Archive for: خرداد ۱۳۹۵

جلسه تودیع بخشدار مرکزی داورزن برگزار شد

حامد قربانی بخشدارمرکزی داورزنمراسم تودیع  بخشدار مرکزی داورزن صبح دوشنبه در محل سالن اجتماعات فرمانداری با حضور مسئولان و اعضای شورای اسلامی و دهیاران برگزار شد.

در این مراسم از زحمات حامد قربانی در بخش مرکزی تقدیر شد.

امام جمعه داورزن ضمن تقدیر از تلاش همه خادمان ملت اظهارداشت:مشورت و تجربه دو عنصر موفقیت برای یک مسئول است.

حجت الاسلام محمود مداحی گفت:هرجا که هستیم باید به عنوان سرباز اسلام در تمام جبهه های فرهنگی و اقتصادی و.. منویات قرآن و اهل بیت (ع) و ولایت و دولت نظام اسلامیاسلامی را در جامعه نهادینه کنیم.

حامد قربانی در هفته گذشته طی حکمی از سوی استاندار خراسان رضوی به سمت بخشداری نصرآباد تربت جام منصوب شد.

در حاشیه این مراسم جا برای اغلب حاضرین نبود و تعدادی از حاضران مراسم در کنار درورودی سرپا ایستاده بودند.

همچنین خبرنگار خراسان به طور تلفنی در بین مراسم دعوت شد.

 

سی ونهمین سالگرد شریعتی در مزینان برگزار شد/عکس

داورزن نیوز؛سی ونهمین سالگرد شهید دکتر علی شریعتی عصر روز شنبه همزمان با سالروز درگذشتش با حضور فرهیختگان،اساتید دانشگاه ،مسئولان و دوستدارانش در محل هیئت ابوالفضلی زادگاهش روستای مزینان برگزار شد.

در این مراسم اساتید دانشگاه و شاعران برای شریعتی سخن گفتند و شعر خواندند و برخی از جملات و ابیات شریعتی توسط مجری باز خوانی شد.

استاد دانشگاه حکیم سبزواری در سخنانی اظهار داشت:آغاز آدمیت انسانی زمانیست که دیگر خواهی در او آغاز می شود و تنها خود دیدن و تنها به خود پرداختن از جایگاه آدمی به دور است.

ابوالقاسم رحیمی در ادامه افزود:شریعتی به آنچه در جامعه پیرامونی خود دید،بی توجه نبود و بی توجه نماند و این توجه داشتن وی برآمده از درک راستین واقعیت و شناخت فراز و فرود های  درستی و نادرستی است.

رحیمی ادامه داد:شریعتی با درک درست از درد انسانی و ایمانی به نتایج سودمندی رسید و با نگاهی هوشمندانه ،دردها و کاستی ها را شناخت و نسبت به دردهای مردمی بی توجه نماند.

محمد مزینانی نیز در این مراسم اظهار داشت:شریعتی از خویشتن خویش بیرون آمد و یک قدم از خویشتن فراتر نهاد و به سوی مطلق پرکشید.

استاد دانشگاه سبزوار با بیان اینکه شریعتی در حج معرفت،شعور و عشق را آموخت تصریح کرد:شریعتی در لباس زهد و فقر به اوج ثروت عرفانی و شرافت و خدایی بودن و خدایی شدن رسید.

حسین جوادی پژوهشگر نیشابوری نیز در حاشیه این مراسم گفت:مدت هشت سال است که کاروان تاریخی فرهنگی یاوران خراسانیان با حضور نخبگان و شاعران از شهرستان نیشابور در مراسم سالگرد دکتر شریعتی شرکت می کنند .

در حاشیه این مراسم نمایشگاهی از مجموعه آثار و تندیس دکتر علی شریعتی برای شرکت کنندگان برپا شده بود.

-میهمانان و شرکت کنندگان مراسم در ضیافت افطاری میهمان مردم خونگرم روستای مزینان بودند.

-این مراسم به همت شورای اسلامی ،دهیاری و مردم روستای مزینان چندین سال متوالی است که برگزار می شود.

