Archive for: آبان ۱۳۹۴

واژگونی سمند در داورزن ۲ کشته برجای گذاشت

واژگونی سمند ۲ کشته برجای گذاشت
 واژگونی خودرو سمند در شهرستان داورزن خراسان رضوی دو سرنشین آن را به کام مرگ کشاند.
سمند حوادث واژگونی
به گزارش پایگاه خبری پلیس، ساعت ۱۱:۱۵دقیقه صبح روز گذشته یک فقره واژگونی خودرو در ابتدای روستای کاهک شهرستان داورزن جاده سبزوار به شاهرود به ۱۱۰ اعلام و بلافاصله ماموران پاسگاه انتظامی داورزن به همراه تیمی از پلیس راه به محل اعزام شدند.

 در بررسی های انجام شده مشخص شد یک دستگاه سواری سمند با پنج سرنشین از جاده منحرف و واژگون شده است.

در این سانحه دو سرنشین خودرو سمند(زنی ۳۷ ساله و دختر ۶ ساله اش) در محل فوت و پدر خانواده به همراه دو فرزند خردسالش( دختر بچه ۹ و پسر بچه ۴ ساله) نیز به علت شدت جراحات به بیمارستان انتقال داده شدند که حال دو نفر از آنان وخیم گزارش شده است.

کارشناس پلس راه علت این حادثه را خواب آلودگی راننده و ناتوانی در کنترل وسیله نقلیه اعلام کرده است.#

امام جمعه موقت داورزن معرفی شد/عکس

امام جمعه موقت داورزن معرفی شدحجت الاسلام غلامحسین مومن امام جمعه موقت داورزن

حجت الاسلام محمود مداحی امام جمعه داورزن بعد از درگذشت حجت الاسلام هادی ذاکری در حادثه ناگوار منا حجت الاسلام غلامحسین مومن را به عنوان امام جمعه موقت شهرستان داورزن منصوب کرد.
حجت الاسلام مومن که اصلا اهل روستای نهالدان داورزن است اولین خطبه موقت خود را در روز جمعه ۲۹ آبان ماه ۹۴ در داورزن اقامه کرد.
حجت الاسلام مومن سابقه امامت جمعه دایم شهرستان درگز را در پرونده خود دارد و اکنون نیز به عنوان مسؤل دفترنمایندگی ولی فقیه در مرکز تحقیقات و آموزش منابع طبیعی جهاد کشاورزی خراسان رضوی مشغول است.

هدف و مسیر رسیدن به آن مهمترین رکن هدایت است

امام جمعه موقت داورزن:هدف و مسیر رسیدن به آن مهمترین رکن هدایت است.حجت الاسلام غلامحسین مومن امام جمعه موقت داورزن

حجت الاسلام غلامحسین مومن در سخنان نماز جمعه این شهرستان با اشاره به دیدگاه قرآن پیرامون هدایت ابراز داشت:هدف در زندگی انسان و مسیررسیدن به هدف مهمترین راه هدایت است.
حجت الاسلام مومن افزود:در هدایت دو رکن اصلی هدایت کننده و هدایت شونده است که هدف آن رفع جهالت و ضلالت باید باشد.
وی ادامه داد:هدایت تکوینی عامه در مورد هر افریده است که خداوند در وجود آن نهاده است و هدایت تشریعی نیز آمدن پیامبر برای انسانهاست و هدایت تکوینی خاص مخصوص انسان و هدایت پاداشی اتصال راه هدایت توسط خداوند است.
خطیب موقت جمعه داورزن در ادامه یاد وخاطره شهدای منا را گرامیداشت و اظهار داشت:شهدای منا در مسیر حق با لب تشنه با لباس احرام و ندای لبیک اللهم لک لبیک ندای یا حق را لبیک گفتند و یاد آنان  بویژه امام جمعه موقت حجت الاسلام ذاکری گرامی باد.
حجت الاسلام مومن گفت :روزهای آبان ماه ۱۳۵۷ روز های پرحادثه الی برای مردم ایران و نقطه عطفی برای پیروزی انقلاب بود.
وی افزود:حمله های متعددبه مردم توسط مأموران رژیم شاه و هجوم به حرم مطهر امام رضا(ع) از جمله حوادث ناگوار این ایام بود.

