Category: حرف مردم

اعتراض دهیاران به وضعیت آتش‌نشانی در روستاهای داورزن/ چند روستا و آتش‌نشانی نیمه تعطیل!

پیگیری‌های زیادی تا سطح مدیرکل دفتر روستایی استانداری خراسان رضوی صورت گرفته ولی متأسفانه هیچ اقدام شایسته‌ای از سوی مسؤولان مربوطه در خصوص راه‌اندازی ٢۴ ساعته آتش‌نشانی صورت نگرفته است.

به گزارش داورزن نیوز از داورزن، وقوع حوادث گوناگون از جمله حریق در منطقه داورزن و توابع آن مدتی است به یکی از دغدغه‌های مسؤولان این منطقه تبدیل شده زیرا تنها آتش‌نشانی آن به صورت پاره وقت فعالیت می‌کند.

تأخیر در اطلاع پیدا کردن آتش‌نشانی و به دنبال آن، تأخیر فراوان در اعزام آتش‌نشانان به محل حادثه، خسارات زیادی به بار آورده و می‌آورد.

اسماعیل شاهرخ آبادی در این باره به خبرنگار فارس گفت: پاره‌وقت بودن آتش‌نشانی در صدخرو نمی‌تواند پاسخ‌گوی رفع مشکلات در این زمینه باشد.

وی ادامه داد: حضور آتش‌نشانی صدخرو در محل آتش گرفتن مغازه‌ای در عصر پنج شنبه در روستای مهرآباد با تأخیر فراوانی انجام گرفت که آتش تا زمان رسیدن و  مهار ، آسیب فراوانی به مالک آن زد.

دهیار روستای حسین آباد بخش باشتین داورزن گفت: علت تأخیر، تک پرسنل این مرکز بوده که به صورت پاره وقت در آن مستقر است در صورتی که بخش باشتین محلی برای آتش‌نشانی در روستای نامن تعیین کرده که باید تکمیل و راه‌اندازی شود.

وی با گلایه از مسؤولان ابراز داشت: اگر آتش‌نشانی صدخرو افتتاح شده، چرا پاره وقت است؟ مگر نباید شبانه روز باشند؟ آیا حادثه خبر می‌کند؟ اگر وضعیت آتش‌نشانی  تمام وقت بود، مأموران زحمتکش آتش نشانی زوتر می‌رسیدند و خسارت کمتری وارد می‌شد، هر چند خوشبختانه خسارت جانی نداشت اما مغازه کاملأ از بین رفته و سیم‌های برق و تلفن منازل اطراف خسارت زیادی دیده است.

شاهرخ‌آبادی اظهارکرد: پیگیری‌های  زیادی صورت گرفته تا با نیروی دوم آتش نشان قرارداد ببندیم و بتوانیم خدمات را شبانه‌روزی ارائه بدهیم.

نماینده دهیاران و دهیار معین شهرستان داورزن نیز در این باره گفت: متأسفانه هزینه پرسنل باید مطابق اعلام دفتر روستایی از حساب دهیاری‌ها برداشت شود که بعلت عدم مشارکت دهیاری‌های بخش باشتین در تأمین هزینه‌های قرارداد با نفر دوم و عدم توانایی دهیاری‌های بخش مرکزی در تأمین هر دو نیرو در حال حاضر فقط یک نیرو به‌صورت اداری در مرکز مستقر  است.

وی گفت:پیگیری‌ها تا سطح مدیرکل دفتر روستایی ادامه داشته ولی متأسفانه هیچ اقدام شایسته‌ای از سوی مسؤولان مربوطه  در خصوص راه‌اندازی ٢۴ ساعته صورت نگرفته است.

جواد احمدی نسب ابراز امیدواری کرد مسؤولان در هر سطح مدیریتی، نگاه بیشتری به قشر روستایی و محرومان داشته باشند زیرا ایجاد امکانات در شهرستان‌های کوچک به ویژه شهرستان تازه تأسیس داورزن، کمک فراوانی به جلوگیری از مهاجرت از این مناطق خواهد کرد.

وی اضافه کرد: پراکندگی روستاها و دور بودن از مرکز شهرستان نیازمند ایجاد یک ایستگاه آتش‌نشانی در بخش باشتین و تجهیز نیرو در این ایستگاه‌هاست که امیدواریم در دولت دوازدهم این اماکن تکمیل و مجهز شوند.

