زندگینامه شهید سید بهنام افسرده

نام پدر:  سیدموسی/ تاریخ تولد: ۱۳۵۰  /محل تولد: شهرستان داورزن روستای مقیسه/ عضویت:بسیج دانش آموزی/ تاریخ شهادت: ۲۲/۶/۱۳۶۵ /محل شهادت:شلمچه / تحصیلات:سوم راهنمایی /مدفن: گلزار شهدای سبزوار

       سید بود و بهنام که به دنیا چشم گشود و شهید بود و بنام که از ملائک گوی سبقت ربود.

بسیجی شهید سید بهنام افسرده فرزند سید موسی در سال یکهزار و سیصد و پنجاه زاده شد و در روستای مقیسه که زادگاهش بود در گذر زمان برای شهادت آماده شد. دوران کودکی و درس و دبستانش به سرعت گذشت و روزهای همراهی با پدر و مادرش نیز مانند خوابی بود در دامن صحرا و دشت.

ثبت نامش در بسیج که انجام شد، دانست که دوران مردانگی و بزرگی رسیده و کم کم خود را برای آموزش رزمی و نگهبانی با اسلحه و بیدارخوابی های شبانه آماده می کرد. سال شصت و پنج برایش مثل یک گنج بود که طلای ناب وجودش کشف و استخراج می شد و آرزویش برای مقابله با دشمن متجاوز براورده می گشت.

بارها گفته بود که وجود دشمنان در خاکمان مایه ننگ و شرمساری است و این وظیفه پیر و جوان است که لباس رزم بپوشند و تا بیرون راندن لشکر کفر بکوشند و بخروشند.

منطقه مرزی و عملیاتی شلمچه در بیست و دوم شهریور سال ۱۳۶۵ شاهد شهادت سید بهنام افسرده بود که با کسب جام شهادت و  مدال شجاعت به ملکوت اعلی پرواز کرد و جاودانه تاریخ گردید. آری شهید بهنام دیگر افسرده نبود چون به وظیفه شرعی و انسانی اش در دفاع از میهن و نوامیس مسلمین عمل کرده بود. او گوی سبقت را از یاران و همرزمانش ربود و به کوی دوست پر گشود.

سرو مزارش در گلزار شهدای سبزوار، همیشه سبز و برقرار و از گزند دشمنان دین برکنار باد.

برگرفته از کتاب لاله‌های دیار داورزن نوشته غلامرضا ذاکری

استفاده از مطالب سایت باذکر منبع بلامانع است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.