Archive for: آذر ۱۳۹۴

حضور مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری در داورزن

اسماعیل نورمحمدی مدیر دفتر امور روستایی خراسان copyداورزن نیوز؛مدیر کل دفتر امور روستایی وشوراهای استانداری خراسان رضوی بعد از ظهریکشنبه در جمع اعضای شوراها ودهیاری های شهرستان داورزن پیرامون توسعه روستایی گفت:در هر شهرستان یک روستا به عنوان نمونه  انتخاب شده است تا تمام خدماتی را که هر شهروند در شهر  از ان برخورداراست در ان ارائه داده شود تا یک روستا به عنوان روستا بماند ومردم به توانند خدماتی را که در یک شهر هست را دریافت کنند.

اسماعیل نور محمدی اظهار داشت:برای ایجاد اشتغال در روستاها طرح های مشارکتی برنامه ریزی شده است با حداقل ۲۵ تا ۲۰۰ سرپرست خانوار تسهیلاتی در نظر گرفته شده است که با طرح خود افراد روستایی معرفی و در برابر آورده آنان ،دولت با چهار برابر آن با بازپرداخت هفت ساله و کارمزد ۳درصد و ضمانت کارت ملی پرداخت خواهد کرد.

وی در ادامه افزود: برنامه هایی برای روستاهای داورزن در نظر گرفته ایم و سعی خواهیم کرد تا اخر سال جاری ماشین آلات آتش نشانی،جمع آوری زباله و سنگین را در اختیار انان قرار دهیم.

وی پس از استماع گزارش و بیان مسائل و مشکلات دهیار و اعضای شورای اسلامی روستا به سؤالات مطرح شده از سوی ایشان پاسخ داد.

بازدید مدیرکل دفتر روستایی و شوراهای استانداری خراسان رضوی از روستای مزینان

مدیرکل دفتر روستایی و شوراهای استانداری خراسان رضوی در سفر یک روز به شهرستان داورزن از روستای صدخرو  و مزینان بازدید به عمل آورد
اسماعیل نورمحمدی مدیرکل دفتر روستایی و شوراهای استانداری خراسان رضوی ،مسئولان داورزن و بخش مرکزی و دهیارو شوراهای روستا صدخرو  و مزینان از پروژهای در حال احداث روستا ها بازدید کردند.
پروژه های نیمه تمام ، ساختمان آتش نشانی ، حسینیه وپارک بوستان ، محل استقرار ایستگاه صلواتی  روستای صدخرو و پروژه های نیمه تمام و در دست ساخت درمانگاه ،پروژه کف سازی پارک بوستان  ، مجتمع بهزیستی ، حسینیه هیئت ابوالفضلی  مزینان و رباط شاه عباسی مورد بازدید و بررسی قرار گرفت.

وقف ۳۰۰ میلیون ریالی در با شتین داورزن

داورزن نیوز؛مسئول اداره اوقاف و امور خیریه داورزن در حاشیه دیدار از واقف خیراندیش گفت:واقف خیراندیش حاج علی جمعه باشتنی ۱۲ ساعت آب و راضی کشاورزی را وقف تامین هزینه های امامزاده بی بی علیه خاتون روستای باشتین نموده است.

محمد رضا محسن آبادی ارزش این وقف را بیش از ۳۰۰ میلیون ریال اعلام کرد.

وی افزود: این وقف دومین وقف حاج علی جمعه باشتینی است که دراین هفته به ثبت رسید.
آستان مقدس امامزاده بی بی علیه خاتون (س)از فرزندان امام موسی کاظم (ع)در روستای باشتین داورزن خاستگاه قیام شیعی سربداران ودر کیلومتر ۲۹۸ مشهد مقدس واقع شده است .

 

 

امام جمعه:مردم فریب مدعیان انتخابات محدود را نمی خورند

امام جمعه:مردم فریب مدعیان انتخابات محدود را نمی خورند

امام جمعه داورزن در خطبه های نماز این شهرستان پیرامون انتخابات اسفندماه گفت:مردم مسلمان باید با توجه به معیارهای دینی وارد انتخابات شوند.

حجت الاسلام محمود مداحی در ادامه افزود: فردی که ، عددی در کشوراست  در جمع یک تشکل دانشجوئی می گوید: من قائلم انتخابات محدود وکنترل شده باشد وآدم ها را حساب شده از صندوق بیرون بیاوریم ، اما رهبری قائلند که انتخابات با حضور گسترده مردم باشد هرچه مردم می گویند توجه شود (جوان ۱۳آبان۹۴)بدانداین موضع گیری دربرابر رهبری، نوعی دهن کجی کردن به امام خامنه ای و انقلاب اسلامی و نادیده گرفتن حق ملت است که ملت ما فریب این مدعی ویارانش را نخواهد خورد

وی ادامه داد:مردم ما ، فریب سبد کالا ،کارت هدیه ،سکه بهار آزادی و چند وعده غذای بظاهر لذیذ و وعده های گزاف و کذائی را نخواهد خورد وبه اصلح از میان کاندیداهای خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی رأی خواهند داد.ودشمنان خارجی وعوامل داخلی آنان آرزوی انحراف پیداکردن مسیر امام راحل وشهدا واسلام ناب را به گور خواهند برد.

