زندگینامه شهید مرادعلی رمضانی داورزن

پدر: علی اکبر/ تاریخ تولد:  ۱۳۴۵ /محل تولد:شهرستان داورزن/ تاریخ شهادت۱۲/۴/۱۳۶۵ /محل شهادت:قلاویزان مهران/ نام عملیات: کربلای یک/  تحصیلات: دیپلم انسانی/  متأهل/عضویت: بسیج دانش آموزی

          شهید مراد علی رمضانی داورزن در سال ۱۳۴۵ در خانواده ای روستایی، کشاورز، متدین و مذهبی چشم به جهان گشود. او تحصیلات ابتدایی، راهنمایی و متوسطه را تا پایان سال سوم دبیرستان در داورزن گذراند و برای ادامه تحصیل به سبزوار رفت و در آنجا موفق به اخذ دیپلم شد. مرادعلی حقیقتا رهرو راه امامان(ع) و احیاء کننده ارزشهای اسلامی بود.

این شهید حماسه آفرین پس از اتمام تحصیل از طریق بسیج در جبهه های نبرد حق علیه باطل شرکت کرد و طی چهار مرحله از بسیج به جبهه ها اعزام شد و مجموعا طی یازده ماه حضور در جبهه و خدمت در لشکر ۵ نصر به عنوان رزمنده و آرپی جی زن  فعالیت می کرد.

سرانجام وی در سال ۱۳۶۵ به همراه چهار همرزمش در عملیات کربلای یک که در منطقه قلاویزان مهران انجام شد، جام وصال جانان را سر کشید و شهد گوارای شهادت را عاشقانه چشید و جان به جان آفرین تسلیم کرد.

پیکر پاکش پس از انتقال به زادگاهش، در گلزار شهدای داورزن به خاک سپرده شد. «روحش شاد و راهش از رهروان، آباد باد »

قسمتی از وصیت نامه شهید:

         بسم الله الرحمن الرحیم… آنچه موجب ناراحتی است و بدتر از آن، کسانی هستند که بدون آن که جلو خود را بنگرند، گام بر می دارند  و باعث می شوند انقلاب ما را خدشه دار کنند. این کور دلان بدانند انقلابی که ولایت آن را پسر فاطمه) ع) به عهده داشته باشد، لکه دار نمی شود. پس ای کسانی که مدام نق می زنید، واقعا اگر دارویی برای این انقلاب نیستید، درد هم نباشید.

 به خدا قسم اگر افرادی که تیشه به ریشه اسلام و این انقلاب می زنند، بخواهند در تشییع جنازه ام شرکت کنند، بگذارید  جنازه ام طعمه کرکس های بیابانی شود و مرا تشییع نکنید!

برگرفته از کتاب لاله‌های دیار داورزن نوشته غلامرضا ذاکری

استفاده از مطالب سایت باذکر منبع بلامانع است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.