دکتر پور یوسف مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی به صورت جدی وارد کار شد

مسئول بازرسی و حراست اداره کل بهزیستی خراسان رضوی از موسسه خیریه حضرت نرجس خاتون(س)مزینان و مجتمع چند منظوره خدمات بهزیستی مزینان بازدید نمودند.
به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه حضرت نرجس خاتون(س)مزینان؛بعد از انتصاب دکتر پور یوسف بعنوان مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی بازدید مسئولین همکار ایشان از مراکز تحت پوشش شروع شد که در همین ارتباط صانعی رئیس بازرسی به همراه موسوی مدیر حراست بهزیستی خراسان رضوی از فعالیتهای موسسه خیریه حضرت نرجس خاتون (س)،پیش دبستانی و مهد کودک امیدان نبی(ص)و مجتمع چند منظوره در حال ساخت بهزیستی تحت پوشش موسسه بازدید و در جریان مراحل تکمیل و ادامه کار مجتمع قرا گرفتند.
هیئت مدیره و مدیر عامل موسسه ضمن تبریک مجدد به دکتر پور یوسف در قبول این مسئولیت خطیر و تشکر بابت عنایتی که به مزینان به خصوص موسسه دارنداز خداوند متعال برای سلامتی و موفقیت ایشان در تمامی مراحل زندگی و مدیریت جدید آرزوی توفیق و بهروزی را دارد.

عکسhttp://nkhmazinan.ir/post/219

۱۶ موقوفه فعال با نیت امور قرآنی در شهرستان داورزن وجود دارد

۱۶ موقوفه فعال با نیت امور قرآنی در شهرستان داورزن وجود دارد./قدیمی ترین موقوفه قرآنی داورزن با بیش از یک و نیم قرن قدمت

به گزارش خبرنگار افتخاری داورزن نیوز،وقف سنت حسنه است که از زمان پیامبر (ص)پایه ریزی شده است و آرامش دهنده ای ابدی برای واقفان خیر اندیش و استمرار حرکتی معنوی و مادی است، با توجه به وجود استعداد های فراوان در زمینه های قرآنی ؛سهم موقوفات با هدف ترویج قرآن کریم اندک است و فعالیتهای قرآنی نیازمند پشتوانه مالی مستمر است و باید برای گسترش قرآن ،موقوفات قرآنی را گسترش دهیم .

۱۶ موقوفه قرآنی فعال با نیت قرائت قرآن برای واقف و والدین واقف در شهرستان داورزن به ثبت رسیده است که بیشتر شامل آب و زمین می باشد.

بنا بر این گزارش موقوفه قرآنی مرحوم کربلایی قاسم و زوجه وی بنت کربلایی صادق مزینانی با ۱۷۷ سال قدمت یکی از قدیمی ترین موقوفات قرآنی شهرستان به شمار می آید که شامل دوازده فنجان آب قنات داورزن و اراضی مربوطه می باشد.

این موقوفه در سال ۱۲۶۰ قمری در شهرستان داورزن با نیت ختم قرآن برای واقفین خیراندیش به ثبت رسیده است .

گفتنی است در راستای اجرای امینانه نیات واقفین این موقوفه توسط مربیان طرح ملی حفظ قرآن کریم در شهرستان داورزن اجرای نیت می شود .

یادآور میشود موقوفات مذکور علاوه بر امور قرآنی شامل نیات دیگر نیز می باشد.

همچنین برخی از موقوفات که بخشی از آن در امور قرآنی اجرای نیت می شود با توجه به تقدم نیت اولیه در راستای اجرای نیت واقف صرف نیات مقدم که توسط واقف ذکر شده می شود.

خبرنگارداورزن نیوز ؛زهرا چشمی


Fatal error: Call to undefined function getPostViews() in /home/davarzan/public_html/wp-content/themes/SilverOrchid/archive.php on line 41