خطیب جمعه داورزن  در ادامه گفت: در جمهوری اسلامی بطور میانگین هر یکسال و اندی ،یک انتخابات وجود داشته که نشان از همان شعار استقلال آزادی، جمهوری اسلامی است .

وی برخی معیار ها را برای رای به افراد بیان کرد وگفت:باید به  کسانی که از مبانی اسلام اطلاع دارند و تخصص خود را در خدمت اسلام ورشد جامعه اسلامی قرار می دهندرای داد.

وی افزود: کسانی لایق انتخابند که به قانون اساسی و ولایت مطلقه فقیه ومصداق آن امام خامنه ای اعتقاد والتزام عملی داشته باشند.

حجت الاسلام مداحی با اشاره به سخنان برخی که می گویند: نامزدی در انتخابات حق الناس است ونمی توان به سادگی آن را سلب نموده اظهار داشت: قبل از تأیید شورای نگهبان حق الناس نیست – آرائی که توسط مردم به صندوق ریخته می شود حق الناس است وهرکس ادعای نامزدی انتخابات را داشته باشد ، صلاحیت لازم رابرای پذیرش نداشته باشد واز الان بخواهد وارد انتخابات گردد حق الناس نیست؟ مردم هوشیار باشند که دشمن از طریق دو مجلس نفوذ نکندوخداوند درکمین دشمنان است.

امام جمعه داورزن نسخه شیعه کشی استکبار جهانی آمریکا ونوچه نامشروع او اسرائیل بدست وهابی ها وعوامل تکفیری و سلفی برای غرب قاره آفریقا ،یعنی کشور نیجریه یاداور شد وگفت: ملت مسلمان ما ، دولت ما،مسئولان ما در رأس آن مقام معظم رهبری از عملکرد سلفی های نفوذی درارتش نیجریه بیزارند واین حادثه غم بار را محکوم می کنند واز دولت نیجریه همگی می خواهیم که از جنایات خود بر علیه آیه الله زکزاکی و شیعیان دست بردارند و منتظر انتقام ومکر خداباشند .

وی خاطرنشان کرد:دست انتقام از آستین غیب بیرون خواهد آمد وبساط تکفیری ها و داعش ها و وهابی ها وفتنه گران واربابان صهیونیستی آنهارا در دنیا ،جمع کرده وبه زباله دان بنی امیه و بنی عباس در صدر اسلام خواهند افکند.

 

وزیر ارشاد: همایش بزرگداشت دکتر علی شریعتی در سبزوار برگزار می شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تلاش می شود تا همایش بزرگداشت دکتر علی شریعتی در سال ۹۶ با همکاری دانشکده ادبیات دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه حکیم سبزواری در شهرستان سبزوار برگزار شود.
 شریعتی
به گزارش ایرنا ،علی جنتی عصر پنجشنبه در حاشیه بازدید از نمایشگاه های کنگره بین المللی سربداران در سبزوار افزود: با برگزاری این همایش کتابهای دکتر شریعتی به چاپ مجدد می رسد و کتاب های ترجمه شده وی نیز در نمایشگاه های مختلف در سطح ملی و بین المللی عرضه خواهد شد.
رییس دانشگاه حکیم سبزواری نیز در این بازدید گفت: همایش بزرگداشت علی شریعتی در سال ۹۶ به صورت یک همایش علمی و فرهنگی برگزار خواهد شد.
دکتر جواد حدادنیا افزود: پیگیر خواهیم بود تا همایش بزرگداشت دکتر شریعتی به شناخته شدن بهتر ابعاد فکری این معلم بزرگ منجر شود.
دکتر علی شریعتی دوم آذر ۱۳۱۲ در روستای مزینان شهرستان داورزن چشم به جهان گشود.
وی پژوهشگر دینی و از مبارزان و فعالان مذهبی و سیاسی و از نظریه پردازان انقلاب اسلامی بود که در سن ۴۴سالگی در ۲۹ خرداد ۱۳۵۶ در انگلستان درگذشت و در دمشق سوریه به خاک سپرده شد.
خودسازی انقلابی، ابوذر، بازگشت، ما و اقبال، تحلیلی از مناسک حج، شیعه، نیایش، تشیع علوی و تشیع صفوی، هبوط در کویر، زن، تاریخ و شناخت ادیان، حسین وارث آدم، علی حقیقتی بر گونه اساطیر و جهان بینی و ایدئولوژی از جمله آثار دکتر علی شریعتی است.
سبزوار در ۲۳۷ کیلومتری غرب مشهد مقدس قرار دارد.

 

ایرنا


Fatal error: Call to undefined function getPostViews() in /home/davarzan/public_html/wp-content/themes/SilverOrchid/archive.php on line 41