Archive for: اسفند ۱۳۹۴

اهدای بسته فرهنگی به مسافران نوروزی در داورزن/عکس

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی داورزن از توزیع بسته فرهنگی مسافران نوروزی خبر داد.

محسن توکل درگفتگو با داورزن نیوز افزود:تعداد یکصد بسته فرهنگی به عنوان هدیه نوروزی تقدیم مسافران و زائران علی بن موسی الرضا شد.

توکل ادامه داد:استقبال از مسافران نوروزی که با ورود به شهرستان داورزن وارد خاک خراسان می شوند امروز ۲۹ اسفند ماه با حضور مسئولان بخشداری مرکزی،نیروی انتظامی و ارشاد اسلامی شهرستان با تقدیم هدایایی به مسافران انجام شد.

وی ابراز کرد:توزیع یکصدبسته هدیه نوروزی فرهنگ وارشاداسلامی شامل کتاب زیارت،خودکارماشینی،سی دی فرهنگی،تقویم جیبی وسفری،سی دی داروهای گیاهی،فلفل سوغات داورزن که باهمت شورای روستای بیزه انجام شد به ارزش ۳۵۰هزارریال بود که در روستای کاهک ورودی شهرستان تقدیم مسافران به این سرزمین شد.

وی در ادامه افزود:ویژه نامه نوروزشامل خیرمقدم مسولان . معرفی قرهنگ نوروزدرداورزن ومعرفی اثارتاریخی شهرستان داورزن در بسته فرهنگی گنجانده شده بود.

اعلام ویژه برنامه های آرامش بهاری در بقاع متبرکه داورزن

رئیس اداره اوقاف شهرستان داورزن از برگزاری طرح آرامش بهاری در بقاع شاخص این شهرستان خبرداد.

محمد رضا محسن آبادی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان داورزن در گفتگو با خبرنگار داورزن نیوز بیان داشت: در ۱۰ بقعه شاخص شهرستان داورزن ویژه برنامه آرامش بهاری برگزار می شود.

وی افزود: درآستان مقدس امامزاده سید علی اصغر (ع)ریوند به عنوان تنها میقات الرضای شهرستان برنامه تحویل سال نو، سخنرانی و قرائت ادعیه در طول طرح، اسکان موقت زائران و ایستگاه صلواتی، خیمه معرفت، غرفه حجاب و عفاف و دفتر مشاوره و پاسخگویی، نمایشگاه آرامش بهاری وعرضه محصولات فرهنگی به صورت شاخص برگزار می شود.

محسن آبادی در ادامه گفت: در امامزاده بی بی علیه خاتون(س) باشتین برنامه تحویل سال نو، سخنرانی و قرائت ادعیه در طول طرح واسکان موقت زائران را شاهد هستیم.

رئیس اداره اوقاف داورزن با اشاره به اجرای برنامه آرامش بهاری و حضور حجت الاسلام راستگو در اول فروردین ماه در آستان مقدس امامزاده سید ناصر(ع) چشام اظهار داشت: برنامه تحویل سال نو و هفت سین قرآنی، سخنرانی و قرائت ادعیه در طول طرح، نمایشگاه آرامش بهاری وعرضه محصولات فرهنگی، افتتاح غرفه کودک و نوجوان و پخش بسته های تبرکی ضریح دراین امامزاده عظیم
الشان صورت می گیرد.

محسن آبادی با اشاره به اجرای برنامه تحویل سال و اسکان موقت زائران در امامزادگان سید علی اکبر(ع)علی آباد، سه تن (ع)داورزن،سید حسین(ع) و سید اسماعیل(ع) بهمن آباد عنوان کرد: سخنرانی و قرائت ادعیه و مناجات در طول طرح آرامش بهاری در امامزاده بی بی شهربانو(س) روستای طزرانجام می گیرد.

رئیس اداره اوقاف داورزن در پایان گفت: برنامه تحویل سال نو وسخنرانی و قرائت ادعیه در طول طرح در امامزاده سید ابوطالب (ع) بیزه و سید مرتضی(ع) داورزن برگزار می شود.

