زندگینامه شهید محمدرضا داورزنی

پدر:میراشرف)احمد( تاریخ تولد: ۱۳۴۳ /محل تولد:شهرستان داورزن/ تاریخ شهادت۲/۱۰/۱۳۶۵ /محل شهادت:شلمچه/ نام عملیات: کربلای۵  /تحصیلات:سوم متوسطه/شغل:دانش آموز بسیجی                            

             شهید محمدرضا داورزنی در تیر ماه سال ۱۳۴۳ چشم به جهان گشود. ایام خردسالی و بازی های کودکانه و سپس تحصیلات ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان را تا پایان سال دوم متوسطه در زادگاهش داورزن گذراند و برای ادامه تحصیلات متوسطه  خود در دبیرستان شهید محمود ایوبی سبزوار ثبت نام کرد.

این دانش آموز انقلابی و فداکار از سال ۱۳۶۱ تا دی ماه سال ۱۳۶۵ بطور متناوب طی چهار مرحله در جبهه های نبرد حق علیه باطل شرکت کرد. اولین نبردی که این شهید در آن حضور داشت، عملیات رمضان بود، بعد از آن شرکت در عملیات های خیبر، والفجر مقدماتی، بدر، والفجر ۸، کربلای۱ و سایر عملیات ها بود.

او در کربلای ۱ (مهرماه ۱۳۶۵ ) به شدت مجروح گردید و برادرش علیرضا نیز به فیض شهادت نایل آمد. ایشان چند روزی در بیمارستان قائم اصفهان بستری شد، سپس با همان حالت نقاهت و مجروحیت در تشییع جنازه برادر شهیدش علیرضا با روحیه وصف ناپذیری شرکت کرد و بعد از بهبودی نسبی با سپاهیان  محمد رسول الله(ص) مجددا عازم جبهه شد.

محمد رضا داورزنی سرانجام در عملیات کربلای۵  و منطقه عملیاتی شلمچه در حالی که زمزمه یا زهرا(س) بر لب داشت در تاریخ بیست و هفتم دیماه سال ۱۳۶۵ به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

پیکر پاکش پس از انتقال به زادگاهش توسط مردم قدرشناس داورزن تشییع و در گلزار شهدا به خاک سپرده شد.

قسمتی از وصیت نامه شهید:

به نام خداوندی که انسان را آفرید. برای پیروزی رزمندگان دعا کنید. از اوامر و دستورات رهبر سرپیچی نکنید، مخالفت کردن با امام و رهبر، مخالفت با اسلام و دین خداست. همیشه شکرگزار باشید که خداوند چنین نعمت بزرگی را به ملت ایران و جهان داد، تا ملت ایران را از شر ستمگران و اجانب نجات دهد. انشاءالله به یاری خداوند متعال، به زودی زود تمام امت مسلمان جهان از چنگال این ستمگران و ظالمان نجات پیدا کنند.

خاطره مادر شهید:

 هر وقت ما به شهید می گفتیم در  کنکور شرکت کن، استعداد خوبی داری، حتما قبول می شوی، شهید پاسخ می داد: من در دانشگاه امام حسین(ع) شرکت کرده ام! دیگر این که برای طمع بهشت و ترس از جهنم به جبهه نمی روم، بلکه به خاطر عشقی است که به خدای متعال دارم، و رضای خدا در آن است.

برگرفته از کتاب لاله‌های دیار داورزن نوشته غلامرضا ذاکری

استفاده از مطالب سایت باذکر منبع بلامانع است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.