 

 

 

داورزن نیازمند توجه ویژه مسئولان سازمان تبلیغات اسلامی است

به گزارش خبرنگار خراسان رضوی از داورزن؛ حجت‌الاسلام محمود مداحی، امام جمعه داورزن، امروز جمعه ۲۸ خردادماه در خطبه نماز جمعه این شهرستان با تبریک فرارسیدن فرخنده ولادت کریم اهلبیت ، امام حسن مجتبی (ع) اظهار داشت:پیروان امام حسن (ع) در هر زمان ، باید مظهر بخشش ، فروتنی ،کرامت وجلوه ای از او باشند .

وی افزود:رهروان آن امام همام (ع) در  هفته اکرام ایتام و اطعام نیازمندان، انفاق می نمایند ودل های شکسته و چشم های دوخته و نیازمندان وایتام چشم به راه محبت را در می یابند و با هدیه ونذورات و زکوات وانفاقات خود ، دل ودیده انان را شادمی کنند.

وی به یکی از چهره های منفی و خطر ناک تاریخ صدر اسلام ،ابوعبدالله عمروبن عاص بن وائل اشاره کرد وگفت:
عمروبن عاص در جنگ بدر در کاروان قریش  و درجنگ احد وجنگ خندق در صف مشرکین بود  و در روزگار ابوبکر ،فرمانده جنگ اجنادین دربرابر رومیان  و در دوره عمر ، برای فتح مصر رفت و کار به صلح انجامید و رومی ها تسلیم شدند .
وی افزود: عمرو بن عاص فاسدتر از آن بود که بتواند از حکومت مصر چشم پوشی کند و دست در دست معاویه گذاشت و پیوستن او به معاویه ، پیروزی بزرگی برای معاویه بود.که با فریب خوردن ابوموسی توسط عمروبن عاص ، پیروزی سپاه اسلام عملی نگردید وخیانت بزرگ به اسلام ناب وامام علی ع صورت گرفت .
وی خاطرنشان کرد:عمرو بن عاص های فریبکار در زمان ماهم دلال بیگانه شده و تلاش در جهت پیروزی وهابیت و معاویه صفتان و کشتن مسلمانان وشیعیان دارند که باهوشیاری امت اسلامی ،تلاش عمروبن عاص ها ومعاویه های زمان شکست خواهد خورد.

سند برجام ، دارای  خلل‌وفُرَج و، یک زوایای پرابهامی است

حجت الاسلام مداحی با اشاره به سخنان امام خامنه ای درجمع مسئولان در هفته های جاری اظهارکرد: سند برجام ، یک خلل‌وفُرَجی دارد، یک زوایای پرابهامی دارد- اینها موجب شده که دشمن بتواند سوءاستفاده کند، البتّه برجام را ابتدائاً نقض نخواهیم کرد؛ این را همه بدانند! لکن طرف مقابل تلاش کند و نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا، مرتب دارند تهدید می کنند که می آییم پاره می کنیم ،نقض می کنیم، اینها اگر پاره کردند – ما اتش می زنیم ، اینکه حالا نقض نمی کنیم، متّکی به دستور قرآن: اَوفوا بِالعَهد؛ است . انگاه اگر نقض کردند ماهم نقض خواهیم کرد این هم متکی بر قرآن است ، وَ اِمّا تَخافَنَّ مِن قَومٍ خِیانَهً فَانبِذ اِلَیهِم عَلی‌ سَوآء؛ اگر آن طرف نقض کرد نقض کن. «فَانبِذ» یعنی پرتاب کن طرف خودش، رد کن. پس مسئولین و مردم گوش به فرمان رهبری باشند وفریب نخورند ، برخی خواص در صفین فریب قرآن ظاهر را خوردند و ان حکمیت ظالمانه ابوموسی وعمروعاص بوجود آمد و معاویه و سپاه منحرف او را از سقوط نجات دادند ،مواظب باشید دوباره تکرار نشود و مؤمن از یک سوراخ چند بار نیش نمی خورد .جلو نیش زدن استکبار را ببندید ونترسیدو ملت ودولت درمقابل افزون خواهی استکبار و صهیونیسم به سرکردگی آمریکا خواهد ایستاد.

