زندگینامه شهید موسی الرضا تاج فرد

نام پدر: علی اکبر/تاریخ تولد: ۱۳۴۶ /محل تولد:شهرستان داورزن روستای مزینان/تاریخ شهادت: ۲۲/۱۱/۱۳۶۴ /محل شهادت:اروندرود/نام عملیات:والفجر۸ /تحصیلات:دوم دبیرستان/ شغل: دانش آموز بسیجی

       سال ۱۳۴۶ هجری شمسی بود که نوزادی در روستای مزینان و در خانواده ای متدین و مذهبی چشم به جهان گشود.  نامش را به یاد ولی نعمت خراسانی ها ؛ موسی الرضا نهادند و او دوره کودکی را در زادگاه و تحت تربیت والدین اش به بازی و شادی سپری نمود.

از آنجا که به اقتضای کار و  اشتغال،پدرش در شهر سبزوار ساکن بود وی نیز تحصیلات ابتدایی تا دوم دبیرستان را در این شهر گذراند و ضمن تحصیل از تجارب و محبت های پدرانه بهره ها برد.

    این دانش آموز شهید با شروع جنگ تحمیلی به عضویت بسیج در آمد و پس از چند نوبت حضور فعالانه در جبهه های جنگ، در عملیات والفجر ۸حضوری دلاورانه داشت تا اینکه در بیست و دوم  بهمن سال یکهزار و سیصد و شصت و چهار همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ملت ایران، در منطقه عملیاتی فاو  و در آبهای اروند رود به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

خاطره مرحوم ابراهیم موهبتی(همرزم شهید):

              در یکی از عملیات ها که رزمنده ها آماده عبور از اروند خروشان بودند، شب هنگام و زمان استراحت، صدای گریه ای بچه ها را از خواب بیدار کرد. من جزء اولین نفراتی بودم که متوجه شدم این صدای شیون موسی الرضا است به طوری که همه را تحت تاثیر قرار داده بود. جلوتر که رفتم و از حالش پرسیدم گفت: قبل از نماز خواب دیدم که همراه فرشتگان الهی در نزد پروردگارم حاضرم.  از خواب که بیدار شدم نماز شب و نماز شکر بجا آوردم و می دانم که شهید می شوم.

برگرفته از کتاب لاله‌های دیار داورزن نوشته غلامرضا ذاکری

استفاده از مطالب سایت باذکر منبع بلامانع است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.