زندگینامه شهید علی اصغر باشتنی

نام پدر:رجبعلی/ تاریخ تولد: ۱۳۴۷/محل تولد: شهرستان داورزن/روستا:باشتن/ عضویت:بسیج دانش آموزی/ تاریخ شهادت: /۱۳۶۵/۱۰/۳۰ محل شهادت: شلمچه/ نام عملیات:کربلای۵  /

      از روز اول که چشم گشود، علی اصغر بود  و  روز آخری هم که رفت شهید و علی اکبر شده بود.

اگر چه در سال چهل و هفت که پس از ماه ها انتظار به دنیا آمد، پدرش رجبعلی نمی دانست که هجده سال بعد علی اصغرش در حالی که علی اکبری رشید شده باشد به دست بعثیان خبیث، شهید خواهد شد؛ اما نوزادش را که بوسید ، حسن عاقبت و گنج سعادت را در صورت نیکو و چهره معصومانه اش دید.

در این سال ها علی اصغر در روستای باشتن و در کوچه باغ های خاکی اش رشد می کرد و در دامان پر مهر والدینش تربیت می شد تا در دبستان روستا ثبت نام شد و با درس و مشق و کتاب همگام شد. نوجوان که شد در بسیج دانش آموزی هم عضویت داشت و بذر عشق و ایثار را همان روزها در دل با صفایش کاشت.

حدود شش سال بود که جنگ بر کشور تحمیل شده بود، اما زمینه برای حضور علی اصغر در صفوف رزمندگان فراهم نمی شد و او فقط حسرت اعزام را در سر داشت؛ تا اینکه جوانی ۱۸ ساله شد و برای آموزش نظامی و اعزام به جبهه اقدام کرد و حالا شده بود به تمام معنا یک مرد.

ماه های آخر سال ۱۳۶۵ بود که او با یگان های رزم سپاه خراسان در جبهه های جنوب حضور داشت که ناگهان مارش ادامه سلسله عملیات ها به گوشش رسید و اینبار با نام کربلای ۵ و با رمز مبارک یا زهرا(س) در منطقه عملیاتی و مرزی شلمچه.

دانش آموز بسیجی شهید علی اصغر باشتنی در حالی که دستاوردهای بزرگی را از این حضور حماسی اش برای ملت ایران به یادگار گذاشت و همراه با دیگر رزمندگان اسلام مناطق بسیاری را از اشغال دشمن متجاوز آزاد کرده بود، جان شیرینش را در این راه نثار کرد و در سی ام دیماه سال ۱۳۶۵ به درجه رفیع شهادت نائل گردید و به بارگاه حضرت دوست پرکشید.

امیدواریم شمع مزارش تا ابد فروزان و امواج دل دریایی اش برای همیشه تاریخ خروشان بماند.

یادش گرامی باد.

برگرفته از کتاب لاله‌های دیار داورزن نوشته غلامرضا ذاکری

استفاده از مطالب سایت باذکر منبع بلامانع است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.