زندگینامه شهید عباسعلی داورزنی

نام پدر:محمدعلی / تاریخ تولد:  1/11/1343  /محل تولد: شهرستان داورزن/ عضویت:بسیج/  دانش آموزی /تاریخ شهادت:  13/5/1362/محل شهادت: مهران/ نام عملیات:والفجر۳  /تحصیلات:سوم دبیرستان / محل مدفن: کلاته عرب

اول بهمن سال چهل و سه در شهرستان داورزن نوزادی متولد شد که پدر چشم انتظارش محمد علی با توافق و رضایت همسرش نام عباسعلی را برای فرزنشان برگزیدند.

عباسعلی در سایه مهر و محبت پدر و مادر رشد کرد و مراحل کودکی و نوجوانی اش را همراه با تحصیل سپری نمود. پس از پیروزی انقلاب و ایجاد فضای فعالیت های مختلف برای جوانان شهر و روستا، او نیز به بسیج پیوست و عضو فعال مدرسه عشق شد.

کم کم حال و هوای جنگ و سنگرهای جبهه های غرب و جنوب کشور او را به سوی خود فرا خواند و در حالی که یک سال دیگر تا پایان تحصیلات دبیرستانش مانده بود همراه با دوستان بسیجی اش راهی کربلای ایران شد.

در این زمان مارش سلسله عملیات های والفجر نواخته شده بود و پیشروی های رزمندگان بر علیه مواضع دشمن متجاوز ادامه داشت که این بار نوبت عملیات والفجر ۳ رسید و عباسعلی داورزنی که در یکی از گردان های خراسانی حضور داشت در سیزدهم مرداد ماه سال یکهزار و سیصد و شصت و دو در منطقه عملیاتی شهر مرزی مهران بر اثر آتش سلاح دشمن بعثی به فوز عظیم شهادت نائل گردید.

مردم قدرشناس پیکر پاکش را در روستای کلاته عرب به خاک سپردند تا مزار این دانش آموز شهید؛ الگوی شجاعت و معلم نسل های آینده قرار گیرد. « راهش مستدام و یادش بر دوام باد» 

برگرفته از کتاب لاله‌های دیار داورزن نوشته غلامرضا ذاکری

استفاده از مطالب سایت باذکر منبع بلامانع است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.