زندگینامه شهید سید حسن حسینی

پدر: سید میرزا احمد/تاریخ تولد/ ۱۳۵۱  :محل تولد:شهرستان داورزن روستای مزینان/تاریخ شهادت:۲۱/۱۱/۱۳۶۴/محل شهادت:اروندرود/ نام عملیات: والفجر۸  /عضویت:دانش آموز بسیجی                            

        خانواده میرزا احمدحسینی از افتخار آفرینان ایران اسلامی اند که صبورانه و مخلصانه سه سیّد سرو قامت به نام های شهیدان سیدحسین، سید محمد و سید حسن را تقدیم اسلام و انقلاب کرده اند. پدر بزرگوارشان انسانی وارسته بود که در روستای مزینان زندگی می کرد و به کشاورزی اشتغال داشت.

 این پدر پر تلاش و شهید پرور، خود نیز چندین مرتبه به جبهه های نبرد حق علیه باطل اعزام شده بود و فرزندان برومندش را برای دفاع از اسلام و  مرز و بوم وطن تشویق و ترغیب می کرد.

 شهید سید حسن حسینی که فرزند چهارم خانواده و اهل نماز جماعت و  فعالیت های مختلف در مسجد بود، در کارهای خانواده نیز کمک کار بود و مجموعا فرزندی با اخلاق و با معرفت محسوب می گردید که در روزهای قیام و انقلاب روی دیوارها شعارنویسی داشت و شبها اعلامیه پخش می کرد.

سید حسن تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را در روستای مزینان  گذراند و در ششم دیماه سال ۱۳۶۴ از طریق بسیج به جبهه اعزام شد. این شهید بزرگوار در سن ۱۶ سالگی رزمنده ای پرتوان بود و در یکی از گردان های لشکر نصر خراسان جانبازی و رشادت های بسیاری از خود نشان داد.

در جبهه بود که از شهادت برادر مطلع شد. ایشان با دریافت خبر شهادت برادرش سید حسین خودش را به مراسم ختم  و بزرگداشت وی رساند، اما بلافاصله به جبهه بازگشت تا راه پر افتخار برادر را ادامه دهد. او نیز در عملیات والفجر۸  و در منطقه اروندرود به آرزوی دیرینه اش  رسید و در بیست و یکم بهمن سال ۱۳۶۴به مقام عظمای شهادت نایل و به کاروان شهیدان و برادر شهیدش ملحق گردید.

پیکر پاکش پس از تشییعی با شکوه در گلزار شهدای مزینان به خاک سپرده شد.

برگرفته از کتاب لاله‌های دیار داورزن نوشته غلامرضا ذاکری

استفاده از مطالب سایت باذکر منبع بلامانع است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.