Archive for: بهمن ۱۳۹۴

شورای نگهبان ، مشروعیت خود را از اسلام و ولی فقیه گرفته اند

امام جمعه داورزن در سخنان نماز جمعه این شهرستان با اشاره به فرارسیدن سال روز انعقاد عهدنامه ننگین ترکمن چای گفت:باانعقاد عهد نامه های گلستان وترکمان چای ،فاجعه ملی درتاریخ ایران رقم خورد و فشارهای زیادی طی دوقرن بر ملت ایران بوجود آمد و موقعیت ایران را بسیار ضعیف کرد.

حجت الاسلام محمود مداحی برخی از نتایج عهدنامه گلستان وترکمنچای را برشمرد و افزود:مرز های شمالی ایران از دریای سیاه و گرجستان به رودخانه ارس تغییر یافت و  ۱۷ ولایت قفقازی ایران توسط روسیه ،تحت حاکمیت روسیه مسیحی قرار گرفتند .

وی ادامه داد: فرهنگ اسلامی وایرانی در قفقاز دچار ضایعات وخسارتهای تاریخی شد و الفبای (عربی وفارسی)ممنوع گردید بطوری که حوزه ها ومدارس علمی ودینی تعطیل شد وهزاران روشنفکر دینی ،شاعر ،نویسنده وبه ویژه علمای قفقاز در معرض ،قتل وتبعید وزندان قرار گرفتند.

ایشان در ادامه گفتند:مساجدتخریب وتعطیل شد و میلیون ها قفقازی به ویژه مسلمین در دوره کمونیستها ،۷۰ سال پشت پرده آهنین قرار گرفتند وروابط آنان با وطن اصلی واسلامی ایران وجهان اسلام قطع شد و  قفقاز جنوبی مانند گنجه ،تفلیس،ایروان ونخجوان که از مراکز مهم مدنیت اسلامی ایرانی وپایگاه معارف شیعی وشعر وادب فارسی و یکپارچه بود ، از هم گسستند .

خطیب جمعه داورزن خاطرنشان کرد: ملت ایران بهوش باشند نماینده ای برای خبرگان رهبری ومجلس شورای اسلامی انتخاب کنند ،که اگر لایحه ها وطرح هاو قراردادهای استعماری،خواست در مملکت توسط سکولاریسم وملی گراهای بی درد و وابسته بوجود آید که ایران اسلامی و مملکت مسلمان را زیر سلطه شرق وغرب بویژه آمریکا ببرد ،نمایندگان اجازه چنین غلطی راندهند .

وی افزود:مجلس ،کاشانی ومدرس وفضل الله نوری می خواهد – نه ملکم خان ،تقی زاده ،ملک المتکلمین ،پس نماینده ولایتمدارو همسو با انقلاب و مقام معظم رهبری را به دو مجلس بفرستید واز پیش جلو خیانتهای مزدوران احتمالی را در آینده بگیرید.
امام جمعه داورزن  با بیان اینکه اعضای شورای نگهبان ، مشروعیت خود را از اسلام و ولی فقیه گرفته اند تصریح کرد: نظارت شورای نگهبان ، نظارت استطلاعی یا انظباطی نیست که فقط ناظران ، نظارت فرمایشی وسطحی کنند بلکه نظارت استصوابی است یعنی تمام مراحل اجرائی انتخابات از جمله تأیید ورد صلاحیت کاندیداها را شامل میشود چرا که ناظران شورای نگهبان ، دیدبان وناظر برمجموعه انتخابات هستند و باید مواظب باشند تخلفی صورت نگیرد وحق الناس رعایت و حق الله مراعات شود.

