملی ماهی‌شناسی در دانشگاه علوم دانشگاه فردوسی در ادامه با بیان اینکه خراسان رضوی استانی مستعد برای پرورش آبزیان است، اظهار کرد: در حال حاضر تولید و پرورش آبزیان در جهان و کشور رشدی تصاعدی داشته در حالی که در سایر محصولات پروتئینی این رشد تصاعدی نیست و ظرفیت‌ها پر شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر بیش از دو سال است که چهار مزرعه پرورش خاویاری در استان فعالیت دارند و میزان تولیدی آن‌ها در هر مزرعه ۶۰۰ قطعه ماهی است.

مسئول اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های آبزیان اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی با بیان اینکه در حال حاضر در شهرستان‌های داورزن، سبزوار و گناباد پرورش ماهی صورت می‌گیرد، عنوان کرد: همچنین یک مزرعه میگو نیز در فیض‌آباد مه‌ولات به صورت آزمایشی آغاز به کار کرده است.

آریان با اشاره به گونه‌های بومی استان خاطرنشان کرد: در حال حاضر در بخش ماهیان سردابی استان ما در تولید قزل‌آلای رنگین‌گمان به عنوان نمونه‌ای اصلاح شده فعالیت می‌کند. همچنین توانمندی زیادی در استان برای پرورش ماهی‌های زینتی وجود داشته و علاوه بر داخل کشور، بسیاری از کشورهای اطراف نیز متقاضی این محصول هستند.

وی اضافه کرد: سال گذشته استان ما در هر هفته ۱۰۰ هزار قطعه بچه‌ماهی قرمز و زینتی صادر کرده است و در حال حاضر توان پرورش ۲۰ میلیون قطعه ماهی را داریم.

مسئول اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های آبزیان اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی با بیان اینکه پرورش ماهی در استان روندی افزایشی دارد، تاکید کرد: مصرف ماهی سفید در استان در حال افزایش است و به همین جهت باید تمام اقدامات زیستی در پرورش ماهیان و مسائل مربوط به بیماری آن‌ها مورد کنترل باشد.

آریان افزود: به همین جهت اداره کل دامپزشکی استان در حال افزایش و توسعه آیتم‌های بهداشتی خود برای آبزیان است. در حال حاضر تمام محصولات آبزی در مشهد به صورت بسته‌بندی شده به فروش می‌رسد و در نظر داریم این مدل را در شهرستان‌های استان نیز پیاده کنیم.

در ادامه دکتر فائزه یزدانی‌مقدم، دبیر علمی چهارمین همایش ملی ماهی‌شناسی، با اشاره به برگزاری چهارهمین دوره این همایش در دانشگاه فردوسی اظهار کرد: این همایش طی دو روز  در ۳۰ و ۳۱ تیر ماه در دانشگاه فردوسی برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: بیوسیستماتیک ماهیان، جغرافیا و بوم‌شناسی آبزیان، آرایه‌شناسی،‌رده‌بندی و تبارزادی ماهیان، فیزیولوژی تکثیر، ماهی‌شناسی کاربردی و بیماری‌های ماهیان از جمله محورهای اصلی این همایش است. همچنین قرار است در حاشیه این همایش جلسه هیات مدیره انجمن ماهی‌شناسی کشور نیز برگزار شود.

یزدانی‌مقدم با اشاره به تعداد شرکت‌کنندگان دراین همایش عنوان کرد: در حال حاضر ۲۶۸ مقاله به دبیرخانه این همایش رسیده که ۲۸ مقاله از این تعداد به شکل شفاهی و ۲۰۶ مقاله دیگر به صورت پوستر ارایه می‌شود. بیشترین مقالات در زمینه بومی‌شناسی و جغرافیای زیستی ماهیان با ۵۶ مقاله بوده و ماهی‌شناسی کاربردی با ۵۵ مقاله در رتبه دوم قرار گرفته است.

