زندگینامه شهید ابراهیم جلیلی حق‌پرست

نام پدر: رضا/ تاریخ تولد:  1342/محل تولد: شهرستان مشهد/روستای پدری:صدخرو/عضویت:بسیج دانش آموزی/ تاریخ شهادت/ ۱۳۶۰ : محل شهادت:تنگه چزابه/ نام عملیات:چزابه /تحصیلات:هنرستان رشته راه و ساختمان/  

          ابراهیم در سال ۱۳۴۲ هجری شمسی در خانواده ای متدین و مذهبی در مشهد مقدس چشم به جهان گشود. روستای پدری اش صدخرو از توابع داورزن بود. او پس از پایان دوران خردسالی و بازی های کودکانه وارد دوره تحصیلات ابتدایی و راهنمایی شد و سپس با انتخاب رشته راه و ساختمان در هنرستان فنی مشغول ادامه تحصیل گردید. عمده فعالیتش در مسجد چهارده معصوم سمزقند به عنوان مربی آموزشی بود و نیز به عنوان رابط بسیج چند دبیرستان نیز فعالیت می کرد.

همچنین فعالیت ها و افشاگری هایش بر علیه گروهک های منحرف به حدی بود که کینه  و بغض آنان را در پی داشت و یک بار از سوی عوامل منافقین مورد تهدید و سوء قصد قرار گرفت.

ابراهیم جلیلی پس از آن که طی سه مرحله داوطلبانه به جبهه اعزام گردید و  یک بار نیر مجروح شد؛ سرانجام در عملیات سنگین منطقه عملیاتی چزابه که از بیستم تا بیست و هشتم بهمن ماه سال ۱۳۶۰ جریان داشت فرصت دیدار و نوبت وصال یافت و  پیکر مطهرش پس از ۸۰ روز از میدان نبرد و از زیر آتش شدید دشمن به پشت جبهه انتقال یافت و در  جوار شهدای بهشت رضا (ع)به خاک سپرده شد.

روحش شاد و راهش پر رهرو باد

برگرفته از کتاب لاله‌های دیار داورزن نوشته غلامرضا ذاکری

استفاده از مطالب سایت باذکر منبع بلامانع است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.