 

آنچه والدین برای استفاده فرزندان از شبکه های اجتماعی باید بدانند

والدین براین اساس بهتر است قبل از اجازه ورود فرزند خود به فضای مجازی و شبکه های اجتماعی نکات زیر را در نظر بگیرند:
۱٫ والدین باید به فرزند یادآوری کنند که فعالیت‌های آنلاین نتایجی را در زندگی واقعی به دنبال دارند .
۲٫ فرزند ان فقط باید چیزی را ارسال کنند که می‌خواهند همه مشاهده کنند.
۳٫ حتی اگر تنظیمات محرمانگی بالا و با دقت باشد، باز هم ممکن است کسانی پروفایل فرزند شما را مشاهده کنند که شما یا فرزندتان با آنها راحت نیستید. به فرزند خود بیاموزید که در مورد زبان آنلاین خود فکر کنند و پیش از ارسال تصاویر و ویدئوها خوب بیندیشند. ممکن است افراد بسیاری پست‌های فرزند شما را ببینند که برای شما خوشایند نباشد.
۴٫ به فرزند یادآوری کنید زمانی که چیزی را ارسال کردند دیگر قادر به بازگرداندن آن نیستند.
۵٫ حتی اگر اطلاعاتی را از سایتی پاک کنید، کنترلی روی نسخه‌های قدیمی‌تر این اطلاعات که ممکن است روی کامپیوترهای دیگران وجود داشته باشد و به صورت آنلاین دست به دست شود ندارید.
۶٫ به فرزندان خود بگویید که خود را به جای دیگران جا نزنند.
۷٫ به فرزندان خود بیاموزید که ایجاد سایت، صفحه یا پستی که به نظر می‌رسد توسط کس دیگری مانند معلم، همکلاسی یا هر فرد دیگری ایجاد شده کار اشتباهی است.
۸٫ به فرزندخود بگویید که مطالب اشتراکی خود را محدود کند.
۹٫ به فرزندان خود کمک کنید که یاد بگیرند چه اطلاعاتی باید خصوصی و محرمانه باقی بماند.
۱۰٫ با فرزندان خود در مورد اهمیت محرمانه باقی ماندن برخی چیزها در مورد اطلاعات شخصی، اعضای خانواده و دوستان صحبت کنید. اطلاعاتی مانند شماره شناسنامه و کد ملی، آدرس خیابان، شماره تلفن و اطلاعات مالی خانواده (از جمله شماره‌های کارت اعتباری و حساب بانکی) محرمانه هستند و باید همیشه محرمانه باقی بمانند.

وبلاگ راهنمایی ومشاوره داورزن

مشکلات عمده برق در داورزن برطرف شده است

هادی شایسته منش اداره برق (1)رئیس اداره توزیع برق داورزن از مرتفع شدن برخی مشکلات برق مردم شهرستان خبر داد.

هادی شایسته منش در گفتگو با داورزن نیوز گفت:با توجه به اینکه شهرستان داورزن دروازه ورودی به استان خراسان رضوی و پذیرای زائرین بارگاه ملکوتی علی ابن موسی الرضا (ع) است و از طرفی شبکه معابر کمربندی آن در سال گذشته به سرقت رفته بود ، اداره برق شهرستان داورزن در یک طرح ضربتی و با همکاری برق شهرستان سبزوار با اجرای ۳۳۰ متر کابل خودنگهدار مشکل معابر کمربندی شهرستان را بر طرف نموده و روشنایی را به حاشیه جنوبی شهرستان که محل پر تردد عبورومرور ساکنین شهر، روستای مزینان و زایرین علی ابن موسی الرضا است برگرداند .

شایسته منش با اشاره به افت ولتاژ شدید روستای ریوند واقع در ۴۰ کیلومتری مرکزشهرستان  که نارضایتی اهالی را به همراه داشت اظهارداشت:روستای ریوند دارای افت ولتاژ شدید در جنوب و جنوب غرب روستا که اسم محلی آن قلعه پی می باشد بود که اداره برق داورزن با همکاری برق سبزوار طی یک اقدام سریع با نصب پنج تیر و اجرای کابل خودنگهدار به میزان ۷۵۰ متر ، تبدیل فاز قسمتی از شبکه فشار ضعیف موجود و بالانس فیدرهای خروجی ترانس جنوب روستا مشکل افت ولتاژ این روستا را بطور کامل بر طرف نمود.