یاد آور می شود شهرستان داورزن با وجود بیش از ۲۰ امامزاده و بقاع متبرکه به عنوان اولین ورودی خراسان رضوی در کیلومتر ۳۱۰غرب مشهد مقدس واقع شده است و در نوروز امسال ۱۰ بقعه متبرکه این شهرستان از ۲۸ اسفند لغایت ۱۴ فروردین میزبان زائرین می باشد.

زهرا چشمی خبرنگار افتخاری داورزن نیوز

رئیس جمعیت هلال احمرکشوربا استقرار شعبه مستقل در شهرستان داورزن موافقت کرد

تقویت ناوگان هوایی، مهمترین برنامه سال آینده هلال احمر

 رئیس جمعیت هلال احمر گفت: تقویت ناوگان هوایی امداد و نجات از مهمترین برنامه های سال آینده این جمعیت است.

به گزارش ایرنا، سیدامیرمحسن ضیائی استرآبادی روز جمعه در جریان بازدید از پایگاه های جاده ای امداد و نجات جمعیت هلال احمر شهرستان داورزن اظهار کرد: اکنون ۱۹ استان کشور دارای پایگاه امداد هوایی هستند.
وی با اشاره به اینکه تلاش ما در هلال احمر بهره مندی همه استان های کشور از وجود بالگرد امداد هوایی است، افزود: تلاش خواهد شد در سال ۹۵ شمار این پایگاهها به ۲۵ مورد افزایش یابد.
وی مهمترین ماموریت جمعیت هلال احمر را رهاسازی و نجات مصدومان گرفتار در حوادث رانندگی و سوانح عنوان و اظهار کرد: ما در مواقع غیر بحرانی همکاری لازم را در انتقال و انجام خدمات امدادی با اورژانس ۱۱۵ داریم.
وی گفت: در همین راستا نیز مجوز واردات چندین آمبولانس گرفته شده و ما در انتظار تامین اعتبارات مورد نیاز هستیم.
ضیائی افزود: یکی از مهمترین اولویت های ما در این جمعیت افزایش خدمات سلامت در مناطق حاشیه نشین شهری است.
وی با اشاره به راه اندازی مراکز درمانی همودیالیز در مراکز استان ها گفت: ایجاد این مراکز در سطح کشور خدمت بزرگی به مردم و بیماران هدف این طرح است.
رئیس جمعیت هلال احمر افزود: همچنین برای تقویت و توسعه مراکز توانبخشی و راه اندازی بیمارستان های تخصصی توانبخشی در سطح کشور تلاش خواهیم کرد.
ضیائی ادامه داد: یکی از مهمترین دغدغه های ما در جمعیت هلال احمر تکمیل طرح های عمرانی نیمه تمام بویژه احداث ساختمان برای پایگاه های جاده ای است.
وی افزود: بر اساس برنامه ریزی قرار بود در سال ۹۴، طرح های نیمه تمام عمرانی بالای ۷۰ درصد این جمعیت تکمیل شود که متاسفانه به دلیل بروز مشکلات اعتباری این طرح ها نیز به اتمام نرسیده است.
رئیس جمعیت هلال احمر گفت: در سراسر کشور پایگاه هایی داریم که نیاز به احداث ساختمان دارند و در حال حاضر نیروهای داوطلب ما در کانکس به مردم خدمت رسانی می کنند.
ضیایی ضمن موافقت با استقرار شعبه مستقل جمعیت هلال احمر در شهرستان داورزن، در خصوص تخصیص ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار به منظور ساخت ساختمان پایگاه جاده ای شهدای ابراهیم آباد سبزوار قول مساعد داد.
داورزن در ۳۱۰ کیلومتری غرب مشهد مقدس قرار دارد.

حضور مدیران ارشد هلال احمر کشور در داورزن

بخشدار مرکزی داورزن از حضور مدیران ارشد سازمان جمعیت هلال احمر کشور در داورزن خبر داد.

