Category: دیگروقایع

معاون استاندار در داورزن:۷سیاست راهبردی برای امسال پیش بینی شده است

معاون سیاسی،امنیتی،اجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت:برای امسال در استان ۷سیاست راهبردی برنامه ریزی شده است.

به گزارش داورزن نیوز،سید جواد حسینی در جلسه شورای اداری شهرستان داورزن اظهار داشت:امسال برای استان خراسان رضوی ۷سیاست راهبردی در نظر گرفته ایم که باید تلاش کنیم تبدیل به برنامه و عملیاتی شود.

 

وی در ادامه افزود:این سیاست ها قرار است روز یکشنبه در جلسه شورای اداری استان به همراه الزامات آن تشریح شود.

 

حسینی در ادامه گفت:اشتغال و حمایت از کالای ایرانی،امنیت،کاهش نارضایتی مردم،تکریم ارباب رجوع و ارتقای اتحاد فرهنگی از جمله برنامه های این سیاست های راهبردی در سال ۹۷ خواهد بود.

 

وی با بیان اینکه کاهش نارضایتی مردم یک مبحث امنیتی است افزود:کمسیونی طراحی شده است تا خدمات به مردم در سطح اجتماعی رفع شود و کاهش نارضایتی ها نیازمند تلاش مسئولان است.

 

معاون استاندار ادامه داد:دشمن بر روی سه مقوله ناکارآمد نشان دادن جمهوری اسلامی،ایجاد ناآرامی و سلب اعتماد در مردم کار می کند که مسئولان باید تلاش کنند و کارآمدتر عمل نمایند تا اعتماد مردمی جلب و رضایتمندی ها افزایش یابد.

 

وی گفت:جلب رضایت مردم بیش از همه برعهده نمایندگان عالی دولت به ویژه فرمانداران است که به نحوی نماینده حاکمیت و دولت محسوب می شوند و راهبر سیاست های عمومی دولت هستند.

 

معاون استاندار خراسان رضوی به وضعیت مشکلات شهرستان های کوچک اشاره کرد و گفت:مشکلات انبوه و انتظارات زیاد در شهرستان داورزن وجود دارد ودارای بیشترین بافت روستایی و محرومیت در استان است و باید سرانه اعتبار آن افزایش یابد.

 

 

 

 

 

 

 

مدیر آموزش و پرورش داورزن منصوب شد

صبح امروز
مدیر آموزش و پرورش داورزن منصوب شد
صبح امروز با حضور مسئولان و فرهنگیان مدیر جدید آموزش و پرورش داورزن معرفی شد.

 

به گزارش داورزن نیوز ، صبح امروز مراسم تودیع و معارفه رئیس آموزش وپرورش داورزن در محل سالن اجتماعات این اداره برگزار شد.

فرماندار داورزن در این مراسم اظهار داشت: شاید چالش‌ها و اختلاف‌سلیقه‌هایی بین مدیران و مسئولان باشد، اما اینها نباید مانع از خدمت شود.

رضا فلاحی با بیان اینکه این سمت‌ها برای کسی ماندنی نیست، افزود: همه این پست‌ها را رها می‌کنیم، اما مراقب باشیم، کینه ای ازهم به دل نداشته باشیم.

در ادامه این مراسم، مدیر سابق آموزش وپرورش داورزن نیز بیان کرد: ماموریت آموزش و پرورش، ارتقای سطح علمی کشور، تامین منابع انسانی همراه با نهادینه کردن فرهنگ و سطح آموزش است.

ابراهیم رامشینی گفت: آموزش و پرورش در ارتقای سطح علمی و تامین منابع انسانی موفق بوده، اما در نهادینه کردن فرهنگ باید بیشتر تلاش شود، این موضوع نیازمند همکاری دیگر نهادها نیز است.

وی در ادامه با ارائه گزارشی از عملکرد ۴ ساله خود در داورزن، متذکر شد: در پوشش تحصیلی جزو ۵ ناحیه از ۴۸ ناحیه خراسان رضوی بودیم و میانگین آن از۵۵ درصد به ۷۶ درصد رسید.

مدیر سابق آموزش وپرورش داورزن افزود: مقام‌های زیادی را دانش‌آموزان مدارس در طول این دوره کسب کردند که ۶ رتبه استانی در قطب شهیدفرومندی و در بحث پرورشی ۱۳ مقام استانی و ۴ مقام کشوری در سال گذشته، حضور ۸۵درصدی دانش‌آموزان در مسابقات قرآن کریم و نهج‌البلاغه و دومین مقام خراسان رضوی در مقاله پرسش مهر بوده است.

رامشینی ادامه داد: ساخت خوابگاه متوسطه اول، مدرسه استثنایی و ساخت  ۵ سالن ورزشی از اقدامات عمرانی این دوره است و از مدیریت جدید می‌خواهم به‌شدت پیگیر ساخت مرکز رفاهی فرهنگیان و اردوگاه دانش‌آموزی باشند.

گفتنی است؛ در این مراسم از زحمات ابراهیم رامشینی تقدیر و حسین خرم پور نیز به عنوان رئیس جدید معرفی شد، همچنین، ابراهیم رامشینی بعد از ۵۰ ماه مدیریت آموزش و پرورش داورزن به‌عنوان معاون پژوهشی آموزش و پرورش سبزوار انتخاب شد که پیش از این، حسین خرم‌پور این پست معاونت را برعهده داشت.