عمق کینه ناصبی ها و وهابی های زمان

امام جمعه داورزن  در ادامه به جنایات ال خلیفه گفت:آغاز حمله شدید آل خلیفه برای از بین بردن گروه ها واحزاب مردمی مخالف رژیم آل خلیفه ،پلمپ کردن دفاتر جمعیت الوفاق شیعه ،تبدیل کردن مجموعه کشور بحرین به زندان عمومی ، تخریب بیش از ۷۰ مسجد و حسینیه در بحرین، اجازه ساخت اولین کلیسا در بحرین ،احضار علما وشخصیت های بحرین به محاکم قضائی و حکم به حبس های طولانی از جمله رئیس دفتر آیه الله شیخ عیسی احمد قاسم ، شکنجه فعالان مذهبی وسیاسی در زندان های (الحوض الجاف)و غیره و کشتار مردم بی دفاع شیعه به ویژه زنان و فرزندان و سالخوردگان ، نشان از عمق کینه ناصبی ها و وهابی های زمان ،ونشان از خباثت معاویه صفتان روزگار عربستانی دارد .

وی افزود:شیعیان دیشب در مساجد بحرین دست به اعتصاب زدند و مخالفت شدید خود را از رژیم فاسد آل خلیفه اعلام کردند .به مصداق سخن پیامبر ص که فرمود :هر کس صدای مسلمانی رابشنود که کمک می خواهد وجواب او را ندهد مسلمان نیست ،ما مسلمانان و شیعیان در ایران ودر خطه داورزن ،حمایت خود را از شیعیان مظلوم بحرین اعلام و هرگونه خیانت ،جنایت و خباثت و ستم آل خلیفه وابسته به آل سعود را در حق مردم بحرین محکوم می کنیم.

عزل بنی صدر عبرتی برای همه

خطیب جمعه داورزن با اشاره به سالروز عزل بنی صدر از ریاست جمهوری ایران اسلامی ابراز داشت:همسوئی رئیس جمهور خائن وطرفداران او با ضد انقلاب و نیز سوء مدیریت در جنگ و نیز موضع گیری علیه اهداف نظام اسلامی موجب شد تا حضرت امام ره  و نمایندگان  انقلابی ملت بر عزل وی وی از فرماندهی کل قوا و ریاست جمهوری رای دهند.

وی افزود:این دو حکم در حقیقت توانست به حیات سیاسی و ماجراجویانه بنی صدر ، پس از پیروزی انقلاب پایان دهد و انقلاب اسلامی وملت وامام ره، از شر و خیانت بنی صدر، راحت شدند واین عبرتی است برای همه ما ،که اگرتخطی از وظائف کنیم انقلاب اسلامی باکسی پیمان قوم وخویشی ندارد و راه اسلام ناب را با حذف هر فاسدی،از بدنه حاکمیت، صاف و هموار می کند.

داورزن نیازمند توجه ویژه مسئولان سازمان تبلیغات

حجت الاسلام مداحی با تبریک فرارسیدن  سالروز فرمان امام ره مبنی بر تأسیس سازمان تبلیغات اسلامیگفت: تبلیغ عبارت از رساندن پیام به دیگران است و از قرآن بدست می آید که تبلیغ عبارت از رسانیدن پیام و دستورات خداوند به مردم با هدف انجام حجت وهدایت انسانها بسوی کمال است.

وی ادامه داد:پس از پیروزی انقلاب اسلامی در اول تیر ۶۰ ، نهادی مستقل و وابسته به ولایت فقیه با عنوان نهاد شورای عالی تبلیغات اسلامی بوجود آمد و در سیر تکاملی در۱۴/۱/۱۳۶۸ بادست خط امام ره به سازمان تبلیغات اسلامی ،تغییر نام یافت

وی با اشاره به ابلاغ  وظایف سازمان تبلیغات توسط امام خامنه ای در سال ۱۳۷۱ گفت: سیاستگذاری ، برنامه ریزی ،هدایت ،سازماندهی ، پشتیبانی و نظارت بر تبلیغات دینی مردمی ، تلاش در جهت احیاء و اشاعه معارف ، فرهنگ و تاریخ تشیع ،تدوین و انتشار کتب و نشریات مناسب و ضروری و فعالیت های قرآنی و …برخی از وظایق این سازمان است که انشاء الله سازمان تبلیغات به وظائف خود کاملا عمل نموده و از جمله با برنامه ریزی به تمامی روستاها که روحانی ندارد ،روحانی اعزام  واز این طریق جلو هجمه و شبیخون فرهنگی بیگانه و عوامل انان را بگیرد ونیز  به منطقه داورزن توجه ویژه نماید.