وی افزود: با توجه به اینکه روستای مذکور در انتهای فیدر مهر قرار دارد جهت جلوگیری از افت ولتاژ شبکه KV 20 اقدام به نصب یک ست خازن Kvar150 روی فیدر مهر شده است.
مدیر برق دورزن افت ولتاژ شدید روستای مقیسه واقع در ۴۵ کیلومتری شهرستان داورزن را خاطرنشان شد و گفت:روستای مقیسه دارای افت ولتاژ شدید در شمال و شمال غرب روستا با محلی باغ های امین آباد  بود که این اداره برق  با همکاری برق سبزوار با جایگزینی و نصب یک دستگاه ترانس KVA100 به جای یک دستگاه ترانس KVA25 و اجرای کابل خودنگهدار به میزان ۴۰ متر ، مشکل افت ولتاژ این روستای بزرگ را در قسمت باغ های امین آباد بطور کامل بر طرف نمود .
وی به دیگر اقدامات این مرکز در ایام محرم اشاره نمود وگفت:اداره برق داورزن در یک طرح ضربتی و در مدت کمتر از یک ماه اقدام به اصلاح و سرویس و تعویض کلیه لامپ های سوخته شهرستان داورزن و ۵۳ روستای تابعه این شهرستان نمود . در این حرکت جهادی تقریباً ۱۵۰۰ عدد لامپ و پاتروم تعویض شد که ۱۳ روستا از روستاهای مذکور زیر مجموعه استان سمنان و ۴۰ روستای دیگر زیر مجموعه استان خراسان رضوی می باشد که تامین برق و خدمات دهی آنها با اداره برق شهرستان داورزن می باشد .
وی افزود:در یک ماه گذشته نیز تعداد ۱۵۰ عدد پایه چراغ گازی ۵۰وات در روستاهای مذکور نصب شده است.
شایسته منش در ادامه ابراز داشت:تهیه طرح، برداشت اطلاعات و مطالعات لازم جهت نصب ۱۰عدد ترانس در حوزه شهری و روستایی شهرستان داورزن جهت مرتفع نمودن افت ولتاژ، تقویت و پایدار نمودن شبکه های برق از دیگر اقدامات این اداره در شش ماه گذشته بوده است.
وی با بیان اینکه مردم و مسئولان می توانند با هرگونه انتقادات و پیشنهادات سازنده ما را یاری دهند تقدیرکرد و گفت: از صبر و شکیبایی مردم محترم شهرستان، شوراهای محترم اسلامی شهر و روستا و دهیاری های محترم روستاها و زحمات شبانه روزی پرسنل زحمت کش مجموعه، که اداره برق را در امر خدمت به مردم یاری نمودند کمال تقدیر و تشکر را دارم….

سبد کالا برای مددجویان موسسه خیریه حضرت نرجس خاتون (س)در سال جدیدتوزیع می شود

موسسه خیریه حضرت نرجس خاتون(س) در ایام سال جدید قصد توزیع سبد کالا بین مددجویان تحت پوشش خود را دارد

به گزارش رزن نیوز به نقل از داوروابط عمومی موسسه خیریه حضرت نرجس خاتون(س)مزینان؛مدیریت موسسه همچون سنوات گذشته و به منظور کمک به مددجویان تحت پوشش خود قصد توزیع سبد کالا بین آنها را دارد که این سبد متشکل خواهد بود از مرغ،گوشت گرم،ماکارونی ،برنج،شکلات ،روغن،…(هر سبد کالا یکصد هزار تومان)

فاطمه گلستانی مدیر عامل موسسه در همین ارتباط گفت:همانگونه که مردم عزیز و خیّر در ارتباط هستند این موسسه علاوه بر اینکه در حال ساخت یک مجتمع چند منظوره خدمات رفاهی درمانی برای مددجویان خود می باشد همواره نسبت به کمکهای مالی،درمانی ،و خدماتی برای عزیزان تحت پوشش خود دریغ ننموده و در مناسبتهای مختلف نسبت به توزیع سبد کالا نیز اقدام نموده است که در همین ارتباط برای ایام نوروز امسال قصد توزیع سبد کالا را نیز داریم به همین منظور از تمامی همراهان موسسه مجدداً تقاضا داشته همچون گذشته کمکهای خود را از این موسسه دریغ نکرده و وجوهات نقدی خود را به شماره حساب زیر واریز نمایند

