زندگینامه شهید ابراهیم جلیلی حق‌پرست

نام پدر: رضا/ تاریخ تولد:  1342/محل تولد: شهرستان مشهد/روستای پدری:صدخرو/عضویت:بسیج دانش آموزی/ تاریخ شهادت/ ۱۳۶۰ : محل شهادت:تنگه چزابه/ نام عملیات:چزابه /تحصیلات:هنرستان رشته راه و ساختمان/  

          ابراهیم در سال ۱۳۴۲ هجری شمسی در خانواده ای متدین و مذهبی در مشهد مقدس چشم به جهان گشود. روستای پدری اش صدخرو از توابع داورزن بود. او پس از پایان دوران خردسالی و بازی های کودکانه وارد دوره تحصیلات ابتدایی و راهنمایی شد و سپس با انتخاب رشته راه و ساختمان در هنرستان فنی مشغول ادامه تحصیل گردید. عمده فعالیتش در مسجد چهارده معصوم سمزقند به عنوان مربی آموزشی بود و نیز به عنوان رابط بسیج چند دبیرستان نیز فعالیت می کرد.

همچنین فعالیت ها و افشاگری هایش بر علیه گروهک های منحرف به حدی بود که کینه  و بغض آنان را در پی داشت و یک بار از سوی عوامل منافقین مورد تهدید و سوء قصد قرار گرفت.

ابراهیم جلیلی پس از آن که طی سه مرحله داوطلبانه به جبهه اعزام گردید و  یک بار نیر مجروح شد؛ سرانجام در عملیات سنگین منطقه عملیاتی چزابه که از بیستم تا بیست و هشتم بهمن ماه سال ۱۳۶۰ جریان داشت فرصت دیدار و نوبت وصال یافت و  پیکر مطهرش پس از ۸۰ روز از میدان نبرد و از زیر آتش شدید دشمن به پشت جبهه انتقال یافت و در  جوار شهدای بهشت رضا (ع)به خاک سپرده شد.

روحش شاد و راهش پر رهرو باد

برگرفته از کتاب لاله‌های دیار داورزن نوشته غلامرضا ذاکری

استفاده از مطالب سایت باذکر منبع بلامانع است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *