زندگینامه شهید اکبر چشمی

پدر: عبدالعلاء/ تاریخ تولد:  1347   /محل تولد: شهرستان داورزن روستای چشام /تاریخ شهادت: ۲۸/۷/۱۳۶۳ /محل شهادت: میمک / نام عملیات: میمک/عضویت: بسیج دانش آموزی

           شهید اکبر چشمی در سال ۱۳۴۷ در روستای چشام از توابع داورزن و در خانواده ای مستضعف و مذهبی متولد شد. دوران ابتدایی و راهنمایی را تا پایان پایه دوم در روستا به پایان رسانید. او در روستا فعالیت های مذهبی و فرهنگی فراوانی داشت و به عنوان مسؤول کتابخانه روستا فعالیت می کرد.

با اعلام نیاز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای حضور جوانان در سنگرهای دفاع از مرز و بوم ایران اسلامی وی  کلاس درس و تحصیل را رها کرده و برای دفاع از میهن اسلامی به جبهه های نبرد حق علیه باطل اعزام گردید.

او که در گردان عبدالله  از لشکر۵  نصر به عنوان رزمنده بسیجی حضور داشت ، در عملیات میمک ضمن نشان دادن رشادت های بسیار از خود سرانجامش ختم به سعادت و شهادت شد و در بیست و هشتم مهر ماه سال ۱۳۶۳ دعوت حق را لبیک گفت و همچون کبوتری خونین بال به سوی معبود پر کشید.

دوستداران خط سرخ شهادت پیکر مطهرش را در مزار روستای زادگاهش چشام با تشییعی با شکوه به خاک سپردند تا مزارش برای همیشه چراغ راه نسل های آینده و سند افتخارات زادگاهش باشد.

قسمتی از وصیت نامه شهید:

   خدایا، معبو.دا، معشوقا و مولایم!

 من ضعیف که تحمل از دست دادن پاهایم را ندارم، چگونه عذاب تو را تحمل توانم کرد.

ای جوانان ! مبادا در رختخواب ذلت بمیرید، که امام حسین (ع) در میدان نبرد شهید شد.

…کسانی که به امام امت و انقلاب بدبین هستند، راضی نیستم بر سر جنازه ام حاضر شوند. شما ای قومان و خویشان من، هر کدام از شما که به امام امت بدبینی دارید، بیایید واقعا توبه کنید، که ایشان واقعا نایب امام زمان(عج)است.

از پدر و مادرم می خواهم از ته دل مرا حلال کنند و خوشحال باشند، چرا که فرزند کوچکی داشته که در راه خدا قربانی کرده اند.  از برادرم می خواهم که برای خدا بیشتر کار کند.

به امید پیروزی و زیارت کربلا

نقل خاطره توسط همرزم شهید، برادر اکبری:

 کالیبرتیربار دشمن خیلی بچه ها را اذیت می کرد. فرمانده گردان ما چند داوطلب خواست برای خاموش کردن کالیبر دشمن. شهید اکبر چشمی یکی از داوطلبان بود، که پس از به هلاکت رساندن تیربارچی دشمن ، خود نیز به دیدار معبود شتافت و به فیض شهادت نائل گردید.

برگرفته از کتاب لاله‌های دیار داورزن نوشته غلامرضا ذاکری

استفاده از مطالب سایت باذکر منبع بلامانع است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.