زندگینامه شهید احمد سویزی

نام پدر:محمد(بازنشسته استانداری)/ تاریخ تولد۳۰/۶/۱۳۴۷  /محل تولد:تهران/ روستا: سویز از توابع شهرستان داورزن / عضویت:بسیج/ تاریخ شهادت۲۲/۱۰/۱۳۶۵ /محل شهادت  /تحصیلات:دیپلم / مدفن:گلزار شهدای بهشت رضا(ع)

      چه کسی بود صدا زد احمد به دنیا آمد. پدرش محمد سویزی نمی داند چه کسی در سی ام شهریور سال چهل و هفت مژده تولد احمد را به او داده است، اما خوب به یاد دارد که ماه ها بود چشم انتظار دیدار گل روی نوزادش بوده است تا او را ببوید و در گوشش اذان مهر و ایمان و اقامه ایثار و عشق بگوید.

احمد زادگاهش تهران بود هر چند ریشه اش از اصالت سویز و خطه مرد خیز داورزن حکایت داشت. چرخ روزگار، والدینش  را به امید کار و زندگی بهتر از خراسان به مرکز کشانده بود تا تهران زادگاهش باشد و دامان گرم خانواده پرورشگاهش.

آنگاه که احمد پس از طی روزهای خوش بازی های کودکی، سالهای تحصیلات در مقاطع دبستان، راهنمایی و متوسطه اش را گذرانده بود و با اخذ مدرک دیپلم، قصد حضور در کنکور سراسری را داشت، بر حسب وظیفه انسانی و تکلیف شرعی اش آنهم به عنوان یک بسیجی عزم جهاد کرد و راهی جبهه های نور شد. مدتی از حضور مخلصانه اش در کربلای ایران می گذشت  و او به حراست از مرز و بوم ایران اسلامی مشغول بود که در تاریخ بیست و دوم دیماه سال ۱۳۶۵ آسمانی شد و به سوی معبود پر کشید.

چند روز بعد با تشییعی با شکوه پیکر مطهرش در گلزار بهشت رضا (ع ) آرمید و روح پاکش جمال دل آرای حضرت حق را در عرش اعلا دید. زهی سعادت و گوارا باد بر او شهد شهادت.

برگرفته از کتاب لاله‌های دیار داورزن نوشته غلامرضا ذاکری

استفاده از مطالب سایت باذکر منبع و نام سایت بلامانع است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.