زندگینامه شهید علی اکبر داورزنی

پدر: میرعلی/تاریخ تولد: ۱۳۵۰  /محل تولد:شهرستان داورزن/تاریخ شهادت:۳۰/۲/۱۳۶۵ /محل شهادت:حاج عمران ، عملیات پدافندی/تحصیلات:اول متوسطه/عضویت بسیج دانش آموزی                 

    دانش آموز شهید علی اکبر داورزنی متولد شهرستان گرگان بود و در سال ۱۳۵۰ دیده به جهان گشود. پدر و مادرش از اهالی شهرستان داورزن بودند که ابتدای زندگی به دلیل مشکلات  و یافتن فرصت های کاری بهتر، به علی آباد گرگان مهاجرت کردند.

علی اکبر دوران کودکی را تا سن شش سالگی به همراه والدینش در علی آباد گذراند و سپس به اتفاق خانواده اش برای ادامه زندگی عازم سبزوار گردید.

به گفته والدینش وی در کودکی شخصیت و ذاتی آرام داشت و در دوران جوانی هم از ویژگی هایش، عشق و علاقه به نماز و روزه بود. او به عنوان دستیار والدین در کارها حضوری مؤثر داشت و به آنها احترام می کرد. همچنین برای کمک به اقوام نیز از هیچ کوششی دریغ نداشت.

شهید علی اکبر داورزنی تحصیلات ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان را تا پایان پایه اول متوسطه در سبزوار گذراند. در همین دوران بود که بسیج برای جذب نیرو برای اعزام به جبهه اعلام نیاز کرد و او نیز با وجود حضور برادرش در جبهه و مجروحیت وی، برای رفتن به جبهه مصمم تر شده و از پدر و مادرش  اجازه می خواهد و پس از اعلام رضایت آنان و گذراندن دوره سه ماهه آموزشی در بیرجند همزمان با ایام ماه مبارک رمضان از طریق بسیج عازم جبهه گردید.

 این شهید بزرگوار در لشکر ویژه شهداء و گردان ۱۴ معصوم)ع( به عنوان رزمنده خدمت می کرد تا اینکه در عملیات پدافندی در منطقه حاج عمران در سی امین روز از ماه اردیبهشت سال ۱۳۶۵ به شهادت رسید؛ اما پیکر مطهرش پس از ۱۳ ماه  مفقود بودن شناسایی و به زادگاهش منتقل شد و در گلزار شهدای داورزن آرام گرفت.

  اکنون سالهاست که مزار شهید علی اکبر داورزنی در جوار دو  پسر دایی  شهیدش و دیگر شهدای گلگون کفن گلزار شهرستان داورزن مایه مباهات خانواده و فامیل و موجب افتخار و سربلندی هموطنان قدرشناس می باشد.

یادشان همیشه جاودان و راهشان پر رهرو باد.

برگرفته از کتاب لاله‌های دیار داورزن نوشته غلامرضا ذاکری

استفاده از مطالب سایت باذکر منبع بلامانع است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.