حامد قربانی در گفتگو با داورزن نیوز گفت:دکتر ضیایی مدیر عامل جمعیت هلال احمر کشور به همراه رئیس سازمان امداد و نجات کشور و دکتر احمدی مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان امروز صبح در ایستگاه امداد و نجات جاده ای کاهک حضور یافته و ازنحوه ارائه خدمات امدادی در محور های مواصلاتی شهرستان داورزن بازدید  کردند.

قربانی ضمن تقدیر از حضور مسولان عالی رتبه این جمعیت در شهرستان داورزن وتشکر از تلاش های مخلصانه امداد گران جمعیت هلال احمر در حضور به موقع و سریع در حوادث به خصوص حوادث رانندگی و نجات و انتقال مصدومان به تشریح وضعیت موجود شهرستان پرداخت و اظهارداشت: باوجود حدود ۱۲۰کیلومتر راه مواصلاتی بین المللی در محدوده شهرستان و عبور سالانه میلیون ها نفر مسافر و زائر از این محور  درخصوص تسهیل امور اداری مربوط به استقرار کامل جمعیت هلال احمر شهرستان داورزن و تجهیزات آن جهت اعمال دستور لازم از ایشان بعنوان عالی ترین مقام جمعیت هلال احمر کشور درخواست کمک کرد.
دکتر ضیایی نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع مسولان شهرستانی و پرسنل امداد و نجات شهرستان در خصوص لزوم ایجاد اداره مستقل شهرستان داورزن ،دستور مساعدت لازم جهت استقرار این اداره را صادر نمود.

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: بیش از ۲۰ هزار داوطلب جوان در طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی این سازمان شرکت دارند.

سیدامیرمحسن ضیائی اظهار کرد: در این طرح ۷۵۰ پست و کمپ ثابت در مبادی ورودی و خروجی شهرها و نقاط پر جمعیت برای ارائه خدمات به مسافران و زائران مستقر شده است.
وی با بیان اینکه ۳۰۰ گروه سیار زیر نظر سازمان جوانان این جمعیت، وظیفه ارائه خدمات در محدوده های حادثه خیز استان ها را برعهده دارند، عنوان کرد: در کنار این پست و کمپ ها، ایستگاه های سلامت، فضای دوستدار کودک، چادر ایمنی و خیمه های نماز نیز ایجاد شده است.
وی افزود: یکی از مهمترین اقدامات ما در طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی ترویج شعار ‘بی گدار به جاده نزنیم، ظریف برانیم’ است که هدف اصلی آن توجه مسافران به موضوع کاهش حوادث جاده ای است.
ضیائی گفت: در همین راستا کمپین و میثاق نامه ای نیز در محل این پست ها نصب و از مسافران خواسته شده که آن را امضاء و به تعهدات آن پایبند باشند.
وی با اشاره به وقوع سالانه بیش از ۱۶ هزار تصادف در کشور و بروز آسیب های مختلف برای هموطنان عنوان کرد: مهمترین مشکل ما در موضوع حوادث جاده ای بالا بودن میزان خطاهای انسانی و عدم رعایت قوانین و توصیه ها است.
رئیس جمعیت هلال احمر افزود: ایجاد این کمپین ها تاثیر بسزایی در نهادینه کردن فرهنگ رانندگی و جلوگیری از افزایش خطاهای انسانی دارد و امیدواریم با برنامه ریزی صورت گرفته، امسال شاهد کاهش جدی آمار تصادفات و تلفات جاده ای باشیم.
داورزن در ۳۱۰کیلومتری غرب مشهد مقدس قرار دارد.

 

خودرو سمند به داخل پل پرتاب شد/عکس

حادثه در داورزن ۶مصدوم برجای گذاشت

پرتاب خودرو سمند در پل جلوی مسجد امام رضا(ع) واقع در محور مشهد تهران موجب آسیب به سرنشینان آن گردید.

خوشبختانه مصدومان آسیب فراوانی ندیده بودند و جهت مداوا به بیمارستان امدادی سبزوار منتقل شدند

این حادثه در ساعت۱۸ امروز اتفاق افتاده بود.

سمندواژگونی حادثه


Fatal error: Call to undefined function getPostViews() in /home/davarzan/public_html/wp-content/themes/SilverOrchid/archive.php on line 41