زندگینامه شهید عباس جوانشیر بهمن آبادی

نام پدر:مراد / تاریخ تولد/ ۱۳۴۳:محل تولد: تهران /روستای مادری: بهمن آباد از توابع شهرستان داورزن /عضویت:بسیج دانش آموزی /تاریخ شهادت: ۳۰/۶/۱۳۶۲ /محل شهادت: (کردستان)جوانرود /تحصیلات:سوم دبیرستان / مدفن: گلزار شهدای بهشت زهرا/

        دانش آموز بسیجی شهید عباس جوانشیر بهمن آبادی زادگاهش تهران و پرورشگاهش دامان با صفا و محبت آمیز خانواده بود.  او که در سال ۱۳۴۳ در خانواده ای مذهبی و پر تلاش چشم به جهان گشود، اصالتی خراسانی داشت و والدینش از اهالی روستای بهمن آباد از توابع داورزن بودند.

عباس جوانشیر که تحصیلاتش را از دبستان تا سوم دبیرستان با موفقیت ادامه داده بود و از اعضاء فعال و با اخلاص بسیج دانش آموزی به شمار می آمد با احساس وظیفه شرعی و انسانی پای در رکاب دفاع و مبارزه در برابر متجاوزان نهاد و به عنوان جوانی پاک نهاد و عاشق میهن خود را به جبهه ها رساند و در کنار دیگر رزمندگان به مبارزه و مقابله با دشمنان و بدخواهان ایران پرداخت.

او که همچون نام و فامیل با مسمّایش عباس بود و دلی چون شیر داشت از دشمنان هراسی به دل راه نداد و بر متجاوزان تاخت و در این راه مردانه ایستاد تا بر سر پیمان جان باخت.

عباس جوان که در منطقه جوانرود کردستان افتخار حضور و جهاد یافته بود پس از ابراز شجاعت و صداقت هایش در روز سی ام شهریور سال یکهزار و سیصد و شصت و دو به درجه رفیع شهادت نائل شد و روح پاکش به جوار حق پر کشید. پیکر مطهر این بسیجی فداکار در قطعه شهدای گلزار بهشت زهرای تهران به خاک سپرده شد تا چراغ فروزان شهادتش بر رهروان تا ابد روشن بماند.

برگرفته از کتاب لاله‌های دیار داورزن نوشته غلامرضا ذاکری

استفاده از مطالب سایت باذکر منبع بلامانع است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.