زندگینامه شهید موسی بهمن آبادی

 نام پدر:محمد/ تاریخ تولد:۲/۲/۱۳۴۳ /محل تولد: شهرستان داورزن روستای بهمن آباد/عضویت:بسیج دانش آموزی/ تاریخ شهادت۱۴/۷/۱۳۶۱ /محل شهادت:سومار /گلزار:بهشت زهرا)س)

       تولد دانش آموز بسیجی شهید موسی بهمن آبادی در دومین روز از دومین ماه سال چهل و سه هجری شمسی در روستای بهمن آباد اتفاق افتاد.

صدای گریه اش که فضای خانه را پر کرد، لبخند خوشحالی و رضایت والدینش هم بر لبانشان نقش بست . نامش را موسی گذاشتند تا در پیری عصای دستشان باشد.

موسی کودکی های خود را  که در فضای شاد خانه و بازی در کوچه های خاکی بهمن آباد به پایان برد؛ پدرش وی را به دبستان سپرد و او از جویبار علم و دانش و آبشخور معلمان سختکوش سیراب گردید و با شوق و رغبت به تحصیل در مقاطع تحصیلی بالاتر ثبت نام می کرد و ضمنا از دانش آموزان فعال در بسیج دانش آموزی هم بود.

او در حال تحصیل در مقطع تحصیلات دبیرستان بود که با گذراندن دوره آموزش نظامی داوطلب اعزام به جبهه های نبرد شد و همراه با یاران همرزمش در ارتفاعات منطقه سومار مستقر گردید. سرانجام این رزمنده بهمن آبادی که شبانه روز در مقابل قوای دشمن بعثی ایستاده و از مرزهای وطن پاسداری کرده بود، در چهاردهم مهر ماه سال ۱۳۶۱ هدف آتش کینه متجاوزین و نیروهای مزدور صدام عفلقی قرار گرفت و به فیض عظیم شهادت نائل گردید.

پیکر پاکش پس از تشییع و تعظیم و تکریم در گلزار شهدای بهشت زهرای تهران به خاک سپرده شد.

یاد و نامش گرامی باد.

برگرفته از کتاب لاله‌های دیار داورزن نوشته غلامرضا ذاکری

استفاده از مطالب سایت باذکر منبع بلامانع است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.