زندگینامه شهید حسن افسر مقیسه

نام پدر: مرادعلی/ تاریخ تولد:  ۱۳۵۰/محل تولد: شهرستان داورزن روستای مقیسه /تاریخ شهادت: ۳۰/۷/۱۳۶۵ /محل شهادت: جزیره مجنون/  عضویت:بسیج دانش آموزی

         روستای مقیسه زادگاه شهید حسن افسر مقیسه بود که در سال ۱۳۵۰ هجری شمسی چشم به جهان گشود. وی که در خانواده ای پر تلاش و کشاورز متولد شد و در دامان محبت والدینش رشد و تربیت یافت، پس از ورود به دبستان از همان ابتدا علاقه زیادی به  درس و مدرسه داشت و تحصیلاتش را تا سال اول راهنمایی در روستای مقیسه ادامه داد.

فعالیت هایش در سال ۱۳۶۴ همزمان در دو سنگر مدرسه و پایگاه بسیج ادمه یافت  و در حالی که روزها درس می خواند، شب ها تا به صبح در پایگاه بسیج به نگهبانی می پرداخت. در پی توطئه تحمیل جنگ  از سوی دشمنان انقلاب اسلامی علیه کشور عزیزمان ایران؛ این جوان بیداردل با وجود سن کم، روحی والا و سری پر شور و ناآرام داشت و برای حضور در جبهه ها سر از پا نمی شناخت.

 وی برای گذراندن دوره آموزش نظامی۴۵ روزه به تربت جام اعزام و در تاریخ ۱۳۶۵/۱/۲۵ با استفاده از شناسنامه برادر بزرگترش حسین،  به جبهه جنوب اعزام  شد و در عملیات آزاد سازی شهر مهران حضور داشت و در همان جبهه مجروح شیمیایی شد.

شهید حسن افسر مقیسه گر چه در این عملیات مصدوم شیمیایی شده بود، اما پس از مدت کوتاهی از بیمارستان مرخص  و برای مرتبه دوم به اهواز اعزام  و به  جزیره مجنون منتقل شد و در مسؤولیت بی سیم چی گردان در یکی از گردان های لشکر ۵ نصر سپاه خراسان به عنوان رزمنده خدمت می کرد.

سرانجام این رزمنده شجاع در سی ام مهر ماه سال ۱۳۶۵ در جزیره مجنون به خیل شهداء پیوست و روح ناآرامش در جوار قرب الهی آرام گرفت و جسم پاکش در گلزار شهدای مقیسه در کنار سایر شهداء به خاک سپرده شد.

« درود و سلام بر جوانانی که ره صد ساله را یک شبه طی نمودند »

برگرفته از کتاب لاله‌های دیار داورزن نوشته غلامرضا ذاکری

استفاده از مطالب سایت باذکر منبع بلامانع است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.