حساب بانک صادرات شعبه مزینان:

حساب:۰۱۰۴۷۹۶۱۰۵۰۰۰

کارت:۶۰۳۷۶۹۱۹۹۰۰۲۹۴۰۷

برخی ادارات مانع از اجرای پروژه های توسعه ای در این شهرستان هستند

سبزوار- نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی ادارات مانع از اجرای پروژه های توسعه ای در این شهرستان هستند از استاندار خراسان رضوی خواستار پیگیری این موضوع شد.محسنی

به گزارش خبرنگار مهر، محمد رضا محسنی ثانی در جلسه شورای اداری سبزوار که ظهر امروز با حضور استاندار خراسان رضوی در محل فرمانداری تشکیل شد بیان کرد: اجرای مهمترین پروژه های سبزوار از جمله نیروگاه برق و منطقه ویژه اقتصادی شهرستان در گرو کارشکنی های دستگاه ها ی اجرایی متوقف شده است.

وی از استاندار خراسان خواست تا با توجه به معیشت نامناسب مردم و فسادهایی که رواج پیدا کرده به این موضوع  رسیدگی کند.

وی ادامه داد: برخی از دستگاه ها با سختگیری و بروکراسی اداری مانع اجرای پروژه های سرنوشت ساز در منطقه شدند.

محسنی ثانی گفت: ارگان هایی که  کارشان  اطاله خدمت است متاسفانه در اجرای طرح هایی که در توسعه منطقه و تحول معیشت مردم سروکار دارد کارشکنی های زیادی انجام می دهند.

محسنی ثانی از جمله این پروژه ها را منطقه ویژه اقتصادی سبزوار بیان کرد و گفت: چهار سال است از اجرای پروسه قانونی این طرح می گذرد و پروژه ای که به تصویب دولت، مجلس و شورای نگهبان  رسیده و برای اجرا به رئیس جمهور ابلاغ شده اما بلاتکلیف است.

وی اظهار کرد: متاسفانه اجرای طرح منطقه ویژه اقتصادی سبزوار در دو دستگاه  که کارشکنی زیادی دارند  معطل مانده است که این بروکراسی برای چنین پروزه عمرانی که می تواند علاوه بر اشتغالزایی، جهش خوبی در رونق اقتصادی باشد این همه کارشکنی های و عدم انگیزه بسیار سخت است.

نیروگاه برق در بروکراسی اداری و بانکی

محسنی نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی را از دیگر طرح های متوقف شده عنوان و اظهار کرد: این طرح نیز بعد از چهار سال هنوز در بروکراسی مالی، بانک مرکزی و صندوق توسعه دیر کرده و انجام نمی گیرد.

وی اظهار کرد: برای ما سخت است که در دو دولت آزاد راه حرم تا حرم در این مسیر کلنگ زنی شده  اما هنوز به سرانجام نرسیده است.

وی اظهار کرد:متاسفانه ۶۰ کیلومتر این آزاد راه بین سبزوار- نیشابور که در دو سال قبل انجام شده عملیات اجرایی آن خوابیده است و  تمامی  سرمایه گذاری های انجام شده در این مسیر  در سیل و برف در حال نابودی است.

نماینده مردم سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن در مجلس شورای اسلامی خواستار جراحی برخی از دستگاه های کارشکن شد و افزود: دولت باید پیگیر  ضعف مدیریتی این دستگاه ها و علت این همه کارشکنی باشد.


Fatal error: Call to undefined function getPostViews() in /home/davarzan/public_html/wp-content/themes/SilverOrchid/archive.php on line 41