زندگینامه شهید رمضانعلی بهمن آبادی

نام پدر:اصغر(میوه فروش) /تاریخ تولد:   ۱۳۴۷/محل تولد:تهران/ روستای پدری:بهمن آباد از توابع شهرستان داورزن / عضویت:بسیج دانش آموزی /تاریخ شهادت۸/۱۱/۱۳۶۵ /محل شهادت:شلمچه / نام عملیات:کربلای۵   / مدفن: گلزار شهدای بهشت زهرا(س)

        صدای گریه کودکانه اش که در فضای خانه پیچید، پدرش اصغر آقای میوه فروش تولد نوزاد را با توزیع شیرینی و میوه به خانواده و همسر و بستگانش تبریک گفت.

سال ۱۳۴۷ بود که در تهران به دنیا آمد، او را رمضانعلی نامیدند و در گوشش که ذکر ملکوتی اذان و اقامه را گفتند، ملائک و اهل بصیرت در جبینش نور شهادت دیدند و صورتش را بوسیدند.

اصغر آقا پدر کاسب و پر تلاش رمضانعلی اصالتا از اهالی بهمن آباد بود و از این سابقه اجدادی اش شاد بود، اما با توجه به نیازش برای بهبود شرایط و تحول در زندگی در تهران سکنی گزیده بود.

رمضانعلی که دوران تحصیلی از دبستان تا دبیرستانش را در زادگاهش تهران  گذرانده بود، داوطلب اعزام به جبهه ها از طریق بسیج دانش آموزی و پایگاه محل سکونت خود بود که پس از گذراندن دوره آموزشی در قالب کاروان های رزمندگان تهرانی به اهواز و منطقه عملیاتی جنوب اعزام گردید.

مدتی از حضورش در سنگرهای دفاعی نمی گذشت که مارش عملیات بزرگ کربلای ۵ نواخته شد و عملیاتی وسیع و تاریخی با رمز زیبای یا زهرا(س) در منطقه عملیاتی شلمچه و شرق بصره بر علیه مواضع صدامیان متجاوز آغاز شد. سپاهیان اسلام در این عملیات پیروزمندانه که ۴۵ روز ادامه داشت به نتایج خوبی دست یافتند و ضمن آزادسازی مناطق مختلفی همچون شلمچه، جزیره بوارین،کانال ماهی و …؛  چهل هزار نفر از متجاوزان رژیم صدام را کشته و زخمی کردند و ۲۷۰۰ نفر را به اسارت خود در آوردند .

با این وجود داغ جانسوز شهادت ده ها رزمنده مدافع این مرز و بوم بر دل ایرانیان و خانواده های شهدا نشست و شهید رمضانعلی بهمن آبادی نیز یکی از گلهای پرپری بود که در خلق این حماسه یزرگ فداکاری و جانبازی نمود و به کاروان شهیدان هشت سال دفاع مقدس پیوست و پیکر خونینش پس از تشییعی با شکوه در گلزار شهدای بهشت زهرای تهران به خاک سپرده شد.

راهش پر رهرو و یادش گرامی باد.

برگرفته از کتاب لاله‌های دیار داورزن نوشته غلامرضا ذاکری

استفاده از مطالب سایت باذکر منبع بلامانع است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.