اثار طوفان شن همچنان برطرف نشده است/مسئولان پاسخ مردم را بدهند

اثار طوفان شن همچنان برطرف نشده است/مسئولان پاسخ مردم را بدهند

بیش از سه هفته از وقوع طوفان شن داورزن می گذرد و هنوز آثار مخرب آن پابرجاست.

طوفان ۱۲۰ کیلومتری و هولناک پنج خرداد ماه  در شهرستان داورزن خرابی ها و خسارات فراوانی را برجای گذاشت.

قطع شدن و شکستن درختان،تیر های برق ،کشته شدن یک نفر در زیر آوار،سانحه رانندگی در مسیر جاده ای و فوت یک نفر در این حادثه به علت عدم دید،خسارات به محصولات کشاورزی و گلخانه ای و حوادث فراوان دیگری که به گفته مسئولان و کارشناسان بالغ بر ۱۵۵میلیارد ریال ضرر و زیان به مردم و منطقه وارد کرد.

در این میان قطع برق منازل و معابر یکی از معظلاتی است  که آثار آن هنوز بر طرف نشده  و روند کند رفع این مشکل به نوعی همشهریان را در کل شهرستان به عملکرد مسئولان نگران کرده است به طوری که خبر ها حاکی است تعدادی از داورزنی ها به ملاقات فرماندار رفته اند تا اعتراض خود را به گوش مسئولان مربوطه برسانند.

یکی از نکات جالب خرابی های برق این است که در قسمتی از معابر تیرهای برق روزها روشن و شب ها خاموش است

وضعیت نابسامان خاموشی  به مرکز ایستگاه فرستنده تلویزیونی نیز از دیگر مشکلاتی است که هنوز برطرف نشده است.

خرابی شبکه های دریافتی تلویزیون دایم قطع و وصل می شود و چند روزی است که فقط از بیست کانال تلویزیون ۱۰ شبکه با قطع و وصل های زیاد دریافت می شود.

و خبر ها نشان از خرابی اتصالات برق در این مرکز می باشد که هنوز بعد از گذشت بیست و سه روز از اقدام صدا و سیمای برای رفع مشکل می گذرد و مشکل پا برجاست و این نشان از آن است که در در سال اقدام و عمل یا اطلاع رسانی و پیگیری مسئولان و مدیران داورزن در حل این مشکل  ضعیف بوده است یا اینکه سهل انگاری صدا و سیما بوده که باید تا این حد ادامه یابد .

و شاید عدم سکونت مسئولان تاثیر گذار همچون فرماندار و روسای ادارات موجب شده است که از دانستن برخی از مشکلات مردم بی خبر مانده باشند واین هم که بر انها ایرادی نیست!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

سی ونهمین سالگرد دکتر علی شریعتی در مزینان برگزار می شود

سالگرد شریعتی مزینان6مسئول ستاد بزرگداشت دکتر علی شریعتی در گفتگو با خراسان رضوی از برگزاری یادواره سی و نهمین سالگرد فرزند شایسته کویر در روستای مزینان داورزن خبر داد.

مهدی آزاده در ادامه اظهار داشت:مراسم این بزرگ مرد همچون سال های گذشته در محل زادگاهش روستای مزینان روز شنبه بیست و نهم خرداد از ساعت ۱۷ تا ۲۰ برگزار می شود.

آزاده افزود:مراسم بزرگداشت به دلیل همزمانی با ماه مبارک رمضان قبل از افطار برگزار خواهد شد و مردم مزینان میزبان همه میهمانان این مراسم از دور و نزدیک در ضیافت افطاری خواهند بود.

وی با بیان اینکه برگزاری این مراسم در محل هیئت ابوالفضلی مزینان است تصریح کرد:امسال نیز همچون سنوات گذشته چهره های فرهیخته و علمی و دانشگاهی از شهرستان های مختلف و برخی مسئولان بلند پایه کشوری در این یادواره شرکت خواهند داشت.