Category: اخبار روستا و حوادث

تصادف زنجیره ای در داورزن بر اثرطوفان شدید

فرمانده انتظامی داورزن از حادثه برخورد ۶ دستگاه خودرو در داورزن خبر داد.

سرهنگ سیدجمال معتمدالشریعتی در گفتگو با خبرنگار داورزن نیوز اظهار داشت:عصر امروز در اثر طوفان شدید و نبود دید کافی ۶ دستگاه خودرو در داورزن و در محور داورزن شاهرود به طور زنجیره ای باهم برخورد کردند.

وی افزود:در این حادثه یک نفر مصدوم شد.

معتمدالشریعتی ادامه داد:خودروهای سانحه،یک دستگاه سواری ریو،تیبا،دودستگاه کامیون بنز،تانکر سوخت و کامیونت بودند که دراین سانحه آسیب دیدند.

شکارچی کفتار دستگیر شد

پلیس شهرستان داورزن با همکاری ماموران اداره محیط زیست شکارچی کفتار را دستگیر کردند.

سرهنگ “سید جمال معتمد الشریعتی ” در گفت و گو با خبرنگار داورزن نیوز گفت: با کسب خبری مبنی بر شکار گونه های کمیاب محیط زیست توسط فردی سودجوء موضوع در دستور کار تیمی از ماموران این فرماندهی قرار گرفت.

وی افزود : ماموران پاسگاه انتظامی باشتین پس از یک سری تحقیقات نامحسوس و اطمینان از صحت خبر با هماهنگی قضائی وارد عمل شدند و در بازرسی از منزل این فرد دو قلاده توله کفتار در داخل شیشه های بزرگ الکل کشف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان داورزن خاطر نشان کرد: متهم ۲۹ ساله با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شد.

تگرگ و سیلاب به کشاورزی داورزن خسارت زد

مدیر جهاد کشاورزی داورزن گفت: بارش تگرک و جریان سیلاب هفته پیش هفت میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال به کشاورزان این شهرستان خسارت زد.

حسین تاج آبادی روز سه شنبه  افزود: این خسارت در سطح ۴۸ هکتار مزرعه زیره، زعفران و خربره در روستاهای مهر، کوشکباغ و حسین آباد وارد شد.
وی ادامه داد: همچنین از ابتدای امسال تاکنون ۲۷۹ هکتار از باغهای گیلاس، گردو، زردآلو، بادام و انگور شهرستان داورزن به ارزش یک میلیارد و ۲۵۵ میلیون ریال بر اثر تگرگ و سرما دچار خسارت شده است.
سه هزار و ۷۵۰ بهره بردار بخشهای کشاورزی، باغداری و دامداری داورزن دارای بر روی ۲۰ هزار هکتار زمین باغی و کشاورزی فعالیت می کنند. داورزن در فاصله ۳۱۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد./ایرنا

سیلاب به راههای روستایی سبزوار و داورزن خسارت زد

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای سبزوار گفت: بر اثر بارندگیهای ۴۸ ساعت اخیر و وقوع سیلاب به ۱۰ راه ارتباطی روستایی در شهرستانهای سبزوار و داورزن خسارت وارد شد.

مهدی رحمتی روز پنجشنبه  افزود: بخشی از این جاده ها بر اثر سیلاب تخریب شد لذا هم اینک هفت گروه راهداری با بلدوزر، لودر و گریدر مشغول اصلاح راهها و بازگشایی کامل آن هستند.
وی ادامه داد: به راههای روستایی سلیمانیه، نوده صرصره، زردکوه ، کلاته سادات، بهانگر، حمیره، کلاته لالا، محمدآباد و کروج در شهرستانهای سبزوار و داورزن در اثر سیلاب آسیب وارد شد.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای سبزوار خسارات وارده را مربوط به زیرساختها شامل شانه و حریم راهها ذکر و بیان کرد: میزان خسارت وارده درحال بررسی کارشناسی است.
طول کل راههای شهرستان سبزوار ۱۵۰۰ کیلومتر شامل ۸۵ کیلومتر بزرگراه، ۵۳ کیلومتر راه اصلی و ۱۸۰ کیلومتر راه فرعی است. همچنین طول راههای آسفالته این شهرستان ۵۰۰ کیلومتر، راههای شوسه و دسترسی ۷۳ کیلومتر و مجموع راههای همسنگ شهری و روستایی ۲۳۰۰ کیلومتر است./ایرنا

احیا ۱۲ قنات موقوفه در داورزن

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: ۱۲ قنات موقوفه در خراسان رضوی احیا می‌شود.

به گزارش داورزن نیوز به نقل از قدس انلاین  حجت الاسلام محمد احمدزاده با اشاره به شناسایی و احیای ۱۲ قنات موقوفه در سطح استان افزود: این قنات ها اکثرا مزارع کشاورزی و باغی وسیع را پوشش و آبرسانی می کند.

وی تصریح کرد: دو عنصر افزایش تولید و صرفه جویی در مصرف آب برای کشاورزی حیاتی است و این قنات ها با همکاری جهاد کشاورزی استان در دستور احیا قرار گرفته و تلاش شده، که زمین های کشاورزی تحت پوشش آن توسط آبیاری قطره ای مورد بهره برداری قرار گیرد.

 مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی با توجه به نقش تولید و پایدار سازی منابع آبی افزود: طرح احیای قنات ها و اصلاح روش های آبیاری در شهرستان داورزن برای ۱۴۰ هکتار از زمین های کشاورزی موقوفه با همکاری جهاد کشاورزی استان در حال اجرا است و مطالعات قنات هایی در بردسکن، فیانی مشهد و دیگر شهرها نیز در دستور کار قرار دارد.

 مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: اوایل اردیبهشت ماه امسال در جهت تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، اصلاح روش آبیاری به وسیله نوار تیپ، آبیاری قطره ای برای ۶۰ هکتار از مزارع کشاورزی موقوفه عبداالله رضوی میرزای ناظر با ارزش سه میلیارد ریال صورت گرفت.

 


Fatal error: Call to undefined function getPostViews() in /home/davarzan/public_html/wp-content/themes/SilverOrchid/archive.php on line 41