انتهای پیام/

عدم خدمات دهی مخابرات از مهمترین معضل و مشکل در شهر داورزن

از مهمترین معضل و مشکل در شهر داورزن خرابی های خطوط تلفن است که به افتضاحی زشت و بدون حل برای مخابرات تبدیل شده است.
چند ماه از قطع و مشغول بودن خطوط در این شهر می گذرد و کسی به فکر رفع آن نیست .
در عصر ارتباطات و فن آوری این افتضاح در شهر کوچکی چون داورزن را که از حل آن مخابرات بر نمی آید تا نمی خواهد حل کند طوری شده است که مردم آن را ضعف مدیریتی وزارت خانه میدانند که حتی پول تلفن قطع شده را هم می گیرد اما خدمات نمی دهد.
اغلب معتقدند دولت عزیز دل به مدیریت چه مدیرانی خوش کرده است که درمانده حل معضل یک مخابرات هزار اشتراکی است وای به حال سطح کلان کشور….
البته اخبار حاکی است کوتاهی مخابرات در دادن خدمات  در سطح شهرستان #داورزن داد همه را درآورده است.

اعتراض مردم روستای نهالدان و غنی آباد به خدمات دهی مخابرات


“ظاهرا آنچه به جایی نرسد فریاد است ”
به این وسیله مراتب اعتراض اهالی محترم روستای نهالدان را از کم لطفی مخابرات شهرستان سبزوار در رابطه با عدم رفع خرابی های خطوط  تلفن  ثابت این روستا را اعلام میداریم .این مشکل هر چند وقت تکرار میشود و هر بار چند روز طول میکشد تا برطرف شود.بعضی خطوط مدت یکسال است که قطع میباشد .
شورای اسلامی و دهیاری روستای نهالدان

 

یکی از مشکلات و معضلاتی که حدود چند سالی است در روستای غنی آباد صدای اهالی روستا در آورده و مردم همچنان گله مندند:خطوط تلفن و ضعیف بودن اینترنت است که با توجه به اینکه در سال گذشته کابل فیبر نوری وصل شد؛ولی متاسفانه فرقی نکرده وبدتر هم شده است و اکثر خطوط تلفن منازل مشغول است.در حالی که پول تلفن قطع شده را هم می گیرند.
بنابراین از دهیاری و شورای روستا خواهشمندیم این مسأله را پیگیری نمایند.

 

https://telegram.me/davarzannews

https://telegram.me/davarzannews

رودخانه داورزن در بلاتکلیفی

یک شهروند داورزنی :چرا مسئولان وضعیت آب رودخانه داورزن  که توسط برخی از اهالی روستای بالادست گرفته شده است را  مشخص نمی کنند و این وضعیت چندین سال است که در حال بلاتکلیفی بسر می برد.برخی عملکردها اعتماد مردم را خدشه دار می کند.محصولات از بی ابی خشک شده اند.

رودخانه خشک

حمام قدیمی صدخرو سالهاست خاک می خورد/عکس

مجموعه حمام عمومی و قدیمی صدخرو  در ضلع غربی مسجد جامع  واقع شده و سالهاست خاک می خورد و تبدیل به یک خرابه شده است.

حمام قدیمی صدخرو یکی از زیباترین حمام‌های منطقه است که با معماری ایرانی اسلامی در صدخرو واقع شده است. این حمام در دوره قاجار بنا شده است.

پیشنهاد می شود شورا و دهیاری صدخرو ساختمان حمام را به بخش خصوصی واگذار نمایند تا سرمایه گذار هم بتواند نسبت به بازسازی آن اقدام کند و با کمی تغییر از این مکان به عنوان سفره خانه و یا موزه مردم شناسی بهره برداری نمایند.

بدیهی است این مکان زیبا سالانه میزبان مهمانان و مسافران زیادی بخصوص در ایام تابستان و اعیاد خواهد بود که از سفره‌خانه بازدید می‌کنند و درآمد خوبی برای بخش خصوصی در بر خواهد داشت.

منبع :صدخرو نیوز

حمام قدیمی صدخرو

 


Fatal error: Call to undefined function getPostViews() in /home/davarzan/public_html/wp-content/themes/SilverOrchid/archive.php on line 41