زندگینامه شهید مهدی سویزی

نام پدر:محمد(کارمند بازنشسته استانداری /( تاریخ تولد /۱۳۴۶  : محل تولد: شهرستان داورزن/ روستای سویز/ عضویت:بسیج دانش آموزی/ تاریخ شهادت۲۲/۷/۱۳۶۱ /محل شهادت:سومار / نام عملیات:مسلم بن عقیل /تحصیلات:سیکل

       متولد سال یکهزار و سیصد و چهل و شش بود و زادگاهش روستای سویز از توابع داورزن.

پدرش حاج محمد سویزی که کارمند استانداری بود نام نوزاد دلبندش را به عشق امام منتظران مهدی گذاشت. شهید مهدی سویزی که دوران کودکی و نوجوانی خود را در پناه خدا و در سایه پر مهر و تربیت والدینش سپری کرد، پس از شش سالگی با  شوق و علاقه ای فراوان وارد دبستان شد و با کلاس و کتاب و دفتر آشنا گردید.

مهدی که با اشتیاق فراوان، دوران تحصیلی ابتدایی را گذراند، با امید به پیشرفت و داشتن آینده ای روشن وارد مقطع تحصیلات راهنمایی و سپس دبیرستانی شده بود؛ اما  گویا دلش در هوای حضور در سنگر های دفاع مقدس می تپید و برای وصول به این میدان همواره مترصد فرصت بود. عضویتش در بسیج دانش آموزی سبب شد تا وی در دوره های آموزش نظامی و عقیدتی حضور یابد و آماده اعزام به جبهه ها باشد.

ایام تعطیلات تابستانی سال ۱۳۶۱ بود که دانش آموز بسیجی مهدی سویزی با اعزام در قالب کاروان رزمندگان خراسانی توفیق حضور در جبهه سومار یافت و توانست با شرکت در عملیات مسلم بن عقیل که با رمز مقدس یا اباالفضل العباس (ع) و با هدف آزادسازی ارتفاعات مشرف بر شهر مندلی عراق انجام گرفت؛ شجاعت و رشادت های خویش را به دشمنان متجاوز نشان دهد.

شهید مهدی سویزی پاداش این حضور مخلصانه اش را در بیست و دوم مهر ماه سال ۱۳۶۱ از حضرت حق دریافت کرد و در حالی که دانش آموزان همکلاسی اش هنوز در ماه اول سال جدید تحصیلی بودند او توانست با موفقیت در امتحان در شبی غرق آتش و خون، فارغ التحصیل دانشگاه جبهه و جهاد شود و مدرک شهادت را با رشادت قاب تاریخ زندگی خویش سازد. یاد و نامش جاودانه تاریخ باد.

برگرفته از کتاب لاله‌های دیار داورزن نوشته غلامرضا ذاکری

استفاده از مطالب سایت باذکر منبع و نام سایت بلامانع است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.