دبیر علمی چهارهمین همایش ملی ماهی‌شناسی افزود: همچنین ۵۰ مقاله دیگر در حوزه بیوسیستماتیک ماهیان به دست ما رسیده است.

پس از وی دکتر جمشید درویش، عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی و دبیر چهارهمین همایش ملی ماهی‌شناسی، با اشاره به دانش بیوسیستماتیک ماهیان گفت: این دانش به مطالعه جمعیتی گونه‌ها و تدوین رده‌بندی آنان براساس مطالعات تلفیقی می‌پردازد.

وی ادامه داد: در واقع رده‌بندی گونه‌ها نتیجه کار ماست. امروز بیوسیستماتیک آبزیان به عنوان یک علم مدرن شناخته شده و زیرساختی برای شناخت تنوع زیستی ماهیان است.

همچنین دکتر صفری، یکی دیگر از اعضای هیات علمی دانشگاه فردوسی، در این نشست اظهار کرد: استان خراسان رضوی دو گونه مهم از آبزیان بومی دارد که یکی از آن‌ها مصرف خوراکی و دیگری مصرف تزئینی دارد.

وی اضافه کرد: گونه قزل‌آلای برفی یکی از گونه‌های خوراکی و بومی استان است که ظرفیت زیادی برای پرورش آن وجود داشته چراکه این گونه در تمام رودخانه‌های استان یافت می‌شود. در حال حاضر ما پژوهش‌های خود را روی این گونه متمرکز کرده‌ایم و ۵۰ درصد از کار ما پیش رفته است.

صفری تصریح کرد: همچنین سگ‌ماهی یکی دیگر از گونه‌های بومی استان است که مصرف تزئینی داشته و در حال حاضر در زابل و هیرمند نیز تولید می‌شود. خراسان رضوی دومین استان کشور در تولید ماهیان زینتی به شمار می‌رود و ظرفیت تولید سالانه ۲۰ میلیون قطعه از این گونه‌ها را دارد.

عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی با بیان اینکه آب‌های خراسان رضوی از کیفیت مناسبی برای پرورش ماهی برخوردار است، گفت: خراسان رضوی در حال حاضر ۱۹ آبشار دارد و کیفیت آب آن متوسط است با این حال وضعیت رودخانه‌ها و آب‌های استان بسیار مناسب بوده و می‌توان از آن برای آبزی پروری بهره برد.

بازدید کارشناسان معاونت امور دام استان از شترداران شهرستان داورزن

بازدید کارشناسان معاونت امور دام استان از شترداران شهرستان داورزن

به گزارش داورزن نیوز به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی از بازدید کارشناسان معاونت امور دام استان از شترداران وجمعیت شتر شهرستان داورزن خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دراین بازدید، منظمی – کارشناس معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی- از سابقه شترداری و پرورش شتر در ایران و نیز اهمیت این حرفه در تامین قسمتی از مایحتاج مردم سخن گفته و شیر و گوشت و پشم تولید شده از شترداداری را حایز اهمیت و در خور توجه مسئولان زیربط دانسته و به شترداران منطقه اظهار امیدواری کردند که حمایت دولتی از این حرفه در برنامه کاری مسئولان می باشد و پرداخت تسهیلات در راستای تغییر سیستم پرورش و نگهداری شتر به شیوه پرورش شتر شیری و اهلی کردن و نیز تهیه شیردوش به شترداران قول مساعدت و همکاری دادند

در ادامه گزارش حسین تاج آبادی – مدیر جهاد کشاورزی – در حمایت از قشر شتردار در همکاری و مساعدت در خصوص تقسیم مراتع از طریق منابع طبیعی در جهت جلوگیری از چرای بی رویه نکاتی را به شترداران متذکر شدند و شترداران نیزمشکلات فراسوی این حرفه را که با انها دست به گریبانند، بیان داشتند