 

مردم داورزن ۶۲ خشت طلا اهدا کردند

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات داورزن از اهدای ۶۲ خشت طلا  به اماکن مقدسه عتبات عالیات توسط تعدادی از خیران شهرستان خبر داد.

 

نصرالله مهدیان فر در گفتگو با خبرنگار داورزن نیوز گفت:به دنبال جمع آوری هدایاونذورات مردمی در سطح شهرستان داورزن،کمک ها معادل ۶۲ خشت طلا به ستاد بازسازی پرداخت شد.

 

وی افزود:این کمک ها از سه روستای صدخرو، بیزه ومزینان برای اماکن مقدسه درعراق توسط ستادعتبات عالیات شهرستان داورزن از ابتدای سال جاری تاکنون جمع آوری شده است.

 

وی ارزش این کمک ها را یکصدو هشتاد میلیون ریال اعلام کرد و گفت:از این مقدار بیشترین سهم به تعداد ۴۲عدد خشت طلا را اهالی روستای صدخرو به خود اختصاص دادند.

 

مهدیان فر افزود:اسناد افتخاراین هدایا ازطرف ستادعتبات عالیات استان خراسان رضوی به منظور تقدیم به نیکوکاران  تهیه و شب گذشته در جمع مردم روستا با حضور مسئولان شهرستان تقدیم خیران شد.

 

رئیس ستاد عتبات عالیات داورزن خاطرنشان کرد:در سال جاری سهم کمک های مردمی در شهرستان تعداد خشت طلا در نظر گرفته شده است که امیدواریم  که کمک های مردمی بیشتر از این سهم باشد.

 

شهرستان ۲۲ هزار نفری داورزن در کیلومتر۳۱۰غرب خراسان رضوی واقع شده است.

 

 

 

همزمان با عیدبزرگ مبعث همایش صبح نشاط در داورزن برگزار شد

همزمان با سالروز بعثت پیامبر اعظم(ص) همایش پیاده روی خانوادگی صبح نشاط از محل مسجد قبای داورزن به سمت بقعه متبرکه امامزادگان سه تن برگزار شد.
به گزارش خبرنگار داورزن نیوز؛امام جمعه داورزن اظهار داشت:برگزاری صبح نشاط به سمت امامزادگان سیاحت توام با زیارت است.
حجت اللاسلام جواد علی زاده با تقدیر از برگزارکنندگان این مراسم گفت:برنامه های جمعی آثار و برکات زیادی دارد و اسلام بر این گونه برنامه ها تاکید فراوان دارد.
وی ادامه داد:برکات مودت،وحدت و همدلی از آثار برنامه های جمعی است که باید این گونه کارها همیشه ادامه داشته باشد.
وی با تبریک عید سعید مبعث گفت:پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم از جانب خداوند برای هدایت بشر مامور شدند و خطاب است به انسان ها که رسول خدا به شما آبرو داد و منجی عالم بشریت شد.
علی زاده گفت:پیامبر در جامعه ای ظهور کرد که جهالت بیکرانی جامعه آن روز را فرا گرفته بود و اخلاق نیک پیامبر بود که اعراب جاهلی را مجذوب خود کرد.
همه باید برای داشتن اخلاق نبوی تلاش کنیم و محبوب ترین نزد خدا خوش اخلاق ترین است و این درسی است که نبی اکرم(ص) به ما داده است.
مولودی خوانی،پذیرایی و مسابقه با اهدای جوایز از دیگر برنامه های این مراسم معنوی بود.
http://sapp.ir/davarzannews.or

حضرت محمد(ص) پیامبری برای جهانیان است

امام جمعه شهرقاضی گفت: بعثت پیامبر اعظم(ص)، جهانی بودن رسالتش است.

به گزارش داورزن نیوز،حجت الاسلام محمدجواد شریعتی‌نژاد شامگاه جمعه در جشن مبعث پیامبر اکرم (ص) با اشاره به فلسفه بعثت اظهار کرد: پیامبر اعظم(ص) فرستاده‌ای برای همه انسان‌هاست و به تعبیر قرآن کریم، هرکس از پیامبر (ص) پیروی کرد سعادتمند و پیروی نکردن از دستورات پیامبر(ص) عامل سیاه بختی است.

وی افزود: خداوند می‌خواهد انسان‌ها با اخلاق خوب زندگی کنند و خصایص اخلاقی خوب اخلاق نبوی است.

امام جمعه شهر قاضی ادامه داد: خداوند بر ما منت نهاده که علم و آگاهی را به بشریت عطا کرده است و در قرآن کریم می‌فرماید «کسی را برای شما مانند شما فرستادم تا آیات خدا را به شما بشناساند».

وی بیان داشت: یکی از آیات خداوند، قرآن است که مکتوب و دیگری محسنات پیامبر(ص) است و تمام موجودات و مخلوقات پیامبر(ص) را می شناسند و آدمی اگر پیامبر را نشناسد برخود جفا کرده است.
شریعتی‌نژاد خاطرنشان کرد: اطاعت از خدا، پیامبرش و اولیاء الله، راه نجات بشر است و غیر از آن عذاب الهی را در بر خواهد داشت.

وی گفت: امروز در دنیا عده‌ای دولت‌ها مثلث زور، زر و تزویر بوجود آورده‌اند که گمراهی انسان‌ها را رقم می‌زنند.


Fatal error: Call to undefined function getPostViews() in /home/davarzan/public_html/wp-content/themes/SilverOrchid/archive.php on line 41