کارشناس مسئول تولیدات دامی – عبدالله ارین- نیز از وجود ۲ هزار و ۴۰۰ نفر شتر در این منطقه و نیز قطب بودن منطقه در پرورش شتر و به ویژه شتر پرواری و دارا بودن پتانسیل در جهت پرورش شتر شیری خبر داد و افزود این جمعیت شتر در مساحت ۳۷۵ کیلومتر مربع و در روستاهای کلاته مزینان و مزینان،بروغن و چشام ،چوبین و باقرآباد متمرکز می باشند

شورای نگهبان حافظ اسلامیت وجمهوریت نظام ازدستبردکانون های قدرت  است

شورای نگهبان حافظ اسلامیت وجمهوریت نظام ازدستبردکانون های قدرت  است

سرپرست دفتر نظارت وبازرسی انتخابات شهرستان داورزن در آستانه سالروز تاسیس شورای نگهبان گفت:این نهاد مقدس در۲۶تیر ماه ۵۹توسط معمارکبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) تشکیل شدتا چهاروظیفه مهم را ایفانماید.
حسین رجبی با اشاره به اصول متعدد قانون اساسی درخصوص اختیارات شورای نگهبان افزود:نظارت برقانون گذاری،نظارت شرعی برقوانین ومقررات،تفسیر قانون اساسی ونظارت برانتخابات ازوظایف مهم این نهاد انقلابی است.
وی در ادامه خاطر نشان کرد:به غیر از وظایف ذاتی، براساس قانون اساسی ،اعضاء این شورا در برخی مراسم مانند،مراسم تحلیف رئیس جمهور،درمذاکرات طرح ها ولایحه های فوری مجلس شورای اسلامی حضور می یابندودربرخی شوراها مثل شورای بازنگری قانون اساسی وشورای موقت رهبری نیز عضویت دارند.
این مسئول از ائمه جمعه وجماعات،خطبان وسخنوران ومبلغین دینی خواست تا در سخنرانی های خود به تبیین جایگاه شورای نگهبان ونقشی که در حراست وحفاظت از جمهوریت واسلامیت نظام مقدس داشته است بپردازندودیدگاههای امام راحل ومقام معظم رهبری(مدظله العالی) در خصوص شورای نگهبان را برای آحادمردم ارائه دهند.
رجبی ضمن اشاره به برگزاری دوانتخابات مهم اسفندماه ۹۴ گفت :مادر جلسات آموزشی ناظرین تاکید کردیم تا به هیچ عنوان وارد جریانات سیاسی ،حزبی وگروهی نشوندوبی طرفی خودرا حفظ کنندکه الحمدولله هیچ کدام از ناظرین،ناظرمسئولان ،سرناظرین ونیروهای ستادی وارد بازی های سیاسی نشدندوتوانستند به وظیفه اصلی خودیعنی صیانت از آرائ مردم بپردازند.
وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری درجمع نمایندگاه جدید مجالس خبرگان رهبری و شورای اسلامی گفت همانطورکه معظم وله فرمودندباید یک مجلس انقلابی داشته باشیم این انقلابی بودن برای شبکه نظارت از اوجب واجبات است.
قائم مقام دفتر نظارت شهرستان سبزوارادامه داد:متاسفانه برخی از جریانات سیاسی داخلی وخارجی با نظارت استصوابی شورای نگهبان مخالفندآنها به دنبال یک نظارت تشریفاتی وبی اثرهستندعلت اصلی این مخالفت ها عملکرد دقیق،محکم وبرابر قانون اعضاء انقلابی شورای نگهبان است .
وی با اشاره به انتخابات سال آینده ریاست جمهوری افزود:علی رغم همه مخالفت های افراد مغرض ومسئله دار انشاءاله با همین روحیه انقلابی نظارت براین انتخابات را نیز مثل گذشته به نحو احسن انجام خواهیم داد


Fatal error: Call to undefined function getPostViews() in /home/davarzan/public_html/wp-content/themes/SilverOrchid/archive.php on line 41